Nikde v Africe (2001)

Nikde v Africe je film, který nám nabízí pohled do osudu jedné židovské rodiny v době temna nacistické říše, kdy jsou nuceni za pět minut dvanáct opustit svoji rodnou zem a vydat se do neznáma daleké Afriky v područí Britského impéria. Nádherná scenérie afrického kontinentu s pohledem na těžkosti doby, kterou prožívá jedna obyčejná rodina dělá z tohoto snímku kvalitní dílo k zamyšlení. Moje hodnocení: 90%

Nixon (1995)

Opět mé hodnocení ovlivňuje má záliba v životopisné snímky. Excelentní výkon Anthony Hopkinse. Délka by mohla být kratší. Každopádně zajímavý náhled do historie Spojených států a vysoké politiky. Zajímavosti: * V Hong Kongu se film jmenoval „Velký lhář“ * Dcery Richarda Nixona film odsoudily * Role Richarda Nixona byla nabídnuta Tomu Hanksovi, Jacku Nicholsonovi, Robinu Williamsovi a Johnu Malkovichovi, ti však odmítli. Moje hodnocení: 80 %

Noc patří nám (2007)

We own the night z mého pohledu zklamal. Nějak mi to celé přišlo fádní. Neříkám, že to je úplný propadák, spíše film, který se dal natočit trochu výrazněji, víc ponořit diváka do děje. Hodnocení možná vychází z velké konkurence kvalitních snímků v tomto žánru. Zajímavosti: * Phoenix se tak vžil do role drzého synka, že si i o přestávkách dobírar Roberta Duvalla. Ten to několikrát nevydržel a doslova vybuchl vzteky * Scéna automobilové honičky byla natočena za slunečného dne. Hustý déšt byl doplněn digitálně. Moje hodnocení: 60%

Notting Hill (1999)

Chvílemi příjemná komedie, které škodí, až někdy trapná romantika. Zajímavosti: * Během narozeninové oslavy dostane Anna Scott dotaz, kolik dostala za poslední film a odpoví 15 milionů. Tolik přesně činil honorář Julie Roberts za roli v Nothing Hill. Moje hodnocení: 60 %