Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Romantický

Recenze (368)

plakát

Prahou podzemní drahou - Linka C (2024) (epizoda) 

Jako pro velkého fanouška hromadné dopravy a i DPP konkrétně byl pro mě první díl velkým zklamáním. Dokument se z neznámého důvodu soustředí primárně na věci na povrhu, o metru samotném se dozvíme pramálo (jediný moment, který mě opravdu zaujal, byly informace o stanici Hlavní nádraží). Pan Vávra se snaží být nesmyslně vtipný, hudební hip-hopová vložka byla čiré utrpení. Je také samozřejmě hodně znát, že si dokument objednal přímo DPP, kritiku ohledně stanice Střížkov zmiňuje opravdu velmi lehce a shovívavě. Líbí se mi zmínky o jednotlivých architektech, soustředění na umělecká díla a moc pěkné jsou i letecké záběry na jednotlivé stanice.

plakát

Vysoká čokoládová (2021) (pořad) 

Amaury Guichon je opravdu žijící legenda téhle disciplíny (ano, ve třiceti!) a je to na soutěži vidět. A líbí se mi, že je to víc škola než soutěž, na Amaurym je vidět, že soutěžícím vážně fandí, že je chce něco naučit. Osobně mám navíc slabost pro pořady, kde soutěžící už fakt něco umí (Project Runway) a tam School of Chocolate taky spadá. Po první epizodě to vypadá velmi nadějně, snad úroveň vydrží.

plakát

Gebrian: Olympijské stavby (2021) (pořad) 

Nápad na pořad výborný a obsahově je také skvělý. Tak akorát moc informací, že si člověk nepřipadá, jakože už to všechno mockrát slyšel, ale zároveň to není zbytečně odborné nebo obtížně srozumitelné. Jednotlivé ročníky OH jsou také vybrány velmi dobře; jsou různorodé a zároveň jsou zastoupeny ty, na které je asi většina z nás nejvíc zvědavá. Co pořadu dost škodí, je projev Adama Gebriana. Delší dobu jsem ho nesledovala, tak jsem na to možná zapomněla, ale většinu času působí, jakože pořad vůbec natáčet nechtěl (možná vliv čtecího zařízení?). Ani když přeje hodně štěstí českým sportovcům a říká divákům, že mají fandit, tak člověk v hlase neslyší prakticky žádný entusiasmus (zrovna v tomto momentě to bylo až komické). A moje citlivost na stále stejnou intonaci si taky užila své. Škoda, protože nápad udělat takový pořad, se ČOV velmi povedl a doufám, že se v zimě dočkáme dalších dílů.

plakát

Clarksonova farma (2021) (seriál) 

Po první epizodě to vypadá dost dobře. Výborná vyrovnaná kombinace edukace a zábavy. Působí to o dost opravdověji než Grand Tour, je vidět, že fakt točili, co se dělo a nevymýšleli gagy navíc (takže když Jeremy nakupuje zemědělské stroje a člověk tak nějak automaticky čeká, že koupí něco úplně blbě, tak se to buď nestane nebo to minimálně v epizodě dál nezazní), což je osvěžující. Jeremy působí jako o dost menší blbec než v GT, šetří přiblblými vtipy, nemá se s kým předhánět. Dost mu věřím, že to bral vážně, a že prostě chtěl tu farmu rozjet co nejlépe. A hodně oceňuji jak je vidět jeho respekt k práci a pracujícím lidem, kteří přitom vydělávají zlomky toho, co on. Jeremy Clarkson snad poprvé, co si ho pamatuju, působí opravdu pokorně. Fakt dobré, těším se na další epizody.

plakát

Tak už vař! (2020) (pořad) 

Dostala jsem se do bodu, kdy jsem ochotná sledovat Jamese Maye, jak dělá v podstatě cokoliv. V tomto případě vaří. Jde mu to o trochu líp než jsem čekala, ale popravdě je to vlastně jedno. Zábavné je sledovat Jamese, jak si dělá, co chce a přidává k tomu historické zajímavosti (na rozdíl od Top Gearu nebo Grand Tour ho tady nikdo nepřeruší). Oh Cook taky hezky stylově navazuje na Jamesův předchozí pořad "Our man in Japan" a drží se upřímnosti, ukazuje všechny zádrhely a chyby a dělá si legraci z pořadů, které přesně tohle nedělají.

plakát

Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju…“ (2019) 

Pokud máte k Jiřímu Bělohlávkovi alespoň trochu pozitivní vztah, bude se vám film líbit. Z filmařského hlediska mě trochu zklamal. Moc jsem totiž nepochopila, proč v něm zcela chyběly byť úplně základní popisky. Věděla jsem, že sledujeme poslední dva roky mistrova života, ale ráda bych věděla přesněji, kde se z hlediska času nacházíme - že "teď sledujeme zkoušku orchestru z dubna 2016" a "teď jsme se přesunuli o tři měsíce dál". Několik lidí na plátně by si rovněž zasloužilo titulek. Dva příklady za všechny - hornistka Kateřina Javůrková, která panu dirigentovi pekla obrovský dort k sedmdesátinám, shodou okolností získala letos Cenu Jiřího Bělohlávka pro mladé umělce - informace, kterou si nejsem jistá, že průměrný divák má, ale mně přijde zajímavá. Vzápětí se na plátně v restauraci objeví Semyon Bychkov, který nastoupil na místo šéfdirigenta České filharmonie právě po panu Bělohlávkovi, což se ovšem nikdo z diváků rovněž nedozví. Na druhou stranu se filmu podařilo mě překvapit svým koncem, jakkoli to nedává žádný smysl. Během sledování jsem téměř zapomněla, že už mezi námi maestro není a celý přechod ke konci, kdy se na plátně jakoby přímo naproti sobě objevovali Jakub Hrůša s panem Bělohlávkem a na pozadí hrála Stabat Mater, byl opravdu moc pěkně udělaný.

plakát

Architektura interiérů (1999) (seriál) 

Jeden z mých nejoblíbenějších pořadů vůbec. Kevin McCloud je génius - výborná kombinace člověka, který umí stát před kamerou a zároveň rozumí architektuře. Vůbec se nebojí říct majitelům, že jsou některé jejich nápady nesmyslné, že to nemůžou stihnout, že se nemůžou vejít do rozpočtu. Dokonalé názorné ukázky s jednoduchými modely. A ještě je vtipný. Vhled do skutečný staveb normálních lidí s normálními problémy je hrozně zajímavý a rozmanitost projektů neuvěřitelná. Jsem ráda, že se to vysílá už dvacet let, mám díky tomu spoustu dílů, které jsem ještě neviděla.

plakát

Zumbovy božské dezerty (2016) (pořad) 

Pokud máte rádi kuchařské reality show a dezerty obecně, budete spokojení. Oproti jiným pořadům se tady úplně kašle na nesmyslné řešení mezilidských vztahů. Žádné záběry z bydlení, všechno se odehrává jen v "kuchyni". Pár strašně sympatických soutěžících (Kate!), pár blbců (Daniel...), ale nic, co by vás zbytečně rozptylovalo od těch fantastických dezertů. A že tedy jsou! Téměř všichni soutěžící už jsou na opravdu vysoké úrovni a těch několik málo slabších odpadne během prvních pár dílů a dál už jenom zíráte. Pěkně těžká zadání, se kterými si většina z nich dobře poradí. Hrozně moc inovativních postupů, chutí, způsobů servírování... To, že je to celé občas trochu prkenné (hlavně Rachel a Adriano), mi pak vlastně tolik nevadilo a Gigi mi pekelně lezla na nervy (myslela jsem, že bude trochu víc radit a pomáhat), ale nebylo jí tam naštěstí tolik. Jo a ještě jedna věc - pokud nemáte rádi australský přízvuk, ani to nezkoušejte zapínat.

plakát

Rodiny v kuchyni: Velké zúčtování (2017) (pořad) 

Trošku monotónní, když to člověk sjíždí na Netflixu celé najednou a kdybych si to bývala rozdělila, bavilo by mě to ještě o něco víc. Rozmanité rodiny, týmy jen po třech, takže si člověk relativně rychle zapamatuje, kdo je kdo, sympatické moderátorky i hodnotitelé. Nulová snaha poštvávat někoho proti sobě a spousta skvělého jídla.

plakát

Vánoční princ (2017) 

Nejlepší. Naprosto boží film. Tak strašně hrozně moc příšerný, až je to vlastně úplně geniální. Doporučuju sledovat alespoň ve dvojici a předpovídat, co se bude dít. S největší pravděpodobností budete mít pravdu. Příšerné herecké výkony, hromada nesmyslů ve scénáři...nádhera. Nedávám pět hvězdiček z recese, ale prostě proto, že jsem se vážně skvěle bavila.