Všechny malé zázraky (2020)

Jak jsem chvilku měla maniodepres kámoše - aneb - je to taková člověčinka. Teda... chápu to správně, ten maník měj bejt bipolární, je to tak?? Jo a... sím Vás, nenechte Elle furt bulet, umí toho zahrát mnohem víc.

You Should Have Left (2020)

Inzerát na Dúm, ve Kterém šlo Vyprávění do Kopru - aneb - když už chcete ztěžka moralizovat, tak ať má ten příběh hlavu a patu, jinak plácáte do vody a řvete "drááámáááá"... což je na H.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Příhody Ality/Sofie a jejího "tatínka" Světlonoše (jo, TOHO Lucifera) - aneb - jak začala druhá vzpoura proti Demiurgovi. Je to bomba, protože tenhle film má rovnou TŘI paralelní vzájemně nekolidující roviny čtení: za prvé gnostickej mýtus, za druhý drama dospívání mladý holky, za třetí trable střední třídy, která je buzerovaná aliancí těch nahoře a těch dole (Nova + železnej hromotluk z podzemí). Všechno jasný, přehledný, čitelný. A sem tam drobný poučení navíc, jako že když zbůhdarma machrujete, najde se někdo, kdo Vám zatne tipec. Těžko jsem si pro svoje dcery mohl představit lepší spektákl, a proto za pět.

Avengers: Endgame (2019)

Zaniklý Svět Rukavic vol 2019 - aneb - jak Fanservis (téměř) porazil Příběh a luskalo se u toho prsty. Klady: Scarlett Johansson předvádí v rámci žánru neskutečnej výkon. Celá Nebula a hlavně její moment "...he won´t let me.." posouvá Karen Gillan na špici (ten film, co natočila, chci vidět!). Thor je fajn, i s kilama navíc můžete bejt zlá prdel. Starkův a Rogersův oblouk se povedl. Scéna ve vejtahu je ukázkovej příklad toho, jak podvracet očekávání a neztratit při tom logiku. A tím končíme. Zápory: Banner si svůj problém s Hulkem vyřeší mimo plátno a my dostaneme zelenou mašinu na většinou blbý fóry. Antman je co se humoru týče mimo úplně. "Králík" je poddimenzovanej až běda. Nebula je vošizená (a při tom je jedna z nejzajímavějších a nejlíp zahranejch postav). S Kapitánkou JáTohoMámHrozněMoc si nikdo z autorů evidentně nevěděl rady. Místo komplexního Thanose z předchzího filmu dostaneme psychotickýho sadistu. Na Moragu a Vormiru má střih zástavu srdce. V poslední bitvě s přehledem vítězí cool momenty nad soudržností vyprávění. Sečteno a podtrženo - tři, a zřejmě jen díky snaze a umu dua Russo to neujelo někam k Lilly a Laně, i když ten směr je poslední dobou znát (zdravíme ... ale hovno už). Tak uvidíme.... tyhle sourozenci končej, snad nenastoupěj ty druhý nebo někdo takovej - ale nevsadil bych si na to.

Barva z vesmíru (2019)

Very bad family trip - aneb - jeď Nikolo, JEĎ!!! ... jo, a je to fialová, voe...

Bill Burr: Tygr bez drápů (2019) (pořad)

Roganův buddy urvanej ze řetězu - aneb - jak jsem byl v neděli dopoledne vysmátej jak tuna leča!

Captain Marvel (2019)

Captain Borefest - aneb - jak u Marvelu natočili slaboduchou kopii prvního Underworldu s megatonovskou akcí a bylo kolem toho mnoho řečí... taky o dinosaurech. Takže: Mohla v tom hrát třeba Rosamund Pike, Gina Carano, Alicia Vikander, Julie Estelle, Gemma Arterton, Riley Keough, Tharoth Sam aka Little Frog, Antje Traue, Saoirse Ronan, Hannah al Rashid, Abbey Lee, Mia Wasikowska, Anna Paquin, Giorgia Whigham, Rebecca Romijn, Ziyi Zhang, Rachel McAdams, Rooney Mara, Kate Mara, Anya Taylor-Joy, Elle Fanning, Jena Malone, Lily Collins, Bria Vinaite, Freida Pinto, Justine Waddell, Kristen Wiig, Amy Johnston, Kaya Scodelario... tak PROČ ta herecká fošna? To skoro vypadá, jakoby Marvel chtěl "dohnat" DC. Jedna za Bena Mendelsohna a jedna za... Bena Mendelsohna. Jináč hanba blit.