200 cigaret (1999)

Pomerne netradicna a tazko zaraditelna komedia urcena skor pre mladsie publikum. 70%

5 proti 5 (2007) (pořad)

Relaciu poznam z Primy a tam ma zaujala o nieco viac, napriek tomu prijemna oddychovka. Moderatorske vykony Bicana su ako na hojdacke - niekedy naozaj velmi vtipne, inokedy az extremne otravne. PS. Po nieco vyse roku musim uznat, ze z Bicana sa stal vtipny netuctovy moderator, ktory je v kombinacii s dobrymi otazkami a sutaziacimi schopny vyprodukovat fajn zabavu pre celu rodinu. Aspon nieco pozeratelne na tej STV-cke.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Nerozumiem tomuto nizkemu hodnoteniu. Podla mna velmi prijemna, zabavna a originalna TV relacia, ktoru som casto a rad pozeraval a spolu so sutaziacimi v studiu sa snazil vzdy vyplnit celu tabulku :) A Novotny z mojho pohladu urcite lepsi nez Lesak.

Dokonalý trik (2006)

Ano, bolo to vyborne natocene, atmosfericke, Christian Bale hra skvele, ale zaklad pointy som prekukol zhruba v polovici filmu a zaverecne polopatisticke odhalenie ma viac nudilo nez by dosiahlo pozadovany sokujuci efekt. 85%

Prvotní strach (1996)

Mierne nadriemerny film s najvacsim dejovym zvratom v polovici a potom uz lahko predvidatelnou pointou povysuje na 4* skutocne famozny herecky vykon Edwarda Nortona.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

1. seria - 100%, 2. seria - 95%, 3. seria - 80%, 4. seria - 75% (prvych 12-13 casti 90%, zvysok zufalstvo). Z nespocetneho mnozstva pozitiv a skvelych hereckych vykonov vyzdvihnem najma genialne herectvo Roberta Kneppera (T-Bag) a Williama Fichtnera (Mahone). Sice to islo so serialom ku koncu poriadne dolu vodou, na prve zhliadnutie boli aj season 3 a 4 neskutocna zavislacina (pri ich percentualnom hodnoteni obe oci prizmurene vzhladom na dovtedajsie emocionalne vazby k postavam). Prva - ta je rovnako dokonala stale. _____ Update 2017: 5. seria je sice zlepena tak na silu, az sa clovek musi v prvej epizode smiat, no ked akceptuje tieto zvraty, casti 2-4 su fajn zabavou. Nostalgia za postavami funguje, Middle-East prostredie je zobrazene velmi slusne, atmosfera napinava, miestami sa naozaj bojite o osud hlavnych hrdinov. Cliffhangery sa sypu jedna radost a tak som to daval diel za dielom, no postupne to sklza do coraz vacsieho absurdna, nasa particka celi 5x za diel face to face 1000%-nej smrti a divaka to uz zacne skor otravovat. Linia v Amerike je rovnaka konspiracna zlatanina plna WTF momentov, akoby z oka vypadla zaveru stvrtej serie, ale nejak to ozivenie tvorcovia ospravedlnit museli, no. Skoda len, ze ku koncu dostava stale viac priestoru a ked uplne preberie kormidlo je nekompromisne zabita atmosfera a hlavne posledne zbytky logiky - mindfuckujuce, z vody uvarene zvraty, prichadzaju v takej kadencii, ze cele diane sa stava tak trochu parodiou samou na seba. Po uzavreti (definitivnej dyke do srdca veskeremu raciu) potom ostava divna pachut s otazkou, na co to vlastne cele bolo dobre (kritickejsi divak sa vsak tuto otazku opravnene pytal prinajmensom od tretej serie). _____ Napriek tomuto vsetkemu, "serial, ktory ma naucil pozerat serialy" bude mat s nostalgickymi spomienkami na jeho skvele zaciatky cestne miesto v mojej TOP10 s plnym hodnotenim rezervovane uz nadobro :-)

SOS (2004) (pořad)

Na konci to bolo uz naozaj slabe, ale poriadne dlhu dobu som sa na to kazdy tyzden tesil ako maly a oddaval sa pravidelnym zachvatom smiechu. Robot Cvikla, Chruno Monster, Farkasovci, U Slovaka a neviem co vsetko este, nic predtym ani potom ma zo slovenskych televiznych serialov/relacii ani zdaleka tak nepobavilo. Program, na ktory urcite nezabudnem.

Univerzální uklízečka (2005)

Herecky vykon Rowana Atkinsona je sice vyborny, ale tam to pre mna konci. Vobec ma to ako celok nebavilo.

Sedm životů (2008)

Asi prvy krat co som uvazoval, ze odidem z kina... Mna to k smrti nudilo.

Život Briana (1979)

Nachadza sa tu vela trefnych a neskutocne vtipnych hlasok a scen, ale aj dost trapnych a nepodarenych na to, aby som sa pri rozhodovani medzi 3* a 4* priklonil skor k nizsiemu hodnoteniu. 70%