Expedice: Džungle (2021)

Dal bych i čtyři hvězdy ale polední půl hodina je tak strašně předvídatelný guláš pro nejmenší, že jsem přetáčel panenky ještě hodinu poté, co jsem přišel z kina. A to nadužívání CGI mě ale opravdu jednoduše sere. Opravdu nešlo vytvořit kus reálné sochy? Nebo reálné větve? Opravdu nešlo natáčet někde na vodě a ne před tunou green screenu v obrovské hale?

Válka zítřka (2021)

Jeden z těch filmů, na které zapomenete, pár minut po tom, co je vidíte. Nápad, postavit film na obyčejných lidech, kteří jsou nuceni jít do války je nosný a extrémně zajímavý, proto je škoda, že se vše rychle stočí v nudné blábolení o vědě s generickými akčními scénami, jež jsou plné nepovedeného CGI. A to okaté vykrádání Věci si tvůrci také mohli odpustit.

Claw (2021)

Premisa je super. Stand Up komička a její nejlepší gay kamarád vs. velociraptor v opuštěném městečku. Chemie mezi postavami je obstojná. Herectví obou hrdinů je uvěřitelné. A scénář je vlastně na to co to je, taky vcelku fajn (hlavně dialogy). Bohužel, technická a režijní stránka věci je odbytá. Snímek, i přes krátkou stopáž, působí dlouze. Scény neplynou tak jak si nejspíš tvůrci představovali. Spousta záběrů je natočená ruční kamerou a následně vystabilizovaná v postprodukci, což jde vidět. (Uživatelé Premiere Pro vědí). Žádná věc tu nemá správný set up a pay off. Chápu že vše bylo pravděpodobně extrémně levné a že se točilo (nejspíš) během pandemie, ale jen trocha péče a mohl z toho být nový Wolfcop.

Godzilla: Bod singularity (2021) (seriál)

Problém nejsou themes, které seriál předkládá. Ani animace, ani vizuální stránka věci... prostě nic technického. Jde o příběh, který je neuvěřitelně překombinovaný a komplikovaný. V každé epizodě je tuna nepotřebné expozice (žádné show, don't tell). Postavy jakoby zapomínaly na určité důležité informace z epizody na epizodu a celá ta pseudověda, kterou je série protkaná je prostě až moc. Krom tohohle je zde i tuna otravných odkazů na (pravděpodobně) oblíbenou poezii pana scénáristy. Skoro stejně tak otravných, jako ta virtuální pso věc. Baví mě, jak lidé píšou, že pro pochopení zápletky je třeba vysoké IQ. Není. Pointa je vcelku jasná. Obří problém zkrátka je, když máte 20 minutové epizody, ve kterých je konstantní proud stále nových vědeckých informací, matematických rovnic a už pak není čas, nechat diváka alespoň na deset minut vydechnout a nechat ho dané informace zpracovat. Pro případnou druhou sérii, bych doporučoval najmout spolu scénáristu, který vědeckou stránku věci zjednoduší a hlavně pořádně očeše.

Cruella (2021)

Trochu víc ''edgy'' Disneyovka, které by prospělo, kdyby nebyla napojena na slavnou značku a kdyby ji nedělalo myšákovo studio. Jinak jde v podstatě o vykrádačku Ďábel nosí Pradu, s excelentní Emmou Thompson a vcelku ucházející Emmou Stone. Pokud jste v životě viděli alespoň tři filmy, bude vám po dvaceti minutách jasné, co se stane a jak to skončí.

Bhoot: Part One - The Haunted Ship (2020)

První půlka filmu je strašidelná a zaujme premisou opuštěné lodě, která se jedné noci vynoří z temnoty noci u břehů Mumbaie. Klasická variace na strašidelný dům/zámek je obohacena o několik originálních momentů a lekaček, které nikdy nejsou falešný poplach a sympatického hrdinu. Druhá půlka snímku ale všechno budování hází za hlavu, představí minimálně tři nové a nesmyslně spojené podzápletky, které nedávají ani ten nejmenší smysl a vše se mění v podstatě na detektivku s několika momenty, které jsou záběr po záběru převzaté z remaku Kruhu a prvního V zajetí démonů. Pozornost pak proto drží pouze kamera, která zúročuje gigantické prostory opuštěné zrezivělé nákladní lodě naprosto dokonale a mnoho scén zachraňuje.

Život v Heights (2021)

Feel good film pro všechny, kteří mají rádi muzikály, latinskoamerické rytmy a melodický rap. Vizuálně strhující dílo, které pravděpodobně shrábne několik nominací na oscary, má vcelku jednoduchý příběh bez záporáků, o soudržnosti komunity, která při snaze může fungovat jako rodina. Občas je to příliš povrchní a scénář nikdy nezajde do větší hloubky, ale rozhodně jde o dobrý watch.

Armáda mrtvých (2021)

Jakože jo, Snyder si půjčuje kde se dá, hlavně tedy od Jamese Camerona a jeho Vetřelců, ale i tak mi celá premisa přišla natolik svěží a postavy zábavné, že mi to vlastně nevadilo. Plus konečně někdo se zombies udělal zase něco trochu svého. A jako někoho kdo tak trochu rozumí kameře a objektivům, mě zaujalo použití očividně starších a poškozených modelů.

Loki - Velké poslání (2021) (epizoda)

Doctor Who, Stopařův průvodce po galaxii, Rick a Morty se špetkou Brazilu a Fincherova Sedm s ozvěnou Červeného trpaslíka. Loki si půjčuje hodně a vše zdárně míchá v premisu, která pravověrné fanoušky MCU nadchne a všechny ostatní, kteří mají alespoň trochu o tomhle vesmíru ponětí, minimálně zaujme. Marvel ve svém třetím seriálu opět mění žánr a opět se zdá, že půjde o krapet mysterióznější zážitek ve stylu WandaVision než o akční průměr jménem Falcon a Winter Solider.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Nejhorší ze všech Conjuring filmů, včetně spin-offů. Nesmyslná zápletka, záporák bez charizmatu, předvídatelné strašení, nezajímavé postavy a znovu a znovu těžený koncept démonického posednutí, který opravdu ale nemá co dalšího sérii nabídnout a když se nad tím zamyslíte, v podstatě jde o remake jedničky. Největší hřích filmu ale je, že je neuvěřitelně nudný. Ty necelé dvě hodiny jsou úmorné. Upřímně bych byl raději, kdyby se trojka soustředila na ty vlkodlaky, jak bylo původně v plánu.