Kluci nepláčou (1999)

Výborná sonda do patologického prostředí amerického venkova. Film tu patologii ukazuje velmi dobře, a tak ten, kdo je v takovém patologickém prostředí považován za "úchyla" je nakonec normální lidskou bytostí, a naopak, většinová populace je zrůdná. To co předvádí Hilary Swank je k neuvěření. Už jenom vžití se do role muselo dát hodně zabrat, nemluvě o násilných scénách. Herečka s velkým H. P.S. Film je sice výborný, ale důležité nepřesnosti se také najdou. Ve skutečnosti Lana nechala Brandona, když zjistila, že je to fyzicky holka, žádná láska až za hrob. Také těch mrtvých bylo víc, a to je ještě smutnější.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Výborný, stylový film - luxusní záležitost o chladnokrevné německé nacistické preciznosti. Jak daleko tato preciznost zašla víme a to, že se z této konference zachovala pouze jediná kopie o ní taky svědčí. Jinak velmi přesvědčivé herecké výkony, hlavně Kenneth Branagh je úžasný (i když není Heydrichovi vůbec podobný). Docela by mě zajímalo jak asi bylo německým dabérům, když tenhle film dabovali do němčiny (čili originálního jazyka Endlösungu). Hádám, že asi hůř než Branaghovi a Tuccimu, kteří prohlásili, že se jim jejich role těžce hrály, kvůli jejich ďábelské podstatě.

Evropa, Evropa (1990)

Vynikající film výborné Polské režisérky.

Válečníci (1999) (TV film)

Beznaděj, bezmoc a zlost.

Outfoxed: Rupert Murdoch's War on Journalism (2004)

Výborná sonda do reality amerických médií, obzvláště pak "fair and balanced" Fox TV. :) Není určeno neokonzervativcům a podobným kreaturám. Pokud jste však "left-wing liberal, secular-progressive, homosexual nebo colored" (všechno myšleno Foxem jako urážky), jak by řekl Bill O'Reilly, je Oufoxed právě pro vás.

Snídaňový klub (1985)

Skoro nemám slov! Úžasné! Film, který de facto založil žánr teen komedií, můj oblíbený. Všichni herci přešli tímto filmem do historie a i John Hughes má své pevné místo v srdcích fanoušků žánru. Breakfast Club je prostě legendární, parodovaný nesčetněkrát i dvacet let po svém uvedení. Nejlepší parodií byl jistě Not Another Teen Movie, kde najdete vskutku tunu referencí na "otce zakladatele", včetně extrémně dobře provedené "rekonstrukce" jedné ze scén, která byla dokonce přímo natáčena ve stejné místnosti jako Breakfast Club. Osudy herců se ubíraly různými směry a samotní aktéři se stále rádi myšlenkami vracejí do roku 1985. Parádní film, který je zároveň zábavný i inteligentní (skvělý scénář). Bohudík, že se dodnes nikdo nepokusil o nějaký remake, to by byla katastrofa.

Velké zvíře (2000)

Mocně dobrý film, který mnohým lidem bude stejně připadat "o ničem", protože jak Jerzy Stuhr krásně ukázal, "blbost kvete".

Člověk z mramoru (1977)

Jeden z nejdůležitějších filmů naší kinematografie. Brilantní po formální i obsahové stránce. Brawo!

Michael Jackson: Thriller (1983) (hudební videoklip)

Parádní legendární videoklip, jeden z nejlepších vůbec, nemluvě o výborném Michaelově songu.

Poslední den léta (1958)

Výborný autorský snímek Tadeusza Konwickiego. Setkání dvou osamělých lidí na pláži. Pouze ona, on, písek, duny, nebe a moře. I přesto, že k sobě cítí náklonnost, nemohou se sblížit. Traumata války, strach z lidí i strach z života jim v tom brání. Výborná režie, scénář, Irena Laskowska i Jan Machulski a také kamera. Narozdíl od nových filmů na téma "setkání dvou osamělých lidí" je Ostatni dzień lata také naprosto reálný. I tolik opěvovaná trojice Linklater-Hawke-Delpy v tomto mocně pokulhává.