Alfie (1966)

Jak už jsem zmínil v komentáři u filmu Zlatíčko, remake se opravdu vydařil mnohem víc. Ne že by Michael Caine nebyl sympaťák, ale Jude Law je prostě jiná třída. Taky Michael Caine stvárnil spíše negativní postavu využívající citů žen ke svému prospěchu, kdy při slovech, že nikomu nechce ublížit, mu to divák v podstatě nevěří. Těžko říct, jestli je to odstupem doby, kdy Zlatíčko je spíše zaměřené na součastnost, která mi je bližší a Alfie na 60.léta. Každopádě doporučuji shlédnout spíše remake s Jude Law (Zlatíčko). Moje hodnocení: 50 %

Americká krása (1999)

Tento film mě dřív nezaujal, nejspíš jsem byl v špatném rozpoložení. Každopádně podruhé mě dostal a opravdu jsem si ho vychutnal. Kevin Spacey je bombarďák. Rodinný příběh plný zápletek a překvapení je ukázkou toho, že nemusí každá rodina vypadat ve filmu idylicky. Zajímavosti: * Thora Birch bylo pouhých 17, když točila film. Její rodiče museli tedy dát souhlas s natáčením scén, kde je nahá a navíc byli přítomni při natáčení! * Ve scénách, kde kouří hlavní hrdina marihuanu byla droga nahrazována tabákem s medovou příchutí * Město, které posloužilo leteckým záběrům pro úvodní titulky je ve skutečnosti Sacramento v Kalifornii. Moje hodnocení: 85 %

Amerika: Příběh o Spojených státech (2010) (seriál)

Zhléduté díly: 1. díl: Rebelové ▐ 2. díl: Revoluce▐ 3. díl: Směrem na západ▐ 4. díl: Rozdělení▐ 5. díl: Občánská válka▐ Moje hodnocení: 60%

Anakonda (1997)

Moje hodnocení: 25%