Fantomas (1964)

Dřív se mi tohle hrozně moc líbilo, ale teď jak jsem to viděl znova tak už mi tak skvělý nepřišlo, spíš vcelku průměrný a místama nudný. Navíc celá ta závěrečná fantomasova akce počínaje osvobozením komisaře a novináře z basy a konče jeho útěkem v ponorce mi přišla poněkud nesmyslná. Proč je z toho vězení vubec pustil? Druhý i třetí díl se mi zdá mnohem lepší.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Číňani v sombrérech metající blesky, neandrtálce připomínající obludy, spousta ninjů v turbanech, řidič kamionu se svým kámošem a pár z cesty mluvících ženskejch. Neuvěřitelná slátanina, kde jsem se za celou dobu snažil pochopit o čem že to vlastně je, a pak byl najednou konec, aniž bych se něco dozvěděl. Ale dvě hvězdy tomu dam, protože nuda to určitě neni a to je hlavní, je to jenom strašná hovadina.

Suspiria (1977)

Jestli mě v tomhle filmu něco fakt dostalo, tak to byla místnost téměř komplet plná drátu. Řekněte mi, kdo může mít v baráku pokoj, naplněnej výhradně zamotanýma drátama? No prostě mazec. Jinak, je to film s velmi silnou atmosférou, ke které hodně pomahá výborná hudba (neustálé depresivní kvílení a bubnování) a od plného hodnocení snímek dělí jenom hodně odfláknutej, hloupej a nepromyšlenej konec. Škoda.

Komando (1985)

Zdaleka ne nejlepší, ale určitě muj nejoblíbenější film s Arnoldem. Ve spojitosti s dobrým českým dabingem (tj. tím úplně prvním), který dává jak se patří vyniknout všem těm geniálním hláškám, se jedná o kultovní záležitost. No a pak ty scény, kdy Arnold na ostrově pokosí celou armádu, ty prostě nemají chybu. A i když totální béčkovist a demence z filmu přímo čiší, stejně se na něj můžu dívat úpořád dokola a nikdy mě nepřestane bavit. Takhle nějak by měla vypadat správná akční komedie.

Toulavý pes (1949)

Japonský pokus o film-noir, který se ale podle mě dost nevyvedl. Zápletka o ukradené zbrani neni z těch, které dokážou utáhnout dvouhodinový film, vše se neskutečně vleče a já se neskutečně nudil, na což nejsem u tohoto žánru vubec zvyklý. Sice Toshirô Mifune je tradičně skvělý a i hudba se mi velmi líbila, to je ale vše co se dá tomuto filmu přičíst k dobru. Skoro se mi ani nechce věřit, že tohle natočil Kurosawa.

Třpyt v trávě (1961)

Velmi zdlouhavé, velmi nudné. Zkrácení aspoň o půl hodiny by filmu hodně prospělo. Postavy se občas chovají dost podivně, pro mě až skoro nepochopitelně. A do toho všeho ještě ta matka hlavní hrdinky, která mě pila krev kdykoliv se objevila na plátně. Na víc jak dvě hvězdy to u mně určitě nebude. Od Kazana jsem po dvou skvělých snímcích, co jsem od něj před tímhle viděl, čekal o dost víc. Celkem velký zklamání.

Špatná společnost (1995)

Film se po celou dobu tváří jako průměrný béčkový thriller, nicméně idiotský závěrečný zvrat, díky kterému chování dvou hlavních postav po celou předchozí dobu vyznívá zcela nepochopitelně a nesmyslně, sráží tento snímek až někam do silného podprůměru.

Nekonečný příběh (1984)

Tenhle film jsem jako malý fakt nesnášel, Bastien mi byl hrozně nesympatický a vubec jsem mu nefandil; a celý ten příběh mi přišel jako strašná kravina a nudná slátanina. Možná, že kdybych to teď někdy viděl znovu, tak bych to hodnotil jinak. Jenže problém je v tom, že už jsem si k tomu filmu vytvořil takovej odpor, že se na něj už nikdy znova dobrovolně nepodívam.

Tři zločinci ve skryté pevnosti (1958)

Teda ta ženská co hrála princeznu měla fakt příšernej hlas, jak když štěká nějakej vzteklej vořech. Zaplať pánbůh, že po většinu filmu hrála němou, jinak by mi ten film pěkně zkazila. Ale všechno ostatní super.

Únos (1952) odpad!

Odporná propagandistická sračka a ještě k tomu nesnesitelná nuda. Absolutní odpad.

Časové pásmo bylo změněno