Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu (2021) (seriál)

1. řada: Nebýt těch občasných úchylek starého já hlavního hrdiny a pár zbytečných návratů do minulého života, tak vrazím plný počet. Oceňuji, že se jede v ostrém tempu a za první řadu zvládneme projít několik let aniž by to vypadalo uspěchaně. Skvěle to prodává emoce a vztahy mezi postavami, nebojí se to občas potemnět a má to skvěle napsaný svět, který je plný spousty neznámých. Ze začátku se to tváří tak, že si myslíte že víte kam to bude směřovat, ale opak je pravdou, zvraty jsou nenadálé a nečekané a od Turning Point 1 je to neskutečná jízda, která poleví až ve slabším posledním díle. Už se těším až ve druhé řadě uvidím název epizody Turnng point 3 :D 85%

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Krátce: Má to spoustu chyb, ale nakonec na hodně z nich zapomenete. A nejspíš i na celý film. Dlouze: Film je značně nevyrovnaný. Paradoxně nejlépe funguje v komorních shakespearovských scénách, kde i průměrní herci v hlavních rolích dokáží zaujmout. Scénář je plný vyložených nesmyslů, kde se prakticky celé národy chovají idiotsky jen proto, že film musí dojít ke kýženému boji a je jedno, že cesta vede přes mrtvoly scénáristů. CGI je často tragické, greenscreen místy doslova volá z plátna a papundeklovost některých scén (hlavně z Wakandy) je do očí bijící. Hudba byla celkem dobrá, nevybavuji si žádný extra motiv, ale songy tam padly vkusně. Některé postavy svým chováním vysloveně iritovaly (Riri), ale dalo se to vydržet. Co mě štvalo celou dobu, bylo prapodivné přeskakování herců mezi "normální" americkou angličtinou a jakousi pseudoafrickou angličtinou s přízvukem. A to nejen v průběhu filmu, ale někdy i během jedné delší scény. To doteď nechápu. Zkoušel jsem i český dabing a to je jedním slovem tragédie. Až mi to trochu připomínalo rychlodabingy z 80. let 😆 Wakanda sice žije, ale je to spíše jen přežívání než cokoliv jiného - 60 %

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

Je to zajímavý mix G.I.T.S. a Akiry s hromadou ckající krve. Prvních 7 dílů skvěle šlapalo, pak se však najednou střihlo jako by tvůrcům někdo sebral rozpočet na dalších 10 dílů a poslední 3 díly byly hrozně zkratkovité a všechno spělo k finále, které bylo tak na sílu, že mu úplně chyběly emoce. Navíc prostě ta finální zápleky je tak celkově nesmyslná (SPOILER Ona se ho snaží zachránit tím, že maže záznamy o jeho implantátu, ale nic mu o tom neřekne a raději ho nechá s tím implantátem pobíhat po městě, aby ho vidělo co nejvíc lidí. A to vše i když ví, že mu z toho nejspíš za čas přeskočí. Prostě naprostá blbost, kdy si dvě hlavní postavy neřeknou tu nejdůležitější věc jen proto, aby se děj pohnul tam kam scénárista chce. KONEC SPOILERU). Audiovizuál v pohodě, lehký nadstandard. 70 %

Všechno, všude, najednou (2022)

Bombastická věc plná všeho. :) Prvních 15 minut je trochu utrpení, ale má to své opodstatnění. Fascinovalo mě, jak v té scénické šílenosti je naprostý řád v chaosu, všechno má své logické opodstatnění a ještě se stíhá v pozadí vtipkovat hromadou více či méně viditelných narážek. Styl mi naprosto sedl, nápad a provedení jsou na jedničku. Jediné co mi trochu vadí je plochost spousty vedlejších postav, kde se jejich motivace a chování nedaří vykreslit nebo se mění podle potřeb filmu (ale to bych už chtěl asi moc :)). Přeskakování z čínštiny do angličtiny není také zrovna věc, která by pomáhala, ale to je holt spíš můj problém, jelikož neumím mandarínsky ani nektarínsky. 85 %

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Asi by bylo nošením dříví do lesa tu opakovat, jak má film skvělou animaci, charaktery, příběh a záporáka. Bylo to prostě super, užijí si to děti i dospělí. K dokonalosti mi tam chybí jen o něco delší stopáž, která by dala charakterů ještě více času se projevit a ta doprodružná cesta pak nevypadala tak "kraťounce". Nejkvalitnější věc ze Shrek univerza. 80 %

Wednesday (2022) (seriál)

Postupně ta úroveň klesá, s tím jak je Wednesday stále tupější, když skáče na každý špek, který je na ni nastražen. Moc nepomáhá ani klasický středoškolský mustr, kdy má hlavní hrdinka dva nápadníky, jednu kamarádku, jednoho nerda a "královnu plesu" jako rivalku. A vykrádačka Pottera , Percyho Jacsona a Twilight je místy do očí bijící. Ale drží to černý humor a badass hlavní hrdinka. 75 %

Divnosvět (2022)

Genetické, ploché, klišovité. Celý ten svět nedává moc logický smysl. Postavy se (asi aby se něco dělo) komicky pitvoří a často někam padají nebo o něco zakopávají. Většinou je ve filmu pro děti takový ňouma jen jeden, ale tady se takhle chovají skoro všichni. Pseudokonflinkty a rychlé otočky v chování postav jen proto, aby vznikl aspoň nějaký děj jsou už jen třešnička na dortu. Celkově podprůměr, který se nejspíš nebude moc líbit ani dětem. 50 %

Médium - Stvoření tisíců lesů (2022) (epizoda)

Sem tady rozpolcený. Sice je osvěžující, když někdo boří seriálové stereotypy a série nemá "epické" vyvrcholení ani žádný ciffhanger na konec, ale na druhou stranu by to asi alespoň něco chtělo. A to rozloučení s Flynne (č.1) v lese má bohužel vadu. Nedává totiž úplně smysl. 70%

Médium - Bazmek (2022) (epizoda)

Tak nám tímhle dílem skončila vložená vata. To co se dělo poslední 3 epizody by se klidně dalo scuknout do jedné. Pořád se ale držíme celkem osobního vyprávění. Už teď je asi jasné, že první řada nám moc ukončených linek asi nepřinese, ale tenhle seriál umí překvapovat, tak uvidíme. Pořád mě to ale baví. 75%

Black Adam (2022)

Ve skrze průměrný akčňák, který jako by přiletěl odněkud z devadesátek. Všechno je tu tak nějak kolísavé, od hereckých výkonů přes CGI po choreografie soubojů. Co je podprůměrné je scénář, ale to se tak nějak dalo čekat. Co je nadprůměr je hudba, ale ta to sama o sobě nevytrhne. Co mě trochu zklamalo je hlavní postava, kde to vypadá jako kdyby ani Rock nevěděl, jak ji pojmout, jestli jako hláškujícího borce nebo jako rezignovaného netečného antihrdinu, nakonec není pořádně uvěřitelným ani v jedné z těhle pozic. Klasický výplach, z kterého si druhý den budete pamatovat jen to, že tam hrál Rock a Brosnan a bylo tam letadlo z X-men. 60 % P.S. Hodně to zabíjí už ten úvodní proslov toho děcka, to fakt jako ne toto, to má namluvit Morgan Freeman nebo Josh Brolin a ne to číst nějaký malý jouda z papíru.