Machři 2 (2013)

Klasická Sandlerovka. Spousta nekorektního humoru, Sandler a jeho léty ověřená parta, přesně tak, jak to mám rád. Když utoho ještě stinhou nakopat zadek Lautnerovi a bandě jeho příbuzen, člověk jim prostě musí fandit. Škoda snad jen, že tam nebylo víc Buscemiho. Swardson klasicky nejujetější a asi i nejvtipnější. Plus kdo by nechtěl umět krkopšouk?! Dobrá zábava = 4*

Raubíř Ralf (2012)

Nejsem sice nikterak velkým znalcem her z éry automatů, avšak ty nejznámější jsem zažil a snad i hrál, proto pro mě byl tento příběh malou dávkou nostalgie. Oblíbil jsem si trend spousty animáků z posledních let a to ty, jenž se točí kolem záporáků. Ať už těch, kteří nechtějí být zlí až po ty kteří se změní na klaďase kvůli někomu. Celé Ralphovo sebepoznání směřuje k myšlence, že není zase tak zlé, být zlý, když je to k něčemu dobré. Ralph baví a stejně tak i postavičky z ostatních her. Nechybí ani pořádná nálož akčnosti a tak si těch pár sušších míst ani pořádně nevšimnete. Pro mě nejlepší animák od Jak vycvičit draka a takových 9,5 z 10ti.

Kazatel (2011)

Je to o přístupu. O přístupu s jakým se jdete na Priesta dívat. Já jsem například nic neočekával (po shlédnutí Legie), ale rozhodně jsem se nenudil. Ba naopak, akční scény byly akční a vážné byly vážné tak jak by to mělo být. Co mi ale přišlo zbytečné, tak odfláknutý konec tak jakoby odstrčený bokem a ničím zajímavý což se k filmu moc nehodilo...

Ocelová pěst (2011)

Novodobý Rocky Balboa v ocelovém oblečku překonává předsudky veřejnosti a probíjí si cetu na výsluní boxu (i když robotického). Nic světoborného v tom nehledejte. Ovšem když sečtu peckové bojové scény s "rockyovsky" napínavým závěrem a skvělými hereckými výkony (Jackman, Goyo), vychází mi 127 minut velmi slušné zábavy u mě oceněné na 75%.

Star Trek (2009)

Jako skalní fanoušek jak seriálů, tak i filmů s tématikou Star Treku jsem byl před shlédnutím tohoto filmu velmi skeptický, avšak pan Abrams velmi mile překvapil. Strhující příběh mě na celých 122 minut připoutal do křesla a nenechal mě ani jedním okem pohlédnout jinam než na obrazovku. Filmu prakticky nic nechybí. Jsou zde skvělé herecké výkony, nespočet akční scén, vnichž se patřičně vyřádili tvůrci filmových efektů (a ty jsou mnohdy vskutku bombastické).Kapitán Kirk by se bez problému uživil i jako komik kdyby mu to snad na Enterprise nevyšlo a tak mi snad jen hudba přišla krapet moc monumentální.Nahozením možnosti cestování časem si tvůrci otevřeli obrovskou škálu možností pro další pokračování.Otázka zní zda se jim podaří využít tohoto potenciálu.A tak když pominu malé bezvýznamné mínus za hudbu, můžu s klidem na duši a s toužebným očekáváním dalšího dílu udělit 5 hvězd.

Jmenuji se Sam (2001)

Ať si říká kdo chce, co chce já tenhle film rozhodně nepovažuji za jeden z těch cílených, které hrajou na city od začátku až do konce. Sean Penn a malá Dakota Fanning předvádí neuvěřitelný výkon. Sean navíc ukézal že umí hrát i jiné role než drsňáky a zato má u mě velké plus. Nedával bych Sama do jedné škatulky třeba s Forestem. Oba jsou totiž úplně jiní. jediné co Samovi škodí je snad kamera která příliš nezaujme. Jinak ale skvělý film a pro mě 4 hvězdy.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jak jen navázat na něco tak úspěšného až legendárního, jako jsou původní tři díly této filmové série?! Řekl bych, že právě tak, jak to George Lucas udělal. Tento díl je postaven na něčem jiném, než-li ty staré, ale rozhodně neztratil svou krásu. Příběh je možná krapet přímočařejší, ale zato se vněm dočkáte mnohem více akce a pochopitelně efektů.Obzvláště pak vesmírné bitvy a finálního souboje mezi rytíři Jedi a Sithským bojovníkem. Po mnoha shlédnutích si již nedokážu představit v roli Obi vana nikoho jiného než Ewana McGregora a stejně je to i s Liamem Neesonem a Natalii Portman. Všichni tři totiž předvedli skvělý herecký výkon a kdyby mistr Qui-Gon(Neeson) nemusel zemřít nejspíše bych toho nelitoval. Když ktomu přičtu fantastikou,dechberoucí hudbu vychází mi jasných 5 hvězdiček.

Jak vycvičit draka (2010)

Kde začít? Tak třeba u toho, že si zajdu do zverimexu a poptám se jestli neprodávají draky? Ne vážně. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemám tomuhle filmu co vytknout. Ba právě naopak, napadjí mě samá pozitiva. Strhující, akční podívaná, ve světě animáků doposud neviděná, graduje až do doby, kdy příjde strhující finále zakončené dechberoucím soubojem s něčím co by se dalo nazvat superdrakem. Fantastická hudba, do toho dechberoucí letecké scény, to vše proložené vtipnýma hláškama. Ať si mě třeba někdo ukamenuje, ale pro mě nejlepší animák vůbec.100%

Já, padouch (2010)

Malí žlutí mužíci,poskoci hlavního hrdiny u mě vyvolávali doslova výbuchy smíchu. Co víc, ani sám hlavní hrdina nezostával a tak jsem se u filmu nasmál víc než dost. Místy až nemístný humor ve mě probudil mou škodolibost a vnitřního grázla. Po půlce filmu sice přišla změna a humorných scén ubylo, ale hlavně díky skvělému českému dabingu jsem si toho málem ani nevšiml. Despicable Me rozhodně řadím mezi skupinku nejlepších animáku co jsem viděl, i když úplý TOP to není. 90%

Megamysl (2010)

Superpadouch který nakonec není zas až takový padouch a superhrdina který není takový hrdina jak se zprvu zdá?! To rozhodně není typický námět animovaného filmu. O to víc ale Megamysl baví. Dreamworks dokázali, že jsou natom v současné době s animací asi nejlíp. Když ktomu přičtu pro mě fanstastické, hardrockové pecky, tak už filmu můžu vytknout jen přílišné střídání vtipných a vážných scén.Dávám 85% protože jsou přeci jen lepší animáky a Megamysli do nich něco málo chybí.