Hitchcock (2012)

Příjemný retro film, který zaujme a nenudí. Jediné, co mi hodně vadilo, bylo zobrazení režisérových snů/myšlenek (nebo co to mělo vlastně být), které do filmu rušivě zasahovalo.

Láska je láska (2012)

Vůbec jsem to nečekala, ale film se mi moc líbil. Asi jsem měla zrovna náladu na podobnou českou hru na city, ale na mě zafungovala a i když se o kvalitě nedá asi moc mluvit, tak za mě to byla pocitovka za 4 hvězdičky.

Umění lhát (2009)

Taková blbost, no. Podle mě škoda nevyužitého potenciálu. SPOILERY: moc jsem nepochopila, proč si scénárista myslí, že nelhat = automaticky říkat nahlas VŠECHNO, co si myslím (a co mě v danou chvíli napadne). Asi by se zápletku nedařilo bez toho rozvíjet, ale přišlo mi to takové umělé. A ten moment s "pánem na nebesích" taky nebyl moc originální, naopak.

Let (2012)

Film se mi líbil námětem, dokonce i začátek se pěkně rozjížděl..ale pak někde nastala chyba a já se hrozně nudila. Přišlo mi, že film trvá aspoň 3 předlouhé hodiny, x dialogů/scén bych rovnou vystřihla, protože byly zbytečné nebo zbytečně nudné. Dlouho jsem neměla z žádného filmu tak rozporuplné pocity, protože mě na jednu zajímal a na druhou nudil :(

Ve stínu (2012)

Vizuální stránka filmu, herecké výkony a hlavně celková atmosféra si zaslouží bez debat 5 hvězdiček. Za mě ale hodnocení snižuje pomalé tempo a také zápletka,která nemá pořádný spád a působila na mě celkově nejasně a v některých chvílích i nudně.

Mládeži nepřístupno (2013) odpad!

Mix absurdnosti, trapnosti a toho nejubozejsiho fekalniho humoru. I kdyz mi nevadi tupe komedie jako je American pie (naopak se u nich rada zasmeju a vypnu), tohle je takova nechutna ubohost, ze si to nezaslouzi ani jednu hvezdicku. Skoda, ze nemuzu chtit zpatky vstupne :-)

Očista (2012)

Syrový film, celkem věrně převádějící na plátno knižní předlohu. Jako to bývá obvyklé, kniha na mě zapůsobila o dost víc, i když nebyla tak drsná a naturalistická a často jen v náznaku ukázala to, co film převedl do tvrdé reality. Film ale každopádně stojí za shlédnutí a dost vyčnívá mezi ostatní současnou produkcí.

Doteky osudu (2012) (seriál)

SPOILER. Hodně těžké hodnocení. Seriál se mi opravdu líbil - zpracováním, nápadem... ale od 4 hvězd mě odrazuje několik věcí. Zaprvé někdy až nesmyslný scénář ("nucené" spojování příběhů, jen aby tam bylo co napsat a aspoň trochu to dávalo smysl) a pak mi neskutečně vadila postava Jakea. A často jsem se jen soustředila na to, že jsem v duchu litovala jeho otce za někdy až svatou trpělivost (i mě ten kluk hrozně někdy lezl na nervy, a to jsem v klidu doma u televize :), bez ohledu na to, jak geniální nebo postižený Jake byl. Na druhou stranu pár dílů bylo opravdu velmi vydařených a propojení lidských příběhů přirozené. Myslím, že "Atlas mraků" by se tady měl co učit (připomínka hlavně ke knižní předloze).

Nic nás nerozdělí (2012)

I když se nejedná o žádný horor, dlouho jsem neviděla takový drasťák a nesledovala něco tak napjatě. Párkrát jsem se přistihla, že mám úplně sevřený obličej a mračím se u toho :) Nervy dělaly svoje. Každopádně film určitě stojí zato vidět, je to hodně silný příběh a navíc výborně udělaný a zahraný.

Tohle je válka! (2012)

Hrozná nuda a šeď. Navíc takový divný konec - nucený happyend, aby se vlk nažral a koza zůstala celá :) Nebavila jsem se, i když potenciál tam byl, protože téma je určitě velmi komediálně využitelné a herci velmi sympatičtí.