Krvavá hostina (2005)

Na začátek musím doporučit před tímto filmem shlédnout něco kulturnějšího, přínosnějšího a hodnotnějšího. Důvod je jasný. Nejdříve si musíte užít kvalitní film, popřemýšlet o něm a něco si z něj odnést. Pak se v klidu (bez zapojení mozku) můžete vrhnout na Feast, B-éčkovej „horor“ s pár opravdu nechutnými scénami, spoustou krve, plný humoru a zvráceností. Nebudete se u něj bát, ale dobře bavit. A co vlastně nechutného uvidíte? Za zmínku určitě stojí pozvracení červy jednoho borce monstrem, amputovaný penis jedné zrůdy, který se mrská na zemi jako ryba a konečně scéna, ve které si jedna žena nechtěně „užívá“ orálního sexu s příšerou (dojde i na vyvrcholení). Vzhledem k tomu, že film je plný podivných postav, jejichž vyjadřovací schopnosti jsou na úrovni 5 letého šimpanze, nemůžete očekávat chytrou zápletku. John Gulager měl nejspíš v úmyslu natočit něco ve stylu hororů z 90.let s pořádnou porcí krve a k tomu si přidal dementní postavy, hloupé dialogy a pár fakt no-comment scén. Řekl bych, že se mu povedl kuriózní kousek a vznikla Hostina, která solidně zasytí. P.S. Nejlépe zapíjet červeným vínem.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Že bych se chytal za břišáky a padal ze židle tak to ani náhodou. Ale špatně to určitě nedopadlo. Má to příběh, má to pointu, má to happy end a má to veverku. Všechno co by pořádné pokračování mělo mít. Navíc mi digitální zvířátka připadaj mnohem lidštější než některé herecké hvězdy Homo Sapiens. A v tom je to kouzlo. =>(3a1/2*)

Zastav a nepřežiješ (2006)

Máte rádi chilli? Ne? A co takhle Cheliose - týpka vostrýho jak břitva a tvrdýho jak Rock. Navíc je plnej nějaký sra*ky, která ho nutí PUMPovat adrenalin o sto šest. Proč? Aby před tím než zdechne mohl nakopat řiť těm co mu to provedli. A jak to celé vypadá? Začátek je prostě CRANK=český výraz pro POŠUKA, BLÁZNA,CVOKA, nebo také střeštěný nápad je namístě. Opravdu prvních 30 minut je našlápnutých jako mina, ale postupem času pánům režisérům dochází dech a nápady. Jak by také ne. Kdo by dokázal natočit 80 minutový akční klip bez toho aniž by se divák nudil a bez toho aniž by to byla kravina? Nobody. Takže si to sesumírujem. Statham je fajn, kamera je fajn, hudba je fajn. Příběh není. Stathamovo řezací potenciál nebyl využit. Čekal bych pořádný honičky s autama, víc demolice = více napumpovat!!! Celý film ve stylu CRANK! Ne jen začátek. No a co ten konec pánové režiséři? Já se těšil jak si to ty dva nařvanci rozdají pěkně po pěsťovsku a ono to končí trapným střílením z pištolek? Pěknej vopruz. Mno, vidíte, na čtyři hvězdy tomu cosi chybělo a přitom začátek byl parádní. => (3a1/2 *)

Zběsilý útěk (2006)

Nemám rád když mi někdo před nějakým filmem o kterém nevím vůbec nic řekne: "To musíš vidět, ty krávo, woe, no není možný, sem ještě neviděl, promakaný, šokovanej sem ...." -> Bla Bla Bla, spadla lžička do kafíčka...a ono nic z toho. Dlaší "obyčejnej" film s rádoby promakaným příběhem který je ale jasný jak facka od Heleny Růžičkové. Takže dávám tři hvězdy. Z toho 2* za Rodena a 1* za tu scénu z úchylákama v jejich "bytě splněných dětských přání".

Světla páteční noci (2004)

Proč jenom tři hvězdičky? Protože tu máme Any Given Sunday s nepřekonatelným Al Pacinem. Jinak jde o dosti odlišné filmy. V A.G.S. šlo především již o dospělé fotbalisty, kteří řeší úplně jiné problémy a o trenéra, kterému se hroutí jeho kariéra. Zde hlavní roli hrají problémy mladých hráčů - puberta, dospívání, škola, osobní vztahy, zodpovědnost vůči městu, rodinné problémy a vlastní identita. Do toho Thorton coby trenér, který v jednu chvíli neví co má dělat a jindy zase vypadá jako neomylný kazatel. Scénář je tak nějak divně poskládaný, hudba chvílema vůbec nesedí - chtělo by to přitvrdit. Co se týče střihu - na můj vkus moc rychlý, chaotický a někdy vůbec neseděl do celkového kontextu. To mě vadilo především při zápasech, které někdy ztrácely díky moc akčnímu střihu smysl a tak jsem si je moc neužil. Jinak práci s kamerou chválim - rychlé přibližování, volná kamera - trošku jako dokument digitální kamerou. Velké plus je poslední zápas. Kdyby ho totiž vyhráli, musel bych dát o hvězdičku méně. Takhle to celé končí tak nějak smutně a při tom šťastně. Jak řekl trenér Thorton: "Mezi výhrou a prohrou není zas až takový rozdíl." 3/4*

Baba na zabití (2003)

Nevím čím to je, snad Stillerem, Drew nebo tou šílenou bábou co by mě dohnala do Bohnic, ale tahle komedie je v pohodě. Ještě víc si ji užijete s partou kamarádů - každý si na tomhle snímku něco najde. Situace do kterých se ti dva chudáci dostanou jsou šílené, ale ne nepravděpodobné. Ne málo z nás bude přemýšlet nad tím, jak se té protivné, staré babky zbavit. Když už selže i ten poslední normální nápad, přijde na řadu konečné řešení. Jde ale o komedii, takže vše dopadne dobře a já si mohu do filmového deníčku zapsat poznámku - Baba na zabití - dobrá komedie.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Natočit takovouhle sračku chce hodně kuráže. Nulové charisma obou prsobijců, nudná akce bez nápadu a hlavní záporák nejdřív vymyslel facebook a pak si odskočil vytvořit generickou obludu bez pinďoura. Ten ukňouranej vědátor bez koulí mi vážně lezl na nervy. Nečekal jsem oscarovou podívanou, ale tohle je na malinu.

Rudý kapitán (2016)

Ach pane Bože, za co mě trestáš? Obrovské stigma českého filmu je zde umocněno silou převelikou. Tradice našeho postsynchronního zpracování zvuku je hrozivá sama o sobě, ale v koprodukci se slovenskými a polskými filmaři vzniklo docela monstrum. Abych u každé druhé věty natahoval ucho a tápal, co vlastně postavy říkají, bylo utrpením, kterému nepomohl ani zbytek technických fines polského kameramana, který si zpracování filmu spletl s demoukázkou svých schopností v rámci přijímacího řízení na filmovou školu. Použité úhly kamery jakoby chtěly upoutat divákovu pozornost více, než samotný obsah filmu. A co příběh, stojí aspoň ten za zmínku? Pokud máte rádi hození do vody a učení se plavat jako novorozeňátko, pak si pošmáknete. Pro ostatní běžné diváky jako jsem já, kteří uvítají příjemné tahání za ručičku a uchopitelnější vplutí do vod neznáma, pak budete jen nevěřícně kroutit hlavou, na který z dvacetidílné série kriminálky o hledání jednoho spisu, se vlastně díváte. A jako samotný plakát tak i celý film v hodnocení lehce "nad odpadem" zachraňuje jediná postava a to v kůži nestárnoucího Oldřicha Kaisera, jemuž těžko napsat lepší roli. Scéna v hořící chatce či jí předcházející bitka v bytě patří k tomu nejlepšímu, co Rudý kapitán nabízí. Zbytek je snůška prapodivných nudných kolemžvástů, přehrávaných a neuvěřitelných postav s nesedícím lipsyncem a hlavním hrdinou, který by si kvůli jedné mrtvolce z dávnověků nechal uříznout koleno a vykašlal se na rodinu. Celé to k sobě nesedí, celé je to tak nějak postdesynchronizované.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Je to slabý. Pokud jste viděli trailer, jako že se mu nedalo vyhnout pokud jste v poslední době zavítali na movies, tak jste viděli většinu vtipných scén, které se tak nějak recyklují po celou dobu. Ne že bych se občas nezasmál nenuceně, ale bylo toho poskrovnu. Videoherní tématika žalostně málo využitá. Sám jsem vášnivý hráč a vím, že by to šlo vyždímat do mrtě. Obzvláště vzhledem k roku 1996, kdy hry zažívaly veliký boom a pyšnily se parádními nápady. Vzít si něco z hopsaček, plošinovek, 3D akcí a adventur a mohla to být pecka. K tomu přidat opravdové speciální schopnosti, které by hrdinové postupně využívali naplno, levelování postavy a zabalit to do hravého kabátku a voilá. Škoda. Hrdinové svých schopností využívají jen pomálu a to většinou ještě náhodou. Nejlepší jsou bitky Rocka v bazaru, kde pár nepřátel odkrádluje pořádně vysoko po vzoru Obelixe a kdyby tam těhle superschopnostních scén bylo více, nikdo by se nezlobil. Jejich spolupráce mohla být promakanější, pokud se o ní vůbec dá hovořit. S takhle dlouhou stopáží je až k neuvěření, že tam toho bylo tak málo. Možná kdyby se míň kecalo a víc dobrodrůžovalo, tak by to bylo přínosnější. Skákalo se z jednoho "levelu" do druhého bez hlubší návaznosti a propojenosti. Motorkáři s arzenálem bazuk a samopalů vyloženě trapný, sem se to nehodilo a přidal bych spíše nějakou magii a temnotu, která by záporákovi slušela více. Ten je nemastnej neslanej, ničím nepřekvapí a v podstatě ve filmu má vedlejší roli. Sice náznaky tajemna tam byly, ale jakoby rejža hrál na jistotu a nechtěl si to moc komplikovat. Nebo na to neměl mergle. Zkrátka a dobře, staré Jumanji vítězí na plné čáře a na tenhle slabý odvar z Johnsonova bicepsu se pravděpodobně už nikdy dobrovolně nepodívám.

Santa má bráchu (2007)

Máme tady klaďase Santu, jeho zahořklého bráchu a zloducha Spaceyho, který je mimochodem hereckou ozdobou filmu. Ten zahořklý humor je chvílema fajn, ale většinu času mi příliš po chuti nebyl, Vaughn je až příliš ukecaný a stereotypní. Severní pól a celkově výprava mohla být lepší včetně triků se sáňkami. Něco mi v tomhle filmu chybí. Skřítkové se drží docela při zemi a nemá to tu správnou pohádkovou atmosféru. Humoru, kdy ze sebe prskáte jeden výbuch smíchu za druhým se mi nedostává a nebýt toho, že film až nečekaně příjemně odsejpá a má fajn konec, tak bych ho možná ani nedoporučil. Takhle je to celkem fajn záležitost, ale v ničem nenadchne. Mnohem zdařilejší variantou je pro mě Vánoční skřítek s neodolatelným Ferrellem.