Mighty Joe Young (1949)

Docela slušně vykradenej King Kong, tentokrát však se šťasným koncem pro opici. No ono se neni režisérovi moc co divit, když mu to přineslo úspěch jednou, tak proč to nezkusit podruhý? Jenže tenhle film dopadl o dost hůř. Základní kostra příběhu je témeř totožná s King Kongem, čili divák kouká znova na to, co už jednou viděl. Navíc zde obří opičák neslouží jako zdroj děsu, nýbrž jako domácí mazlíček, což posouvá film spíš k dětskýmu publiku a taky ho to dělá dost předvídatelným. A to, že se Schoedsackovi návrat nevyvedl dokládá i to, že Mighty Joe Young je poslední film kdy co natočil. Ovšem na druhou stranu je třeba říct, že celá ta pasáž, kdy se Joe Young ožere (!!!) a začne demolovat co mu přijde pod ruku, nemá chybu.

Freddyho úlet (2001)

Skutečně tomu nebudu dávat odpad jenom proto, že to je debilní, trapný a nechutný. Navíc, mi připadá, že přesně takový to chtělo bejt. Ten film si vubec na nic nehraje, dokonce snad ani na ten film ne, je to jenom spatlanina více či méně stupidních výstupů Toma Greena. Ale co se dá dělat, když někdy jsou ty výstupy proklatě zábavný. A ačkoliv filmová kvalita tu není ale vubec žádná, jednou je to vedený jako komedie, čili nezbejvá než hodnotit podle toho, jak moc jsem se u ní bavil. A možná, že bych tomu dal i víc jak tři hvězdy, kdybych to neviděl s dabingem a pozdě v noci, kdy už bejvám poměrně ospalej na komedie tohodle typu......A taky že jo, po druhým zhlédnutí za 4

To je ale bláznivý svět (1963)

Tenhle snímek mi připravil jedno z největších filmových zklamání. Když mi bylo asi šest let, tak jsem ho viděl v televizi, ale z nějakýho důvodu jsem ho nemoh dokoukat. Tehdy se mi hrozně moc líbil a já se od tý doby nemoh dočkat až ho někdy budou opakovat, abych zjistil jak to vlastně s tim velkým W dopadne. No tak teď jsem se dočkal a nestačil jsem divit. První dvě hodiny filmu jsou neskutečná, nevtipná, trapná, ubíjející nuda. Postavy, až na čestnou výjimku, anglickýho plukovníka, nesympatický, kraviny blekotající idioti. Nejvíc jsem trpěl, když se na scéně objevila ta nesnesitelná tchýně, tý jsem celou dobu přál, aby jí chytil nějakej vandrák, dlouze jí mučil a pak brutálně zmasakroval. V poslední půhodině se film docela rozjede, že mě to i začalo dost bavit, ale všechno opět zazdil debilní závěr, kdy postavy dostávají elektrický rány, který by zabily vola a v podstatě nic se jim nestane, nehledě na to jak hloupě celej ten film vlastně dopadne. Tříhodinová, bláznivá, udajně komedie, během který jsem se nezasmál ani jednou. Snad i ty dvě hvězdy jsou moc.

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Geniální. Nejlepší Peckinpahovo film a jeden z nejlepších filmů co jsem kdy v životě viděl. Ke zhlédnutí však silně nedoporučuju verzi z roku 2005, kde je film zprzněnej tak neuvěřitelným způsobem, že se z něj vytratilo téměř všechno kouzlo. Spousta scén je zkrácená a přestříhaná a chybí řada důležitých replik, bez nichž scény vyznívají úplně jinak, než by měly.

Boží zbraň (1976)

Na to jak byl ten film celkově podprůměrnej mě až prekvapivě moc bavil, takže pod tři nepůjdu. Lee Van Cleef, ač už trochu starej, byl pořád dost dobrej a byl taky jedinej důvod proč jsem se vubec na tenhle film díval. Hlavní padouch by byl taky celkem ucházející, snad jenom kdyby se celej film nekřenil jak imbecil. A scéna kdy se banda chlapů nahrne do bordelu a začne tam hromadně znásilňovat děvky, respektive snažit se o to, je skvěle vtipná. Takže oni jsou ty tři nakonec celkem zasloužený.

Inspektor Clouseau (1968)

Tohle neni žádnej Clouseau, ve filmu neni typická panteří hudba, žádná z tradičních vedlejších postav a i typický inspektorovo povýšený a arogantní chování je fuč. Obzvláště odporný moment je scéna na lodi, kdy Clouseau začne plakat sám nad sebou. Fakt mimo...

Krtek a metro (1997)

Nevim proč, ale ve chvíli, kdy zajíc skočil žralokovi přímo do huby jsem se rozchechtal jak blázen. Malý děti se u toho spíš asi rozpláčou :-)

Přineste mi hlavu Alfreda Garcii (1974)

Kbydy měl tehle film tak promakanou hudební složku jako jiný Peckinpahův film Pat Garrett and Billy the Kid, tak by se z toho stala nezapomenutelná jízda. Takhle je to jen lepší gangsterka s pár skvělými scénami a westernovým laděním. Dobrá, atmosféru vytvářející a dotvářející hudba tomu prostě hodně chybí, a proto nemůžu dát plný hodnocení.

Fantomas se zlobí (1965)

Z mýho pohledu určitě lepší jak první část. Jean Marais ustoupil do pozadí a nechal plně vynikat de Funése, což je jenom dobře. Hlavně scény ve vlaku, v blázinci a scéna kdy vysvětluje ten trik se třetí rukou stojí zato. Ale do plnýho hodnocení tomu pořád něco málo chybí, což se ale nedá říct o geniálním třetím dílu.

Fantomas (1964)

Dřív se mi tohle hrozně moc líbilo, ale teď jak jsem to viděl znova tak už mi tak skvělý nepřišlo, spíš vcelku průměrný a místama nudný. Navíc celá ta závěrečná fantomasova akce počínaje osvobozením komisaře a novináře z basy a konče jeho útěkem v ponorce mi přišla poněkud nesmyslná. Proč je z toho vězení vubec pustil? Druhý i třetí díl se mi zdá mnohem lepší.