Gulliverovy cesty (2010)

No mělo to spoustu much. Kratičkou délku, pitomé dialogy, nesympatického hlavního hrdinu, laciný humor .... ale mě to nějak nedá jít pod 3 hvězdy, ikdyý ani nevím proč. Možná za to může skvělá kreace šíleního generála v podání Chrice O´Dowda, možná něco jiného, nevím. Každopádně průměr ... 50% P.S. Kdo čekal věrnou adaptaci klasiky, byl blázen.

Superhvězda Superman (2011)

Tohle nepochopím. Jak může Hollywodská produkce vyplýtvat supermanovské příběhy, jež by mohli každý dát na jeden celovečerák do jednoho kraťoučkého filmu? Navíc takovým způsobem, že divák neznalý komixu a všech jeho postav se v tom ztrácí jak peníze v českím rozpočtu?? Škoda. 40%

Dantovské peklo (2010)

Asi 5% filmu má svou kvalitu. Bohužel je to oněch 5% času, kdy autorům došli nápady a jen zkopírovali text z knižní předlohy. A to už je k zamyšlení. Ještě nikdy jsem neměl větší pocit nepatřičnosti u akčních scén. Bezduché mlácení pochopím v Mortal Kombat nebo ve filmu se Stevenem Saegalem, ale ve filozofickém dumání o pekle a trestu? WTF? Než tohle, raději nějaké pěkné intro s Kratosem. Verdikt: Vcelku bezduchá slátanina s nesmyslným dějem. 30%

Sociální síť (2010)

Filmů o současných tématech je málo a těch skutečně dobrých jen několik. Tento patří mezi ně. Bohužel jsou 2 hodiny příliš krátká doba na tak zajímavou story. Alespoň 30 minut, ale spíše tak hodina navíc by bodla. Když už ta sociální síť bere lidem pár hodin života denně, tak by neškodilo filmu o ní, taky jednu přidat. 90% P.S. Eisenberg mě příjemně překvapil.

Divoká planeta (1973)

Trošku bez života. Na napínavou zábavu moc pomalé a na hloubavou artovku málo promyšlené. 65%

Legenda o sovích strážcích (2010)

Epika i vizuál tohoto díla jsou na skvělé úrovni. Hudební dobrovod a postavy se také dají pochválit. Všechno ale bortí kupa děr ve scénáři,které posouvají film o kvalitativní třídu níž. 60%

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Asi nejlepší pokračování. Na jedničku to nemá, ale k nekvalitám dvojky a trojky se to také nepřibližuje. Ikdyž už jen stopáž něco přes hodinu + 20 minut titulky naznačuje, že se jedná hlavně o vymámení pár dalších zlaťáků, už to člověka nevede k naštvání, jako minulé dva díly. Pár zábavných momentů však pořádný animák nedělá a tady to stále zůstalo hluboko ve vodách průměrna. 60 %

Já, padouch (2010)

Tuctová jednohubka, kterou lehce překoná leckterý pixarovský kraťas. Propadák to není, ale lepších animáků je spousta. 60%

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Čím jsem starší, tím mi to připadá lepší. Je to tak nahuštěné, že se to skoro nedá vydržet ty dvě hodiny sledovat (myslím záznam). Škoda, že jsem to neviděl na prknech, musí to být bomba. 90%