Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

K tomuhle filmu mám dost komplikovaný vztah, téma mě nikdy moc neoslovovalo a nakonec jsem si ho pustila jen díky nadšení všech okolo. A bohužel mě nijak nepřesvědčil :( Jedním slovem je "podivný",v tom souhlasím s názvem. Taky moc dlouhý a hrozně prvoplánovitě na city hrající...

Jeden navíc (2005)

Malý a přímočarý film o holce, která si myslí, že změní svého 50 letého přítele a dosáhne toho, aby ji miloval a bral jejich vztah vážně. Ehmmm - dopadlo to přesně tak jako muselo, naštěstí ONA pochopila relativně včas a ON ji zneužíval jen docela málo. A o komedii podle mě tedy vůbec v tomhle případě nejde...

Vlkodlak (2010)

Nepovedené. Benicio Del Toro předvedl z mého pohledu nezajímavý výkon (pokud vůbec měl co hrát) a tak nějak mi do té role ani do filmu nezapadal. Navíc mi neskutečně vadila naprosto nulová chemie mezi ním a Emily Blunt, která vypadala ve scéně, kde se políbili, jak když do minuty uteče nebo se pozvrací (nebo oboje). Kromě toho je první polovina filmu takřka o ničem. Dvě hvězdy dávám za vizuální podobu filmu a atmosféru.

Agent beze jména (1988) (seriál)

Pro mě jednoznačně lepší film než současný Bourne, možná to bude tím, že jsem tuhle verzi viděla už dávno. Prostě akční film z doby, kdy tyhle druhy filmů nebyly tak akční :o) Tzn ne tolik dokonalé, technicky zvládnuté a plné tvrdé akce. Srovnání s novou verzí je asi podobné, jako když se porovnání stará Bondovka s novou. Taky mám mnohem raději ty starší...

Opravdová kuráž (2010)

Vzhledem k tomu, že nemám ráda westerny, filmy s dětskými hrdiny a hlavně bratry Coeny, tak jsem opravdu, ale opravdu nic neočekávala. (Asi se může někdo divit, jak jsem se tedy vůbec vyskytla v kině na tomto filmu, pro vysvětlení - doprovod kamarádce, která na tom trvala :o) Co říct k filmu samotnému... western klasický, ničím nepřekvapivý, z mého pohledu s nezajímavým dějem. Bod za herectví Hailee Steinfeld, ačkoliv mi její postava byla nesympatická, talent má nesporný. Oproti jiným filmům bratrů Coenů byl tenhle celkově poměrně snesitelný.

Cesta do neznáma (1995) (seriál)

Opravdu vydařený seriál, pokud člověk skončí nejpozději u série 2. Většina dalších dílů nestojí za nic a jsou dobré jen jako zvuková kulisa, nebo při největší nudě.

Spáč (1973)

I když se považuju za Woodyho fanynku, tohle jsem nějak nedala (nebo možná nepochopila). Pár momentů je dokonale ironických, ale zbytek byl raději zaspala než dokoukala. Bod za skvělou (a moc krásnou) Diane.

Hon na čarodějnice (2011)

Tak tohle je vážně hodně, hodně smutný příběh. Popravdě jsem nic nečekala (a taky nedostala), díky tomu nejsem zas tak moc otrávená. Navíc jsem se i docela zasmála nad scénářem. Od doby, co něco vím o čarodějnických procesech, nedokážu pochopit, jak kněží mohli věřit, že čarodějnice přivolá mor, ale není schopná se vyhnout popravě/vězení/zatčení/výslechu (dosaďte si, co chcete). Na podobně nesmyslném předpokladu je postavený i scénář tohoto filmu, i když díkybohu hrdinové občas zapochybují. Ovšem závěrečná část Season of witch zase zazdí veškerou logiku - opravdu někdo uvěří tomu, že démon má zapotřebí využívat křižáky, aby se dostal do zapadlého kláštera a našel tam, co potřebuje (záměrně to dál nebudu rozepisovat, protože bych prozradila jedinou pointu)?? Že to nezvládne sám? Nebo že by se neuměl zeptat na cestu? :o) Ach jo. Přesto film dostane ode mě dvě hvězdy- za to, že jsem se (byť nechtěně) musela smát a za krátkou stopáž.

Láska a jiné závislosti (2010)

4 hvězdy za to, že jsem už opravdu dlouho neviděla tak milou a příjemnou romantickou komedii. A velké plus za úžasně sehranou dvojku Gyllenhaal + Hathaway.

Na vlásku (2010)

Milé, sympatické, příjemné pokoukání. Dala bych i 4 hvězdy, ale když já nemám ráda muzikály nebo prostě filmy, ve kterých se zpívá. Je to můj problém a na kvalitě filmu to neubírá, ale hodnotím díky tomu jen za 3.