Sharkyho mašina (1981)

Přepnul jsem na to z fotbalu, kterej nestál za nic, jak byl nudnej. Ale nakonec jsem tuhle krimošku vyhodnotil jako ještě nudnější. Taky co čekat od filmu, kde Reynolds hodinu a půl šmíruje nějakou šlapku. A taky se mi zdálo, že tehnle kus obsahoval snad všecky klišé policajtských filmů.

Circus of Fear (1966)

Německý kriminálky z 60. let jsou všechny na jedno brdo. Teda aspoň těch pár, který jsem já viděl. Hraje si to vždycky na nějakej mix italskýho gialla a klasických kriminálek, ale výsledek je teda úplně jiná liga. A to o dost nižší. Já na koukam speciálně jenom kvůli účasti Klause Kinskiho, kterej ale stejně většinou mívá jenom nějakej štěk a víc jak pět minut na plátně neni. Takže sledování těhle podřadných fláků asi brzo necham, protože to za to fakt nestojí. Nicméně tenhle film sliboval i Christophera Lee, tak jsem si řikal, že by to zas tak blbý bejt nemuselo. To jsem ale ještě netušil, že Christopher Lee bude mít prakticky celej film přes ksicht kápi. Ach jo. No a ještě navrch všeho je v každý týhle německý kriminálce obsazenej Eddie Arent, kterýho už nemůžu ani cejtit. Je to takovej německej Luděk Sobota, co postava, to idiot a pořád stejnej hereckej projev.

Bod zlomu (1950)

Má to být údajně remake To Have and Have Not s Humphrey Bogartem. No nevim, přišlo mi to dost jiný. Ale když už bych měl oba filmy porovnat, tak ačkoli je Bogart jeden z mých nejoblíbenějších herců, tahle verze se mi líbila o dost víc. Sice tu nekroutí zadkem Lauren Bacall ani jiná podobná kost, dialogy nejsou tak vybroušený, ale zase je to mnohem napínavější, má to uvěřitelnější postavy a řekl bych, že John Garfield je pro tuhle roli lepší výběr než Bogart. A má to krásně opravdovej konec.

99 River Street (1953)

Super film se správně nasraným týpkem v hlavní roli. Divný, že to tu ještě nikdo neviděl, tohle se musí líbit. Akorát škoda toho nevěrohodnýho konce. Ale i tam to chvíli vypadalo hodně nadějně. No, nedá se nic dělat, mohlo to bejt za pět.

Hale and Pace (1988) (seriál)

"Kocour, usedšivše na práh... Ó vy jste to strašné zvíře.. Nezná stud, ni z fópá strach... Vždyť si koule líže"

Dablér (2006)

Prej: "Dokonce jsem ve středu pozvaný na večeři jenom proto, abych hovořil o svých vývrtkách." To mě dostalo.

Štvanice (1946)

Na jednu stranu úžasní záporáci, všechny scény, které s nimi souvisí a překvapivý osud obou hlavních postav (jenomže...). Na druhou pak otresný panák bez špetky charismatu, Cummings, v hlavní roli, nezajímavá, stokrát viděná zápletka a vůbec celkově úplně dementní scénář. Vrcholem je trapný zvrat asi dvacet minut před koncem, který, do té doby velmi slibně rozjetý příběh, úplně zařízne a definitivně celý film potopí. Škoda, přeškoda, tohle totiž mělo fakt slušný potenciál.

Plunder Road (1957)

Nízkorozpočtový silniční thriller o pětici chlápků, co přepadnou vlak a uloupené zlato se pak snaží provézt navzdory různým policejním pastím až k hranicím. Co se mi tu obzvlášť líbilo je, že zlato tu váží skutečně jako zlato a chlapi musí používat různé jeřáby a podobné vychytávky, aby bedny, ve kterých je uloženo dokázali přesouvat. V souvislosti s tím jsem si vzpomněl na jednu akční hovadinu jménem Tři králové, kde si tlustej negr a jeho dva kámoší naplní takový ty cestovní tašky zlatýma cihlama až po okraj, no a pak si to prostě jenom hodí přes rameno a jdou. Prostě kvalitka.