Riddick (2013)

Riddickulous .-D

Star Trek: Do temnoty (2013)

Poslouchaj, Lucas, už dali dělat tomu Abramsovic klukoj ty Hvězdný války? Jo? No tak to je dobře. Podívaj se, co von dokázal s tím vyšeptalým StárTrekem, jakou betelní podívanou z toho vydyndal. Hlavně teda tendle druhej díl, to pecka peckoucí. Kouknou, tomuhle já říkám dobře vystavěnej a vyprávěnej příběh, tomuhle já říkám iniciační smrt hrdiny. A co teprve ten Cumberbatch, vedle toho jeho Khana vypadá slavnej generál Zod jako hodně chudej hodně vzdálenej příbuznej. No prostě - Lucas, voni to vo sobě vědí, že jsou vystřílená pistole, ale tehle Abrams, ten by jim mohl Ty jejich Starý Wařený docela slušně voživit... tak ho nechaj dělat a moc mu do toho nekecaj, jo?

Wolverine (2013)

To byla ale slátanina. Totální bordel v motivacích, červenovlasý mops, a nakonec - baby jaeger, co ho řídí senilní džaponec.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Tak jo, přiznám se. Tajně jsem doufal, že tvůrci budou mít koule na to, aby Gina naklepala Nafťáka, Skalku, a vůbec všechny ty machoborce jak kotletky a odkráčela středem, ale teď je mi jasný, že to by neprošlo. I tak je škoda, že dostala v akci tak málo místa, když toho ze všech zúčastněných umí daleko nejvíc. Co jinak: Evans zahraje všechno, Diesel "zahraje" vždycky jen tohle (všímáte, kolik toho při jejich rozhovoru má kterej z nich napsáno ve scénáři? to je nepoměr, co? :-)) ), Gina, místo aby furt někoho řezala, furt dělá blbě se usmívajícího spolujezdce... ale tak za tři, páč se to nebere zas tak vážně, a za ten tank, to bylo fajn :-).

Mama (2013)

Ne,ne, prostě ne. Když jednak ukázali bubačku už na začátku, a druhak ukázali hlavní hrdinku jako punkerku (no.. :-)) ), co nechce otěhotnět, říkal jsem si, že je zaděláno na "trochu jinej horor"... ale nakonec prd. Drolí se to už cestou a to otřesný finále to dodělá. Myšlenka veškerá žádná, a kdopak by se bál, když od začátku víme, že to je "nějaká paní, co nestojí na zemi", že?

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

No jasně, je to vyplachovací jednohubka, ale jiný ambice to ani nemá. Nejvíc mě to bavilo, když tam byl ještě Tatum, jakmile vykoží a tudíž na sebe s Johnsonem přestanou hlásit, docela to klekne. Ale i tak... slušný. A je to "normálně" sestříhaný:-).

Nevědomí (2013)

Až Vám někdo nebo něco (člověk, hnutí, idea .... ) bude tvrdit, že je Váš bůh (a Vy musíte poslouchat), tak jediná správná odpověď je: "Fuck you, Sally! ".

Barbar Conan (2011) odpad!

Otázka za tisíc: Tenhle film - stříhalo dvouleté dítě; stříhala maniodepresivní kadeřnice; stříhal generátor náhodných čísel; stříhal ušima zajíc. Otázka za dva tisíce: "Drsný padouch" podle Nispela znamená - mít oholenou půlku hlavy, ruku jako Kruger, elektřin komplex, a většinu času se šklebit do kamery a dělat uááá; mít oholenou půlku hlavy, pronášet drsný hlášky typu "maminka bude zase s námi", většinu času se šklebit do kamery a dělat uáááá; šilhat, mít předkus, pronášet drsný hlášky typu "ty být maso pro obyvatele", většinu času se tlouct pravou rukou do levý kozy, šklebit se do kamery a dělat uáááá; být ve filmu 12 vteřin, ve dvou vystřelit šíp, a dalších deset se šklebit do kamery a dělat uááá. Otázka za deset tisíc: Perlou tohodle filmu je - zjištění, že válečník toho kmene vod C se pozná tak, že dokáže běžet se svejma vejcema v hubě; zjištění, že náčelník toho kmene vod C dovede císaře dvěma tahama nožem a vůbec se nemusí koukat; zjištění, že někdo někoho nechal do scénáře napsat větu typu "jsem prdel z prdele, nejlepší prdel v celý prdeli, otevřu každou prdel, kdybys někdy potřeboval otevřít prdel, najdeš mě v prdeli cestou z východní prdele do západní prdele přes prdel... ptej se na prdel."; zjištění, že někdo nechá Nispela natáčet filmy. Otázka k nezaplacení - kdo má na VHS aspoň jeden (jakejkoliv) díl Xeny? Potřebuju si malinko srovnat chuť....

Jen Bůh odpouští (2013)

Brilantní! Způsob, kterým Refn podává tohle střetnutí matriarchátu s patriarchátem, je totálně odzbrojující. Ten film je přesnej, soustředěnej, a v každý chvíli "ví", co právě "říká". Refn dal v jednom rozhovoru dokonce výchozí vodítko - "Slabý hrdina připoutaný k lůnu zlé matky". Nikoho by pak nemělo překvapit, že je tu "otec" s patřičně ostrým "falem", a celej film se "kastruje" o sto šest. Upřímně řečeno, všechny ty kydy o "formě bez obsahu" jsou mimo, ale strašlivě mimo. Úvaha nad vyprázdněností těch, kteří v souvislosti s tímhle filmem nadužívají slovo "vyprázdněnost", by zabrala hodně stran.

Babovřesky (2013)

No.... vydržel jsem celých pět minut! Jsem už starší člověk a důvodně se obávám, že kterýkoliv delší úsek tohoto filmu (?) by mi způsobil vážné zdravotní obtíže. Lidé, kteří tohle dokoukají do konce, jsou buďto kliničtí masochisté, nebo... no nic.