Už jsme tam? (2005)

Pohodová komedie, která zaručeně pobaví a odvede pozornost od všedních problémů. Překvapivě svižné tempo, výborný Ice Cube a fantastické děti. :)

Sprosťák Murphy (1987)

Značně slabší Eddieho stand-up než jeho legendární Delirious. Eddie opět perlí kulometnou mluvou i skvělým napodobováním Billa Cosbyho, Richarda Pryora nebo Italo Američanů :). Klasika. Za pozornost také stojí výborné děti, Tatyana Ali a Deon Richmond, v současné době známí herci. Hlavně Deon Richmond coby malý Eddie je k sežrání. :)

Holičství 2 (2004)

Dvojka už není tak dobrá jako první díl, chybí mi tady hlavně duo zlodějíčků s Anthony Andersonem v čele, ale stále je to nadprůměrná a pohodová komedie. Znovu však platí, že pro "cracker-ass crackera" z ČR, kterému pojmy jako Trent Lott, Nation of Islam nebo aféra R. Kellyho nic neříkají, je tento film nepochopitelný.

Další hroznej pátek (2002)

Hodně lepší než jednička, ale taky značně slabší než Next Friday. Mike Epps jako posera mě už začíná mírně štvát, Ice Cube by mu měl konečně pořádně nakopat prdel. Jinak je škoda, že tvůrci nevyužili potenciál hezkých holek, kterých je tady spousta. Naopak povedl se jim "Santa z ghetta" a pár honiček, přičemž ta poslední je vydatná. Objevil se znovu Chico, ale pro změnu chybí Portorikánci. :) - 70%

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Čekal jsem to mnohem horší a tak jsem pochopitelně příjemně překvapen. Tvůrci vsadili na osvědčenou symbiózu známých a neznámých herců, hezkých holek, skvělé hudby a mnoha dalšího. Dokonce mám pocit, že film s ubíhajícím časem nabírá na kvalitě. V mém oblíbeném teen žánru rozhodně nadprůměr, jen škoda, že hlavní roli nehrál Eli Marienthal, představitel malého Stifflera v prvních dílech.

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Jednoduchý klasický příběh s Adamem Sandlerem a obžaloba honby za penězi a života v prudkém tempu. Vtipných scén je dostatek. Nemohu si pomoct, ale Winona Ryder se mi tu neskutečně líbila, i když místy působila nedůvěryhodně, ba až uměle. A jako bonus John McEnroe a Rev. Al Sharpton.

Letní vzplanutí (2001)

Naprosto bezstarostná a pozitivní komedie pro bezstarostný letní čas. Místy z filmu letní atmosféra dokonce silně sálá. Jinak je to typický film Freddieho Prinze, Jr., navíc je tady ten baseball a pár vedlejších postaviček s Wilmerem Valderramou v čele. Výhrady mám ke konci, který se mi zdál jakoby předčasný. Tři hvězdy za proslunění mého bytu na konci září.

Úspěšný Mumford (1999)

Pohodová komedie s mocnou hereckou sestavou a hudbou Jamese Newtona Howarda. Do malého městečka Mumford přijíždí mladý psycholog Mumford. Získává si přátele a jeho terapie mají úspěch, avšak jeden místní právník se rozhodne prověřit jeho minulost. Ukazuje se, že doktor Mumford není tím za koho se vydává. Příjemný filmek, který sice není bůhvijakým trhákem, ale rozhodně potěší. Doporučuji pro studenty psychologie. :)

Pomáda (1978)

Místy až nechutně kýčovitý film s nesnesitelně hloupoučkým příběhem, vedle kterého vypadají Prcičky jako film pro akademiky. Natočit to někdo dneska, tak sklidí kritiku za "teenagerovský shit". Holt tohle je ta "klasika". Po hudební stránce nemám skoro co vytknout až na to, že je to natočeno v roce 1978 a příběh je zasazen do roku 1959, což působí jisté hudební rozpory. Zkrátka je to pohádka pro bílé dětičky, která dneska neobstojí. Nejvíc cool je tak nakonec mladičký Lorenzo Lamas, který je k nepoznání. :)

Černí bojovníci (2003) (TV film)

Velmi dobré a potřebné drama z celkem nedávné historie. Případ Bogalusy ve státě Louisiana je poněkud zapomenutou epizodou v dějinách boje Hnutí za občanská práva. Neprávem. To co se v 60. letech odehrávalo v Bogaluse nebylo ničím výjimečným. Naopak, je to příklad toho, jak to na Jihu běžně chodilo. Líbily se mi časté přechody do černobílé barvy a také využití autentických záběrů. Závěrečná konfrontace s Klanem však již byla dost přehnaná.