Absolutní sto (2001)

Smutný, až depresivní příběh zasazen do šedé betonové zástavby Nového Bělehradu. Režisér Golubović syrově vykreslil bezvýchodnou situaci mladého muže, který je chováním svého bratra zahnán do kouta a nucen k radikálním řešením. Celou dobu film spěje k tragickému konci, který však ještě umocní zážitek z filmu a zanechá ve vás trpké pocity.

Absurdistán (2006)

Zajímavý pohled do budoucna, jeden z těch reálnějších. Luke Wilson znovu dokazuje, že může hrát ve všech filmech, ale Idiokracii nezachránil. Má to sice být komedie, ale na můj vkus málo vtipná, i když těch vychytávek v budoucnosti je dost. Místy mi to přišlo až moc dramatické a málo vtipné. Celkový dojem z filmu mám tak velice matný a nevýrazný. Námět je hodně dobrý, ale šlo by z něj vytěžit mnohem více. Plus za krásnou Mayu Rudolph.

Adam i Ewa (2000) (seriál) odpad!

Přeslazená, nudná telenovela o dvou mladých lidech, které k sobě nepřitahují pouze osudová jména, ale také hluboké city.

Agent v sukni (2000)

Další příjemná komedie s Martinem Lawrencem, který tady řádí v roli obšírné Big Momma. Znovu platí, že z daného námětu by se dalo vytěžit mnohem více, ale i tak to není tak špatné. Anthony Anderson v další velmi dobré roli, jen škoda, že nedostal více prostoru k využití svého komediálního talentu.

Al Džazíra - jiný úhel pohledu (2004)

Dokument o jediném kvalitním a věrohodném médiu, jestli jde o záležitosti Blízkého východu. Chvála Bohu, že nedávno spustili satelitní vysílání i v anglickém jazyce. Mnoho reportáží najdete na YouTube, vřele doporučuji.

Alex a Emma (2003)

Velmi příjemná inteligentní komedie s dobrou ústřední dvojicí a zajímavou zápletkou.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Ali G je správný tipek, který se nebojí říct co si myslí. Na to, že je to britská komedie, to je dost dobré. Pro fanoušky žánru. Takže, jak by řekl Ali: "I think we should keep it real." RESPECT!

Alois Nebel (2011)

Krásný, melancholický a tak trochu vlastně smutný film. Film stojí na výborné rotoskopické animaci a pochmurné, rozjímavé atmosféře. Konstrukční osa příběhu je sice trochu slabší, divácký zážitek z filmu to však neohrožuje. Alois Nebel je krásným filmem o mlhavém lidském životě, kořenech a minulosti, která ovlivňuje současnost. Velký dík si tvůrci zaslouží za zviditelnění krásného Jesenicka. V tomto ohledu se Alois Nebel zasloužil víc než jakékoli audiovizuální dílo.

Anatomie vraždy (1959)

Vynikající soudní drama v čele se skvělým Jamesem Stewartem a také Georgem C. Scottem, krásnou Eve Arden a skvělou hudbou Duka Ellingtona. Nutno ovšem podotknout, že celý film je podložen výtečným scenářem.