Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Od debutového režiséra, který se ukázal jako všestraný umělec a pod svým jménem vyšperkoval takové klenoty jako Babe 2:Pan Slaninka ve městě a Cáklá Hnát druhá, je tu pokračování kultu Šíleného Maxe. Tak začněmeš onanovat nad zelenou obrazovkou. Výprava je asi to jediné, co by se dalo s těží vytknout, nadupané a ve směs uvěřitelné kostýmy z postapo světa. Tečka. Tady ovšem všeobecné nadšení končí a osobně mě k takové plochosti postav neroztopil ani chlápek s plamenometem zabudovaným v elektrické kytaře. Naivně jsem doufal ve víc gore detailů jenže to by to nesměli pazmrdi v holywoodu zprasit neduhama dnešního mainstreamu plného "cool" výbuchů a zkurveně tupých dialogů. Když právě postapo žánr se přímo nabízí k černému humoru, že by mohl podávat na hajzlu ručníky. A slibované 3D efekty by se daly spočítat na prstech nešikovného stoláře v důchodu. A ono pak i na příběh sere pes, když i ten napsala tlupa opic s kostkou haše v rozříznutém stehně. Nad bohapustou akcí bez poctivé detailní řezničiny si tu bohužel lofasa drandit nehodlám. Tak to můžu s klidem zařadit do pračky na prachy nepovedených remaků a rebootů, a že jich nás pár takových ještě čeká...

Sid Vicious - Something Else (1979) (hudební videoklip)

Tak jo, táhněte všichni do hajzlu. Sid si frčel po svým. To se jen tak nestane, že jsi v jednadvaceti pomalu slavnější než Madona i když místo odhalující se halenky se držíš za ptáka v bledým těle koluje herák jedna ku jedné ke krvi. Láska je láska, takže look at there here she comes. Nejžranější punker všech dob předvádí v trenkách s hákáčem tóčo po kterém dámy omdlívají do ted. Pekelný výraz rock'n'roll rázu přece musí oslnit každou. Nasrat já ho taky žeru a o večerech když si myslím, že mě nikdo nevidí, tak napodobuju ty osvobozující kreace. Lepší než hodina u psychouše, všemi blánami doporučuju.

The Blaster (2014) (amatérský film)

No prostě : "Nedosereš!"

Psycho-Pass (2012) (seriál)

Tak kdy bude další serie ? Ne vážně. To co se zpočátku zdá jako temná scifi kriminálka se rozvine v kyberpunkovou symfonii ve které není nouze o zvraty ani emoce. Dlouho mě žádné scífko takhle nepobavilo z nutkáním "ted už vážně poslední díl". Pak tu máme odkazy na kvalitní četbu což považuju za velké plus. Rozhodně doporučuju všechny ze zmíněných autorů. V neposlední řadě musím vypíchnout výborný soundtrack. Představte si lidskou společnost která se zdá dokonalá svým systémem odhadu psychologie lidského chápání. Pod neustálým dohledem je pokoušeno tu nezdravou část oohodnotit už v útlém věku a poslat na převýchovu a nebo rovnou pod nůž. K tomu slouží takzvaný součinitel zločinu zaveden systémem SIBYLa. Ale i ten nejdokonalejší stroj má své nedostatky a ne každý kout je možno pravidelně monitorovat. Proto je tu Útvar pro předcházení kriminalitě. Jsou, ale připraveni čelit novému druhu zločince a zároveň svým vnitřním démonům ? K tomu jim napomáhej Dominátory, supermoderní zbraně a nebo taky ne...

Muž z oceli (2013)

Tak se na to podíváme, chudáček Kal dostává čočku už v dětství a navzdory supersíle má nejspíš problémy s pomočováním až do dvaceti. Začátek trapnější než kauza Terezy Pergnerové v devadesátkách určí chod první hodině a půl plné srdceryvných žvástů a wtf momentů. Kdy sem se ptal PROČ? Proč chlápek, který je nezranitelný, umí létat a šlehá paprsky s očí dělá to co dělá, proč je každá postava plochá jak třináctka, proč by někdo něco takvého vůbec točil a proč já to vubec sleduju. Druhá půlka je snad ještě bezdušejší než ta první, S-ko si to rozdává z dalšíma deseti stejně ultratrapnýma trapákama bez charakteru. Příběh je vlastně takový vykradený starší díl akorád bez cvičebních úborů tentokrát v ubercool brněních. Tím pádem i souboje jsou umělejší než od Mattela.Nezapomenu nepominout, že všechny ty žvásty o neubližování lidem, co sme slyšeli v první půli, ta drůhá naprosto zabije. A to doslova. Všechny ty megalomanské výbuchy a Supermanova snaha zneutralizovat jeho soukmenovce muselo sejmout tisíce panáků. A víte co, mě to bylo uplně u prdele. Jen ať pochcípají klidně všichni. Ať chcípne každý dementní voják, každý uječený civilista, ať chcípne ta reportérka Aha! které sem si skoro ani nevšiml, ať chcipne Superman i všichni jeho tvůrci. Asi takový je vztah k postavám filmu. Každopádně Zelené Plátno by mělo být zmíněno jako "Účinkují" v titulcích na prvním místě. Konec je předvídatený pokud posledníh 10let nežijete na Kriptonu. A ještě k soundtracku. Zimmer po několikáte vykrádá sám sebe a popravdě vidět to v kině asi se po filmu přihlásím do klubu neslyšících. Už sem unavený s přerecyklovaných sraček přes kopírák slibujících "nový zážitek". Všecko nacpané do 3D aby to bylo ještě víc cool pro dementní američany co se v kině cpou hranolkama a chrochtají při každém dementním přemrštěném výbuchu. Superman ještě nikdy nebyl tak plochý a opravdu NEUVĚŘITELNÝ v tom nejhorším slovasmyslu.

Magnum Force (1973)

Ještě Drsnější, Špinavější, prostě si vyberte, než první díl. Hlavně propracovanější z náhledem na Harryho života. Humor černější než ten co sbírá bavlnu a hromada uvěřitelných mrtvol ( ano ještě uvěřitelnějších než v těch "super Walking Dead".) Bavily mě vedlejší postavy a hlavně hlavní hrdina, který trousil jednu hlášku za druhou. Docela se divím, že mi tahle akční/kriminální klasika jako Dirty Harry unikala. Teď už vím odkud se Árný nechal inspirovat svýma hláškama. Rozhodně doporučím všem akčně/dark humorně/tak napůlkrimi pozitivním jedincům. Vážně. Dokonce i český dubing se dá poslouchat, viděl sem v obou verzích. Pokud máte jakýkoliv večer, odpoledne, ráno volno, jděte do Harryho!

Avengers (2012)

Průměrný akčňák s nadprůměrnou stopáží a podprůměrným scénářem hrající na city průměrné divácké ovce. V tom případě průměrných 40%

Špioni a biják (2007)

Lucy Liu téměř ve čtyřiceti letech hraje rozpustilou holku a je prostě k sežrání. Nenucený humor a odpolední oddechovka jako vyšitá.