LuccinyFilmy

Lucie xy

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 26.1.2020  15:55

Za vtip "to nemáš pusu" přidávám dvě hvězdičky, protože bohužel v kontextu dalších českých filmů o ženách a mužích a jejich dramatických vztazích to zase takový propadák není, ale jinak se jedná o dosti nataženou zprávu pro všechny ženy, že se sebou mají nechat vy**dávat ve všech smyslech a jakkoliv dlouho, protože takový je už jejich úděl.

• 30.11.2019  11:13

Nejlepší filmové zadostiučenění, co jsem kdy viděla.

• 7.1.2019  14:42

Byly doby, kdy celovečerní film míval 90 minut - když něco trvalo dvě hodiny, tak to už muselo stát za to. Bohužel současnou tendencí je dělat filmy až neúnosně dlouhé, aniž by to ale cokoliv přidávalo, jen čas strávený u obrazovky. Co se tím snažím říct je, že to chtělo prostě trochu prostříhat, pak by se jednalo o vtipnou komedii s hořkým koncem.

• 7.1.2019  14:40

Ve filmu je několik opravdu vtipných scén (ukradené auto), bohužel na dvouhodinovou stopáž je to málo.

• 7.1.2019  14:38

Přesně tak špatné, jak byste čekali, česká mainstreamová kinematografie zkrátka zamrzla na tom nejtrapnějším, nejprimitivnějším a davově nejbezpečnějším humoru. Nicméně nemůžu říct, že bych se nezasmála - hlavně díky komediálnímu pohybovému talentu Polívkové.

• 1.1.2019  15:20
    Rozčarování (TV seriál) (2018)

Hodně dobré - prostě fantasy analogie Futuramy.

• 1.1.2019  15:18

Za těch deset let jsem skoro zapomněla, až jak moc natahované, temně modře nasvícené a herecky přehrávané (Hermionino obočí je hereckým koncertem samo o sobě) byly ty poslední díly Harry Pottera. Nezbývá než se těšit na remake celé série.

• 1.1.2019  15:16
    Zločin (TV seriál) (2011)

SPOILER První a druhá série skvělá, třetí série už trochu ujetější (zápletku s detektivem vyšetřujícím zločin, který sám spáchal, asi není lehké alespoň trochu hodnověrně zpracovat), čtvrtá série je pak zajímavá tím, že nejvíc ze všeho připomíná poměrně dobře, ale až trošku moc náruživě napsanou fan fiction - ke zbytku seriálu nesedí.

• 1.1.2019  13:05
    Hastrman (2018)

Na tomto filmu je asi nejzábavnější trefné příjmení hlavní herečky. Jinak věřím, že číst se to možná dalo, ale při přenosu na plátno bylo zachováno jen věrně vystižené a věčné patolízalství Čechů vůči Němcům, které se odehraje hned v prvních pěti minutách. Jinak co se vodníků týče, zůstala bych u Miloše Kopeckého a spol.

• 1.1.2019  13:01
    Annihilation (2018)

Po většinu filmu přemýšlíte, jestli mimozemská hrozba připomíná víc bublifukovou explozi nebo rozlitý benzín, až vám na závěr dojde, že dílo bylo zjevně inspirováno spořící obrazovkou Windows a přibližně tak je asi zajímavé.

• 25.12.2018  08:31
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Asi největší slabinou seriálu je, že není vůbec strašidelný, zato plný překombinovaných souvětí o strachu, dřevě, lásce, tajemství a cihlách, které se opakují pořád dokola.

• 4.2.2018  18:15
    Znamení koně (TV seriál) (2011)

Dobrá voda nepřežila kapitalistický remake. Absolutní propadák, trapné dialogy, odbyté, ubohé. Nikdo se neobtěžoval Krajčovi a spol. ukázat základní věci kolem koní, takže veškerá interakce s nimi působí křečovitě. Voříšková je rovněž naprosto nemožná - trénuje dostiháky bez přilby, na koni ji předkloněnou musí vést. Přitom by stačilo jednodenní soustředění pro všechny herce. Velké zklamání a ostuda.

• 4.2.2018  18:12

Drama s překvapivě vtipnými scénami a neuvěřitelnými přerodem z rasistického mamánka v hrdinu.

• 7.1.2018  21:27

"Dnes si ke mně v autobuse přisedla taková nechutná tlustá bachyně," říká zcela vážně Daliborkova obézní bezzubá přítelkyně s tvarohovitou tváří a nulovou sebereflexí. Opravdu se mi těžko věří, že Daliborek je dokument - opravdu je někdo až natolik debilní (v tomto případě se jedná nejen o Daliborka, ale o celou jeho rodinku i s nápadníky), že nevidí že se mu akorát všichni budou smát? Kolik jim zaplatili? I když pro člověka živého z 9,5 tis je každá částka asi hodně. Pokud vydržíte až do konce, dostane se vám možnosti okusit ten neopakovatelný pocit marnosti, kdy se vypatlaný nácek dohaduje v Osvětimi o tom, že tam vlastně Říše provozovala wellness pro židy a že se tam vůbec neměli špatně.

• 7.1.2018  21:19
    Wind River (2017)

Kterak bílý muž vyřešil problémy indiánů, kteří nečinně a bezmocně přihlíželi, s jinými bílými - a tentokrát zlými - muži. Už jsem to jednou četla, ve druhé třídě, a jmenovalo se to Vinnetou I a II, ve žlutých deskách, s vysvětlivkami divokozápadního slangu vzadu. Tento film mě ze začátku nadchl, později ale už méně. Wind River tak nějak zabil dvě mouchy jednou ranou - zároveň informoval širokou veřejnost o politováníhodné situaci původních obyvatel Ameriky a zároveň dal příležitost dvěma bílým hollywoodským hvězdám zahrát si dvě nejlepší a nejcharismatičtější role. Normálně nejsem taková šílená social justice warrior, spíš naopak, ale tady mi to přišlo trochu moc nápadné.

• 6.1.2018  08:02

Už jsem dlouho ničemu nedala pět hvězdiček, tak to v tomto případě udělám. Zlomil mě ten vtip o 11. září. Jinak film zaškrtal snad všechna políčka indie definice - reprezentace minorit, vysokoškoláci, ne moc hezká holka, nafukovací matrace místo postele, New York, stand up comedy ...

• 6.1.2018  07:58
    matka! (2017)

Líbilo se mi to - už jen kvůli tomu dobře zprostředkovanému pocitu bezmoci postavy Jennifer Lawrence.

• 6.1.2018  07:56

Zase jednou a to samé, co už jsme u Woodyho v nějaké předchozí formě a obsazení viděli. Čtyřicátnice v krizi, naivní blondýnka a milenec, který už nechce být milencem. Jen trochu jinak namíchané a zasazené do jiného prostředí.

• 6.1.2018  07:51

První věc, co mě asi po půl hodině sledování napadla, bylo, že to snad nemůžou myslet vážně, že to je trilogie. S těmi samými postavami. Jakmile člověk pozná, až jak moc bude osnova příběhu primitivní, nemá Rodinný přítel v podstatě šanci ... unuděni předvídatelnými (ne)událostmi, začnete počítat všechny ty nelogičnosti: manželky vězňů si během války žijí jako v bavlnce, v milionářském výstavním domečku, žádná nemusí povinně pracovat, s ničím se trápit; ve 40. letech bylo běžné, aby prvorodičkám bylo 40 a jejich manželům 50; vyjet si jen tak v noci sama mezi vojáky osvoboditele je super nápad... Tak trochu se bojím toho, co se bude dít v následujících dílech. Bude to ještě horší?

• 10.12.2017  19:52
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Psychologické drama o lidech, z nichž jeden je amorální zoufalec, druhý oportunistická svině, třetí bezpáteřní ubožák, čtvrtá vypočítává kurva. Námět není vůbec špatný, ale provedení je z výše uvedeného důvodu v podstatě nekoukatelné.

• 7.11.2017  14:58
    Oklamaný (2017)

Na tomto filmu jsem bohužel byla v kině - no upřímně jsem očekávala, že se tam něco stane. Myslím si, že skupina sexuchtivých jižanských starých panen toho mohla předvést podstatně více. Namísto toho nám bylo prezentované takové dlouhé, asi nechtěně mizogynistické melodrama (je to tu jedna větší kráva než druhá), kde se absolutně nic neděje a kde jediná zábavná scéna je ta s houbami.

• 7.11.2017  11:45

Líbil se mi pohled na 60. léta z druhé strany - kdo říká, že konzervativní bohatí bílí podnikatelé nemají rádi svoje poblázněné hippie děti? Ta bezmoc s kterou Swede sleduje, jak se z jeho blonďaté holčičky stane teroristka, jak trapně mlátí ručičkou a křičí black power a jak se dobrovolně prochází v hadrech a žije v odpadcích, je asi bezmocí každého rodiče, z jehož dítěta vyroste mladý člověk, který ho nenávidí.

• 7.11.2017  11:30
    Zlá krev (TV seriál) (2017)

Slova "stará" a "žena" nemůžou až na výjimky ani v dnešním Hollywoodu existovat vedle sebe, tak je fajn, že vznikl tento seriál, který zároveň funguje jako pocta dvěma hollywoodským ikonám a zároveň dává příležitost hned několika dámám staršího ročníku, aby ukázaly, co umí.

• 7.11.2017  11:10
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Oddychový, nenáročný seriál, který splnil svoji relaxační funkci. Pobavili mě stále se střídající velitelé, zobrazení poválečné společnosti i ty roztomilejší z řešených přestupků. Na českou produkci dobré.

• 6.11.2017  20:20

Bridget Jonesová celá nesvá v hororu a Bradley Cooper jako nejméně uvěřitelný dětský psycholog všech dob.

• 29.10.2017  12:27
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Trojitý crossover zombie apokalypsy s upíry s nebezpečnou epidemií určitě zaujme; zpracování vraždících mechanismů infikovaných mi přijde celkem originální a působivé, jenom to všechno bohužel trpí stejným neduhem jako Walking Dead, který je tady zaveden do extrému: alespoň trochu zajímavé, lidsky chybující postavy umírají, zatímco sledujeme namachrovaného nesympatického kreténa, který ne a ne zemřít, pravděpodobnosti navzdory. No a "Mistr" vypadá jako lehce nepovedený halloweenský kostým ...

• 27.10.2017  09:40
    The Fall (TV seriál) (2013)

Jediná kompetentní vyšetřovatelka mezi bandou brečících chlastajících stropem propadajících idiotů neustále plave, píše si sexuální deníček nebo si převléká čím dál epesnější blůzky z Marks and Spencer a přitom jakoby mimoděk a tak nějak už opravdu na poslední chvíli dopadne sériového vraha, který ji magneticky přitahuje svou zvrhlostí. No dobře. První dvě série jsou takové nadupanější, třetí až nezvykle realisticky zkoumá byrokracii správného postupu vyšetřování. Seriál je zajímavý v tom, že věnuje pozornost i těm přeživším, kterým Spector zkazil život.

• 13.10.2017  13:51
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

Ač celý koncept seriálu de facto nedává smysl (zároveň jsem v takovém stavu, že je sebevražda jediným východiskem a zároveň mám dostatek energie do detailu všechno vysvětlit formou kvalitně komentovaného "hledání pokladu" v minulosti, z čehož nebudu mít sama absolutně žádné zadostiučinění?), tak to bylo konečně něco ze středoškolského prostředí, na co se dalo koukat. Ani si nechci představit, kolik amerických teenagerů na tumblru si v každém dílů našlo celou sérii triggerů - no, snad se žádný z nich nezabil.

• 13.10.2017  13:37
    Sněhulák (2017)

Čekala jsem dobrý film (před mojí návštěvou kina se hodnocení pohybovalo ještě někde kolem 80%, pak se asi bohužel stalo to, že se na to Sněhuláka pár lidí asi opravdu podívalo), a proto jsem polovinu filmu vydržela čekat, že to všechno ještě přijde. Ale pak najednou začaly běžet titulky a mně došlo, že to byla jedna velká slátanina, kde téměř žádné otázky nebyly zodpovězeny a rozehrané linky dohrány. Pokud výsledek dával smysl těm, kteří si nastudovali knížku, gratuluji, mně nedávalo smysl vůbec nic - vlastně ani motivace vraha, pátrací metody detektiva (všechno to byla jedna velká náhoda), význam úchylného boháče nebo vůbec i význam alkoholismu ve filmu, případně to neustálé opakování šílené hudby.

• 2.7.2017  18:04
    Westworld (TV seriál) (2016)

Jak málo epizod to může trvat, než se skvěle rozjetý seriál s vděčným tématem umělé inteligence a osobní svobody zvrtne v neustále a neúmorně se opakující nudu ...

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11