Píseň pro nevěstu (1998)

Příjemná romantická komedie, nezvyk ve filmografii Adama Sandlera. Ve filmu je sice zaměstnána celá jeho parta, ale k nějakým fajným šílenostem jako obvykle nedochází. Největší pochvalu si zaslouží stylisté a celý štáb za věrný návrat do roku 1985. Film je sice natočen v roce 1998, ale odehrává se v pověstném roce 1985. Všechno, opakuji, všechno ve filmu vypadá jako 1985, aji titulky, takže byla odvedena skutečně dobrá práce. Film byl velice úspěšný, možná i díky vlasům Adama Sandlera a Allena Coverta a po zásluze se dočkal v roce 2006 musicalového remaku na Broadwayi. The Wedding Singer dodnes zaujímá přední místa v různých žebříčcích komedií. Proč tomu tak není v ČR? - 70%

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Nádherný film. Krásná vizuální stránka i hudba Randyho Newmana na tom mají lví podíl. Vskutku výjimečný filmový zážitek a jeden z mých oblíbených filmů.

Podezřelé chování (1998)

Solidní a svižná záležitost s 25-letým Jamesem Marsdenem v roli teenagera. Kolem mladičkého Nicka Stahla vypadá Marsden jako hodně starší brácha. Námět je originální a provedení zručné, i když nechápu proč se všichni Modrým stuhám tolik bránili. Já bych tam vlezl dobrovolně za těma kočičkama jako Lorna. :)

Právo na lásku (1998) (seriál)

Jednu hvězdičku dávám za to, že někdy po perném dni ve škole přišel tento seriál vhod, a taky se mi líbila paní Luciana.

Přízraky (1998)

Jak by řekl Holden McNeil: "But Affleck was a bomb in Phantoms." Já se pod to podepisuju. Ben Affleck hraje s velkým nadhledem, je vidět, že to bere s humorem a užívá si to. Joanna Going a Rose McGowan hrají přesvědčivě. Musím ještě pochválit ďábelského Lieva Schreibera. Jeho koncová hláška "Chcete něco vidět?" je skvělá. Film je celkem dobrý až do chvíle, kdy do děje vstupuje Peter O'Toole. Pak se mění v dosti trapnou břečku a hustá atmosféra z první poloviny mizí.

Rane (1998)

Střízlivý výlet do 90. let v Srbsku. Dragojević nás zavede do kruté bělehradské reality plné násilí, beznaděje, zbraní a drog. Smutně pravdivý, naturalistický snímek dokumentující stále ještě dnešní Srbsko.

Rodina matky Flory (1998) (TV film)

Příběh životem těžce zkoušené matky Flory. Knihu Alexe Haleyho jsem sice nečetl, ale tento televizní snímek se velmi vydařil. Navíc je všechno podtrženo velmi dobrými hereckými výkony, hlavně Cicely Tyson a Blaira Underwooda. Celý zážitek ještě umocňuje to, že Alex Haley psal tento příběh podle skutečné osoby, Flory Barber.

Svéráz národního rybolovu (1998)

Důstojné pokračování prvního dílu. V rybolovu je dobrých scének dost, ale celkový dojem je tak nějak matnější. Filmu by prospělo prostříhat některé záběry a trochu ho zkrátit. Kuzmič a spol. se vrátí v plné síle až v zimě.

Vadí nevadí (1998) (pořad) odpad!

Neskutečně debilní vtípky a scénky (dokonce horší než Natočto). Tuctová dementní zábava pro vygumované Američany z jihu.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Typicky spielbergovsky nerealistické a komerční. Schindlerův seznam ani Amistad Spielberg netočil pro peníze a pozitivně se to odrazilo na kvalitě obou snímků. Snad Spielberg pochopil, že tohle mu nejde a za tři roky Band of Brothers už pouze produkoval. Jestli jde o obsah a efekty, tak mnohem lepší je Band of Brothers. Vždyť jenom při natáčení dílu Carentan bylo použito víc výbušnin než u celého Vojína Ryana. Obsahově a myšlenkově je jednoznačně lepší humanistická Malickova Tenká červená linie. I přesto je Vojín Ryan nadprůměrným válečným filmem.