Gantz (2004) (seriál)

Mají ty hektolitry krve, vyhřezlá střeva, utrhané končetiny a explodující hlavy nějaký smysl? To jsem si říkal celý průběh seriálu. A co se nakonec ukáže? nakonec se ukáže, že autoři nemají ani zbla invence nějaký konec vymyslet. Co by ale dalo očekávat od autorů. pro něž postava a logické jednání znamenají, přemýšlet pči útoku zeleného slintajícího monstra, jestli si mám jít domů dát čaj apod. (více viz. Subjektiv a jeho komentář). Nemám rád hloupé postavy. Nemám rád explicitní násilí bez smylu. Nemám rád přehršel renderované grafiky. Tenhle seriál obsahuje vše zmíněné a proto se mi nelíbil. Když už chcete trochu více krve a mrtvol, které umírají bezdůvodně doporučuji radši Black Lagoon. 50% P.S. Ani přiléhavé oblečky plné bujných vnadů ženských postav mě tentokrát neobměkčí

Metropolis (2001)

Velká škoda, že se autoři rozhodli pro vzhled postav, jako z komiksů o Tin Tinovi. V porovnání s krásným a do detailu vymazleným designem města je to opravdu do očí bijící. Když pak takové postavy, co vypadají jak veselé figurky z nějaké pohádky, jednají jako dospělí, není to uvěřitelné ani za mák. Děj se tak nějak nekoná, vše se motá v kruhu stejně jako pohyb hlavních postav po městě. Konec je pěkný, ale nijak moc originální. Hudba se mi velmi líbila a to nejsem jazzový či bluesový fanoušek. Celkově rozpoluplné pocity s asi nakonec převládajícím zklamáním. 50% (hlavně za to nádherné město)

Black Lagoon (2006) (seriál)

Chtělo by to ještě pár dílů. Problémem je že přes hodně postav a soubojů, už nezbývá čas na psychologii hlavních hrdinů. Ikdyž se to na konci trochu vylepší, pořád to vychází na trochu moc akce a málo příběhu. Příběh *** , Animace ***** , Hudba *****, Postavy *** , Celkem 75% P.S. Některé postavy byly na můj vkus až moc zvrácené (viz Rumunská dvojčata a podobně)

Ranma ½ OAV (1993) (seriál)

Kvalitní OVA, která navazuje na seriál. Mě se to líbilo, drží se to kvality a na rozdíl od původního seriálu neobsahuje vyloženě špatně díly. Na toto OAV navazují ještě Ranma team vs. Pheonix, Special: Yomigaeru kioku a Ranma Super, které mají podobnou kvalitu. Tyto OAV bych zařadil k tomu nejlepšímu co Ranma nabízí. Nejsem přítel kalhotkových úchylů Happosaiovitých, takže se mi to líbilo víc než spousta dílů původního seriálu a celovečerní filmy.Zde to bylo o malinko vážnější a romantičtějšé a o to z mého pohledu lepší. 80%

Město Ember (2008)

nuda, ko..str..baty příběh, přehrávání některých herců (hlavně Murray), spouta logických nesmyslů a hlavně a opět nuda. Než se na tohle dívat znovu, tak to si radši zahraji starý dobrý Fallout, který stejnou tématiku řeší zábavněji, akčněji a stylověji. 40%

Trigun (1998) (seriál)

Dlouho mi tenhle seriál ležel v šuplíku opomíjen. A to byla chyba. Nikdy bych nečekal, že westernové anime může být dobré. Tohle tedy dobré je navíc s hutnou dávkou humoru a příběhem, který se odkrývá přesně tak rychle, aby ze střeštěné komedie prvních dílů nenápadně udělal existenciální sci-fi a životě a smrti. 90%

Superbad (2007)

Asi už jsem na tenhle druh filmů moc stár... 35%

Equilibrium (2002)

Takhle mělo vypadat pokračování Matrixu. Je tu jasná inspirace tímto filmem i třeba Fahrenheitem od Trufouta. Pěkný akčňák, tradičně slušný Bale a hutná atmosféra. 70%

Monstrum (2008)

Cloverfield aneb Godzilla reality show dokáže i přes krátkou stopáž vytvořit dusnou atmosféru a hypnotický děj. Ikdyž kromě způsobu pohledu nepřináší nic nového, vydá na celkem slušnou letní zábavu. 70%