Samotáři (2000)

Díval jsem se na tento film protože se na to chtěla dívat má přítelkyně. Přiznám se že jsem na to asi moc starý, protože jsem nechápal proč se kolem toho dělá takový humbuk a navíc mi to vůbec nic neříkalo ... ty hlášky mi šly na nervy už po 10 minutách. Jsem rád, že nemusím žít v takovém světě. Jediný důvod proč nehodnotím "odpad!" je pár vtipných momentů s Ivanem Trojanem, kterého mám docela rád.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

I když to kritika celkem ztrhala, byl jsem poměrně příjemně překvapen tím, že jsem se u toho docela bavil. Troufám si říci, že některé scény jsou výborné a vyrovnají se tvorbě ZAZ (Zucker-Abrahams-Zucker). Škoda jen různých trapností jako je gejzír spermatu apod., které úroveň filmu snižují, ale teenagerům se to asi líbí.

Sestřička Betty (2000)

To je tak, když člověk nečte text distributora na zadní straně DVD obalu ... To co zpočátku vypadá jako naivní romantická komedie na nedělní odpoledne se později díky "skalpovací" scéně změní v dost drsnou krimi ve stylu Gaunerů nebo Pulp Fiction, aby to později pokračovalo jako film o vstahu dvou generací, smíchaného s komedií a satirou na televizní seriály. Ta je mimochodem velmi vydařená, zvláště díky úvodní ukázce ze soap opery podobné i u nás uváděným seriálům Photovost a Nemocnice Chicago Hope o neohrožených doktorech-supermanech. Ale díky této směsici žánrů, kdy nevíte co se v příští chvilce stane a jde-li opravdu o komedii, ujetou satiru nebo co vlastně, se mi film líbil. Některé charaktery jsou nádherně zkarikované, např. buranský manžel nebo tlustý šerif ("já jsem muž zákona, já můžu všecko").

Skvělí chlapi (2000)

Není to sice dějově nijak převratné, ale o to vůbec nejde. Dostala mě ta skvělá atmosféra, ten věčný déšť nebo sněžení, ta pospolitost hlavní trojice (např. v profesorově bytě ono ráno). Hned bych tam byl s nimi. Jak je vidět, Michael Douglas dokáže být okouzlující i v kulichu a roztrhaném županu. Úvodní píseň je prostě skvělá, tu jsem si musel pustit několikrát a právem podle mého dostala Oskara. Ostatní skladby použité ve filmu jsou rovněž výborné ... kde prodávají soundtrack? :-)

Slečna Drsňák (2000)

Tato komedie mě mile překvapila a podle mého je mnohem lepší než jiný Sandřin film - 28 dní. Nejde sice o nic jiného než o zábavu, ale příjemně se u toho relaxuje. Jen kdyby si tvůrci odpustili ten kýčovitý závěr, kdy Sandra (snad z povinnosti, aby si - jak to výstižně napsali v Cinemě - nerozházeli pořadatele Miss), přizná, že si "opravdu přeje světový mír". Tohle mám filmu trochu za zlé, protože její názory z počátku filmu na podobné soutěže, plně sdílím.

Sleduje mě vrah (2000) (TV film)

Kategorie filmů "nastěhovali se do domu kde někoho v minulosti zavraždili". Je tu navíc několik celkem vynalézavých motivů a poměrně strašidelných scén, místama mi to nevím proč připomínalo jeden velice známý horror, ale nebudu prozrazovat :-)

Trosečník (2000)

Velmi zajímavý film. Oceňuji že to není jen další varianta Robinsona Crusoe. Všimli jste si, že během celého pobytu na ostrově nezazní jediný tón hudby? Kdesi jsem četl, že to byl záměr, neboť na pustém ostrově také žádnou hudbu neuslyšíte ...

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Na jedničku to už sice nemá (ani tu nejsou stejní herci a navíc jde o tzv. prequel, tj. děj se odehrává ještě před jedničkou), ale i tak to díky hlavní představitelce za shlédnutí stojí. Trochu překvapivá je účast Mimi Rodgersové.

Vertical Limit (2000)

Celkem slušný "horský" film. Škoda jen že Izabella Scorupco nemohla ukázat více ze svých půvabů, ale kdo by se v té zimě svlékal, že?

Vnadidlo (2000)

Další z řady tzv. hi-tech thillerů, velmi podobný titulu "Nepřítel státu". Spousta techniky, akce, dynamické hudby a humoru rádoby á la Eddie Murphy ...