Vetřelec (1979)

nadhodnocuji. tenhle film sem poprvé viděl když mi bylo 12 a musím uznat že se my nelíbil. teď o pár let později, je to lepší. objektivně na 4, subjektivně na 5, protože v průběhu let, se tato série stala tou jednou jedinou. tou zásadní.

Constantine (2005)

co říct? pokud neznáte constantina z komiksů, jde o výborný film. nám ostatním, zůstává v ústech lehká pachuť. když si odmyslím tohle tak pozitiva: herci jsou skvělí, hlavně tilda swinton. triky jsou na úrovní a děsivé scény jsou děsivé. snímek nemá feel debutového projektu. což potěší.

Buď v klidu (2005)

na jedno shlédnutí za zhruba každé 3 roky je to paráda, ale že by to mělo být něco co se vám bude v přehrávači protáčet den co den, to zasejc ne.

xXx: Nová dimenze (2005)

tak dobré jako jednička to není ani omylem. na to je xXx: nová dimenze až moc béčkové. ale jako výplach mozku to funguje dokonale, zvlášť závěrečná scéna s vlakem.

Království nebeské (2005)

ridleyho mám rád, jako režiséra sci-fi. k historickým filmům mám averzi. bohužel se dostavila i u království nebeského. nebýt závěrečné bitvy, tak solidní nuda. a k hlavnímu hrdinovi, orlando bloom? vážně?

Sin City - město hříchu (2005)

docela dobré. I když je pravda že onen černo-bílo-občas-barevný vizuál tomu hodně dodává. bez nej by to byl jen průměrný film se spoustou skvěle hrajících herců.