Judy24

okres Praha
Hrdá grammar nazi

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 18.4.2017  10:49
    Kuchař ví (TV pořad) (2016)

To je zoufalý, fakt. Občas tam říká vyložený nesmysly (stačí pročíst komentáře a/nebo trochu myslet), občas sice radí dobře, ale ty chlupatý vtipy se fakt nedají poslouchat. Ještě jednou uslyším: "vepřový puzzle" a prohodim monitor oknem.

• 8.7.2016  10:10
    Top Gear: Indický speciál (TV pořad) (2011)

Podle mě nejhorší ze všech speciálů. Spousta věcí vypadá trochu moc nahraně (průšvih s nápisy na vlacích jako jeden příklad za všechny). V rámci televizní zábavy nicméně pořád vysoký nadprůměr.

• 13.5.2016  22:44
    Luxus na talíři (TV pořad) (2016)

Geniální. Dokonale slizký (paradoxně v tom nejlepším slova smyslu a to jsem nevěděla, že vůbec existuje) Mikluš a hromada pitomců, co mu to v diskuzi baští. Boží. Obávám se, že se to za chvilku přejí, ale zatím dobrý.

• 23.11.2015  22:24

Máme tenhle seriál dodneška na třech videokazetách a já mám pořád nejradši tu druhou s polarními oblastmi. Jako malá jsem se dívala na všechny pořád dokola, když jsem byla nemocná.

• 8.9.2015  19:47
    Láva (2015)

Nádherné ukulele, líbivá houpavá písnička. Ale geolog by zaplakal.

• 27.8.2015  22:40
    Lizzie Bennet Diaries, The (TV seriál) (2012)

Nečekala jsem, že se mi to bude líbit. Jsem ke všem případům, kdy někdo "vykrádá" Jane Austen extrémně citlivá. (Já to dopíšu zítra...)

• 26.8.2015  19:18
    Lydia Bennet!!, The (TV seriál) (2012)

Skvělá práce s postavou Jane Austen. Ta ji v Pýše a předsudku dost odbyla, nechala Lydii být naivní, hloupoučkou, v podstatě téměř negativní postavou a nedala jí prostor vysvětlit, co se jí zhruba honilo hlavou, proč uvěřila Wickhamovi a že její teatrálnoast docela přirozeně vycházela z jejího věku a faktu, že byla vždycky ta nejmladší. Bernie Su toho skvěle využívá. Bere z předlohy to, co mu dává. Nevytváří jinou Lydii, jenom jí dává třetí rozměr. Některé díly jsou příšerně otravné a Lydia působí neskutečně pitomě. Jenže ona taková skutečně měla být. Mary Kate Wiles zvládá náročnou úlohu skvěle. Díl číslo 29 (Good Enough) je úžasný. Přesně chápete, co k Georgovi cítí. Víte, jak se v něm mýlí. A stejně je vám jí líto a dokážete její pohnutky pochopit. Tuhle šanci nám Jane Austen nikdy nedala.

• 7.8.2015  22:30

Nádherná zábavná pohádka o lítání.

• 26.5.2015  19:17
    Slavní neznámí (TV pořad) (2014)

Jedna z nejpříjemnějších věcí na Streamu. Dovídám se samé zajímavé věci, klidným, pohodovým způsobem bez toho, že bych měla pocit, že si Pavel Zuna něco přimýšlí pro dramatičnost. Jedna zajímavá osobnost střídá druhou a já se na ně každý týden moc těším.

• 24.5.2015  09:50
    Ladíme 2 (2015)

Pitch Perfect 2 se nebere vážně. A je to je ho naprosto největší přednost. Gail a John hází příšerné sarkastické a sexistické poznámky jeden na druhého, kterým jsem se smála, i když jsem nechtěla a totéž platilo i o hláškách Fat Amy. Pěvecká čísla jsou na můj vkus...až moc dobrá. Jsou tak překombinovaná, že jsem se v nich ztrácela a nebavilo mě, že slova v nich ztratila svůj smysl. Část s producentem, u kterého Beca pracovala byla zase šablonovitá až hrůza, ale všechno to převažuje na svoji stranu ten nadhled, který z celého filmu sálá. Elizabeth Banks točila oddychovou hudební blbost a nesnaží se tvářit, že točila film mířící k Oscarům za nejlepší snímek. Já už se bála, že tohle nikdo v Hollywoodu nedělá...

• 7.5.2015  21:03
    Jídlo, s.r.o. (TV pořad) (2014)

Mám výhodu. Mě tohle všechno vždycky hrozně zajímalo a bavilo sledovat (taje výroby kde čeho), takže je to v podstatě pořad šitý mně na míru. Jinak spousta hrozně zajímavých informací a výborné porovnání velkovýroby a malovýroby v jednotlivých navazujících dílech. Jídlo s. r. o. mi pomohlo sebrat odvahu a shlídnout i všechny zvířecí porážky. Připadám si hned míň jako pokrytec. Přestala jsem jíst tavené sýry (a jednou se tam proplížím a vezmu jim celou tu kostku čedaru, než do ní dají tu tavící sůl). Po pár posledních dílech jsem taky přestala věřit chráněnému krajinnému označení (ano, předtím jsem to brala vážně), protože rostlinný tuk v pardubickém perníku a palmový olej v hořických trubičkách, mě dost zklamaly. Nic takového jako Jídlo s. r. o. tady do teď nebylo a byla to škoda.

• 6.5.2015  20:01
    Dělníci smrti (TV pořad) (2015)

Stream mě poslední dobou motivuje k překonávání strachu z kde čeho. Zvládla jsem shlédnout porážku všech možných zvířat díky Jídlu s. r. o. a Dělníci smrti mě zase nutí přemýšlet o něčem, čeho se tak nějak přirozeně bojím, jako skoro všichni. O což jim zjevně šlo. Mohli by jít trochu víc do hloubky, vůbec bych se nezlobila, ale zatím to podle mě zvládají velmi dobře. Balancují na hraně toho, co je vhodné a etické, ale během čtyř epizod jsem neměla pocit, že by přepadli na špatnou stranu.

• 26.1.2015  00:24

Upravené okolnosti přesně tak, aby to bylo vtipnější, ostřejší a dojemnější? Zábava na fajn večer v dobré společnosti. Ty slzy ze mě ždímat nemuseli, ale většinu času jsem se fakt dobře bavila.

• 19.1.2015  18:47
    Za tabulí (TV film) (2011)

Idealistické, přeslazené a utopické, až z toho bolí zuby. Ta krizová situace, co je nám na začátku představena, se na můj vkus až moc rychle rozvíjí v geniální změny a řešení. Zejména změny chování některých rodičů jsou tak perfektní, že tomu nedokážu věřit, ať dělám, co dělám. Dokonalá americká rodinka hlavní hrdinky je jak vystřižená z Pleasantville a Stacy nemá asi tak ani jednu charakterovou vadu. Na druhou stranu je to Hallmark, tak co bych chtěla a Emily dělá, co může.

• 16.1.2015  20:49

Sympatická ukázka, že i romantickou komedii s předvídatelným závěrem jde udělat vtipně, originálně, chytře a s nadhledem. Christian Ditter si bere od Cecelie Ahern maximum z jejích vyšperkovaných konverzací a situací a neobaluje to cukrovou vatou. Je to takové krásně...neamerické. Stárnutí postav by šlo udělat realističtěji, některým scénám by slušela delší stopáž a využít víc toho nádherného Irska by taky nebylo na škodu, ale v základě jsem spokojená, jako už dlouho ne. "Hello, I'm Dick." "Of course you are..."

• 22.9.2014  10:37
    Hudební masakry (TV pořad) (2013)

Forma nic moc, Jarda bohužel většinu času vypadá dost znuděně a jeho závěrečné gesto mi přijde čím dál trapnější. Obsah ale stojí za to, jakkoli ho všichni odpůrci zábavně osočují, že "sám nic nedokázal, tak co kecá", tak je vidět, že ví, o čem mluví. Některé díly (třeba ten o 5Angels, nebo přifukování proma) jsou vážně skvělé.

• 23.8.2014  15:48
    A dost! (TV pořad) (2012)

Skvělý způsob, jak dát možnost dozvědět se, co píší v dTestu i těm, kteří jsou líní si ho kupovat (jako třeba já). Díl se Sexy game je špička.

• 17.8.2014  21:51
    Toulky s Ladislavem Smoljakem (TV seriál) (2008)

Pan Smoljak vypráví nádherně, nicméně (jakkoli je mi to líto) mám pořád strašný problém brát vážně, to co říká, vidím za každým druhým slovem Cimrmana, Liptákov a nedoceněnou genialitu.

• 20.7.2014  13:00

Trochu moc smutné a zdlouhavé, ale jinak zajímavé a sem tam se objeví i něco úsměvného. Na můj mozek při 35°C film tak akorát.

• 10.7.2014  17:49
    Mladí a hladoví (TV seriál) (2014)

Strašné. Nevím, co je víc klišovité a hysterické - vtipy, umělý smích, nebo Elliot? Emily Osment navíc příšerně křičí, jako kdyby chtěla dát důraz na ty nesmysly, co má napsané ve scénáři. A vůbec nejsmutnější na tom je, že Young & Hungry je taková blbost, že se na to Američané budou s chutí koukat...au...

• 3.7.2014  14:06

Tak boží film, že jsem na něj jako tak čtyřletá koukala pořád dokola, i když jsme měli videokazetu jenom v originálním znění. "Look for the bare necessities..."

• 2.7.2014  21:41
    Chasing Life (TV seriál) (2014)

Čekala jsem, že ABC Family (která je tím pověstná) z toho udělá mnohem větší blbost, ale Chasing Life se drží docela hezky v rozumných mezích. April je sympatická a její jednání hloupé, ale uvěřitelné. Zbylé postavy jsou realistické, děj se pěkně rozvíjí, docela se těším, co bude dál. A líbí se mi, že je CL na hony vzdálený The Big C. Mohli si odpustit klišovitého mrtvého tatínka, ale to by to zas nebyla ABC Family... EDIT: Začíná se tam formovat milostný trojúhelník...proč?!?!

• 30.6.2014  07:38

Filmy na náměty Nicholase Sparkse jsou vždycky docela nahraný, protože jsou od začátku odsouzeny k nálepce "slaďárna". I tenhle žánr se ale dá dělat důstojně, když mají mezi sebou hlavní představitelé alespoň trochu chemie a děj trochu dává smysl. Jenže u Safe Haven neplatí ani jedno z toho, takže se na to nedá moc koukat. Docela se mi líbila akorát Cobie Smulders a malý zvrat v samém závěru.

• 17.6.2014  14:45
    Heidi klum: svět modelingu (TV pořad) (2005)

Jedna z mála reality show, na kterou se ráda koukám, protože její protagonisté dělají něco, co průměrný člověk neumí (nejsou jenom zavření do vily); konkrétně já třeba nedokážu ani přišít knoflík, ale tihle šílenci vykouzlí večerní róbu za den. Soutěž má skvělý systém, který se nemění, což mi vyhovuje, protože vím, co čekat a protože to funguje. Heidi mě nebere, ale ona tam ani zas tolik nedělá (říct: "One of you will be the winner and one of you will be out.", bych dokázala taky) a Tim je skvělý, takže to bohatě stačí.

• 12.6.2014  11:16

Hloupoučké a co se týče humoru příšerně prvoplánové (váza, pronásledovatelé - ha ha ha? - nope...), takže to ani snaživý Josh Duhamel a pár hezkých scén ze začátku (fontána) nemají šanci zachránit.

• 12.6.2014  11:13

Na blonďatá dvojčata ještě docela dobrý, ale stejně to už nechci nikdy vidět.

• 6.6.2014  17:58
    První republika (TV seriál) (2014)

Příšerně natažená telenovela, která by mohla být zajímavou sondou do života prvorepublikové rodiny, kdyby se o to aspoň trochu snažila. Vzhledem k tomu, že ani kostýmy se nikdo nepokoušel dělat stylově autentické, ztratila pro mě První republika jakékoliv důvody, proč bych ji snad měla sledovat. Je to škoda, protože nápad udělat seriál z téhle doby byl skvělý.

• 26.5.2014  11:56
    Show! (2013)

Děsivé. Jediné, co mě uklidnilo byli relativně rozumní rodiče všech ostatních, kromě Nikoly, kteří snad své dcery časem zachrání a nastaví jim lepší priority. Pro 5Angels tady absolutně není místo a už to jenom chce, aby to někdo tomu jejich pseudo-manažerovi vysvětlil. Dokument se mi líbil, protože se k věci stavěl poměrně neutrálně a neměla jsem pocit, že by Bohdan Bláhovec zasahoval, kam neměl.

• 25.5.2014  12:03
    Ve znamení raka (TV seriál) (2010)

Zvráceně zábavný seriál. Jeden z mála, který se nedá považovat za oddechovku a který má skutečně reálné téma, kvůli kterému stojí za to produkovat seriál. Nevím, co je v tom za smysl, trávit půl dne sledováním třiačtyřicetileté blondýny, která má rakovinu a úplně z toho blbne. Nevím, ale zábavné a poučné to prostě je. Čekala jsem, že si oblíbím hlavní hrdinku (Laura Linney hraje neskutečně!), ale nenapadlo by mě, že mi během několika dílů přirostou k srdci i její prapodivný bratr a ještě trhlejší sousedka. Stalo se. A závěry první série, druhé i čtvrté série (třetí jsem nesehnala, ale co jsem slyšela, tak stejně nestojí za moc a ta mezera mému zážitku nijak neublížila) jsou vybroušené drahokamy ve světě epizod, které dokonale balancují mezi dojemností, sílou a upřímností, jako jsem to nikdy neviděla (a já už viděla seriálů...). U většiny z nich jsem dokonce dobrovolně brečela. A to já nedělám. Vážně.

• 7.5.2014  17:42

Charlieho andílci jsou jeden z mých nejoblíbenějších akčních snímků. V každém druhém záběru porušují sexy holky několik fyzikálních zákonů a nejčastěji způsobem, že jsou všechny ty triky strašně vidět, ale vždycky mi přišlo, že s tímhle autoři počítali a vůbec jim to nevadilo. Andílci tak pro mě zůstávají kouzelní v tom, jak hrozně málo se berou vážně.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12