Zkus mě rozesmát (2011)

Další "sandlerovka" v typickém stylu ala "utratím desítky milionů dolarů za honoráře pro kamarády a stejně vydělám". Tuctový, stokrát omílaný příběh zachraňuje před pádem do temnot pouze kouzelná Jennifer Aniston, která je nejsvětlejším bodem tohoto filmu. Dokonce i Sandler je zde celkem snesitelný, i když posledních pár let působí ve filmech spíše dojmem producenta, kterým i je. Z plejády jeho kamarádíčků vyniká tentokrát obvykle nesnesitelný Nick Swardson alias falešný Dolph Lundgren. Sandlerovi by neuškodilo, kdyby si dal dva roky pauzu nebo se snažil natočit výjimečně nějaké drama.

Lítám v tom (2009)

Tak komedie to rozhodně není. To by bylo v pořádku, kdyby si na ni film občas nehrál. Jako komedie s příměsí romantiky je to totiž naprosto nevtipné a neromantické. Jako drama, demaskující nepříjemnou realitu dnešní doby plné povrchních "korporátních" mezilidských vztahů, velmi trefné. George Clooney se do této role celkem dobře hodí, stejně jako tradičně nepříjemná Vera Farmiga. Aktuální smutný výlet do citového vzduchoprázdna.

Na sv. Valentýna (2010)

Typická "růžová" hollywoodská přeslazenost, vhodná pro bezmyšlenkovité strávení po dlouhém dni. Plytkost tohoto filmu nezvrátí ani dojatá Julia Roberts. Krom ní uvidíme blonďatou Jessicu Albu, nasraného Jamieho Foxxe, nevěrohodnou Anne Hathaway a nešťastnou Jessicu Biel, která se svými dlouhými nohami a v krátké sukni nemůže v L.A. najít chlapa. Jako bonus pak zralé manželství Hectora Elizonda s Shirley MacLaine, které přetrvá i tu nejodpornější nevěru. Přežvýkat, zahodit, zapomenout.

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Seriálové American Pie pro 21. století. Co udělat s žánrem, který již několik let stabilně upadá? Natočit seriál a v komických situacích jít až hluboko na kost. Hrubozrné vtípky jsou místy až moc nechutné a trapné, ale místy naopak velmi podařené. To samé se dá říci o jednotlivých epizodách. Výborné střídají ty nudné a trapné. První série jednoznačně vítězí nad tou druhou, ale i v druhé sérii jsou povedené epizody, zvláště ta poslední se skvěle provedeným zakončením. Z herců jednoznačně vyčnívá Alan Ritchson coby Thad Castle.

Fontána (2006)

Geniální režisér Aronofsky znovu drtí diváky úchvatnou grafickou stránkou, ale děj bohužel pokulhává. Osobně jsem čekal silnější emocionální zážitek. Zklamala mě také Rachel Weisz, ke které jsem si nedokázal vytvořit positivní vztah během filmu. Po herecké stránce tak film stojí a padá s výkonem Hugha Jackmana.

Náhradníci (2000)

Příjemná sportovní komedie pro celou rodinu a nejen pro fanoušky amerického fotbalu. Příběh je sice schématický a předvídatelný, ale to nic nemění na tom, že se filmu daří bavit a to i díky dobře napsaným vedlejším postavám. Z herců zaujme především charismatický Gene Hackman. - 70%

Sociální síť (2010)

Lehce nadprůměrný a těžce přechválený "film roku". Další v nekonečné řadě amerických filmů na téma soudních tahanic o prachy. Jediné co tento snímek odlišuje od svých předchůdců je originální režie Davida Finchera a módní téma. Jinak však film absolutně postrádá spád a šťávu. Nejzajímavější je tak sledovat "geniálního" zamindrákovaného šprta Cukrberga v přesvědčivém podání Ajznberga. The Social Network je jedním z těch filmů, na které se podíváte jednou a po druhé už ne.

The Infidel (2010)

Slušná anglická jemně nekorektní komedie o muslimech, židech a vlastních kořenech. Omid Djalili se snaží co to jde a vytahuje tento film na mírný nadprůměr. Mohlo by to však být ještě o něco lepší, kdyby se tvůrci neostýchali a zvolili ještě více politicky nekorektní humor. - 70%

Nějak se to komplikuje (2009)

Pohodová oddechovka s výbornou ústřední dvojicí a pátým kolem u vozu (Steve Martin). Vtipných situací je dostatek, díky čemuž film uteče rychle jako voda a zanechá velmi sympatický dojem.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Průměrná romantická komedie s typickým americkým koncem. Film stojí a padá s výkonem Willa Smithe, který jednoznačně zastiňuje Evu Mendes. Nejpovedenější složkou filmu jsou Hitchovy snahy pomoci nesmělejším chlapům získat partnerku. Příběhová linie mezi Hitchem a Sarou je slabá a bohužel místy i nudí. Další průměrný film s promarněným velkým potenciálem.