Na tuhle nemám (2010)

Obvykle mívám tyhle "puberťácké" komedie celkem ráda, je to nenáročný relax. Tohle je ale fakt zoufalost... nudné, někdy až trapné a navíc děsně americké. A nemám ráda, když se doma na gauči stydím i za hrdiny na obrazovce :o)

Na hraně lásky (2008)

Kdyby ve filmu nebyli Keira a Cillian,hodnocení asi bude ještě nižší. Děj filmu nemá žádný extra spád a ani ničím zvláštním nezaujme. Co jsem opravdu nepobírala, byla vášeň obou hrdinek pro básníka Dylana Thomase. Nevím, jestli to bylo špatně vybraným hercem anebo špatně napsanou postavou,ale vůbec jsem nechápala, jak to, že básník sbalí každou sukni, z mého pohledu se jednalo o velmi nudnou postavu.

Jude (1996)

Výborná Kate Winslet a dobře natočený příběh, který má čím zaujmout i dojmout. Jediné, co se tvůrcům podle mého názoru nepovedlo, je Christopher Eccleston - nejen že Kate nestačí herecky, ale ani typově se mi na danou postavu nehodí. Díky němu film hodně ztrácí, jeho postava není tak uvěřitelná, jak by podle scénáře mohla být.

Ďábel (2010)

Kdyby tvůrci neblbli a pustili tenhle film do světa tak, jak se tváří většinu času, byla by z toho oddychová klaustrofobní vyvražďovačka, která má spád a navíc nemá ani zbytečně přehnanou stopáž. Anebo z toho tedy měli vytvořit poctivý horor, podle mě se z tématu dalo vytěžit mnohem víc. Bohužel výsledek je spíš akčňák, do kterého naroubovali pseudopravdy jako "nebojte se, pokud existuje Satan, Bůh musí taky". 3 hvězdy jsou za to, že jsem se po celou dobu docela dobře bavila, konec radši nebudu komentovat. Satan se asi úplně zbláznil...:o)

Denní hlídka (2006)

O ničem. Bez děje, můj pocit z filmu je, že se jedná o jednotlivé scény, slepené bez nějakého smyslu dohromady...aneb hlubokomyslné úvahy, zda je lepší být ve druhé nebo třetí kategorii (ať to znamená cokoliv).

Zářijové číslo (2009)

Podle mě stačí znát "Ďábel nosí Pradu"- víceméně stejný výsledek jen podaný zábavnější formou.

Hlad (1983)

Dlouho jsem přemýšlela, co TOHLE jako má být. Dlouho jsem neviděla tak šílenou podivnou úchylárnu, ale nakonec to bylo poměrně kouzelné. Ideální zážitek na temnou nedělní noc u lahve něčeho ostrého. Jinak bych řekla, že je to nestravitelné.

Poslední pokušení Krista (1988)

Ďábelský zážitek, aneb Scorsese v nejlepší formě. Tenhle film mě dlouho minul, ačkoliv předlohu Nikose Kazantzakise jsem četla už hodně dávno (a byla z ní hodně nadšena). Výborná režie a dokonalý Dafoe, jeho postava kombinující perverznost, náboženskou extázi, rozpolcenost a lásku (ať k Bohu nebo k bližnímu) je nezapomenutelná.

Nevinnost (2011)

Kdyby mě film tak hodně lidsky nezasáhl, asi bych nehodnotila tak vysoko. Ale dokonalé vykreslení pokřivených mezilidských (a co hůř, rodinných) vztahů mě přesvědčilo. Kromě toho výborné herectví (Geislerová,Vetchý, Čermák), dokonale vybraná Linhartová a kvalitní scénář.

Rande na jednu noc (2008)

Maly mily film na tema "Kluk potka holku". Prijemny a nenarocny relax.