• Válečný

Šílenci na prknech (2001)

Musím říct, že v těchto parnech je to velice příjemná a oddychová komedie, na kterou se jednou za čas rád podívám znova. Nejvíce mě pobavila simulace smyku se spícím řidičem kdy roztočí auto s Lukem, a také vířivka s tryskou. Tohle je daleko lepší než naší snowborďáci v některých momentech, možná tato komedie byla pro ně námětem. Není nic lepšího než se dívat na tuhle srandu z prostředí Alijašky, a symbolem pěkných žen je v tomto filmu Inga ( Victoria Silvestedt). Také co mě potěšilo je dobře vybraný soundtrack. Původně jsem chtěl dát 3* ale v poslední době jsem viděl samé blbosti, takže dnes udělám změnu a dám 4. A nezapomeňte " Carpe Diem...chyťte kapra! " :-D

Tenká červená linie (1998)

Miluji na tomto filmu vzpomínky i myšlenkové pohledy hlavního hrdiny, celkově film působí nejen válečně, ale i psychologicky, Tenká červená linie, podává surový obraz o ostrovu, kde došlo k velkému zvratu ve vedení války v Pacifiku.

Pohřben zaživa (2010)

Už podle názvu jsem si říkal, že více jak 3 hvězdy si to nezaslouží, nakonec jsem zvažoval i odpad. Uvítal bych nějaký rozumný začátek, ale to nelze čekat u tohoto filmu, jsme nucení hledět na chlápka co hodinu a něco leží v rakvi s mobilem je záživné jako vracet láhve v supermarketu. I když to je ale slabota, totální nízko-rozpočtové béčko ze Španělska tak přece jenom existují horší blbosti. Tohle má aspoň originální námět, ale jak jsem již psal ten film nemá šťávu jelikož nemá rozumný začátek ani velký zvrat na konci, to je prostě film na jedno podívání, neznám nikoho kdo by si rád zopakoval hledění na temnou rakev, kde je děj takový stálý, nelze to srovnávat s telefonní budkou, to jsou odlišné filmy prostě.

Zběsilost v srdci (1990)

Trochu zdlouhavá a místy nezáživná road-story, ale na jednu stranu je příjemné sledovat jak Cage a Dernová si užívají sex, muziku a volnost během svých cest v kabrioletu po Americe. Tohle nebylo moc pro mě.

Špatnej polda (2009)

Nejlepší scéna jak ojel borci jeho přítelkyni :)

25. hodina (2002)

Obyčejný námět, neobyčejně zpracovaný scéna s Fuck you byla naprosto úžasná, Edward Norton je fakt sympaťák v tomhle filmu

Ponorka (1981)

Tohle je legenda nejen pro Němce, podobně jako u nás Tmavomodrý svět ...

Přes palubu (1987)

Příjemná komedie na slušné úrovni, se skvělou dvojici, kde hlavní roli hraje amnézie i procitnutí do skutečného života :)

Voda pro slony (2011)

Tak tento film mě dostal svou atmosférou, která z něho vyzařuje. Mohl jsem se aspoň na chvíli vrátit do dětství a připomenout si krásy cirkusové manéže. Moc pěkný příběh, nevím kolik je filmů z tohoto prostředí, ale na tento budu vzpomínat jen v dobrém. Christoph Waltz zahrál pěkného hajzlíka, který skončil jak se patří. Také musím vyzdvihnout ten hudební doprovod, nejen Hans Zimmer dělá krásnou hudbu k filmům.

Ďáblův advokát (1997)

U tohoto filmu je snad nejhorší překonat první půlhodinu, Charlize Theron mě okouzlila svým výkonem, ovšem vidět tento film jednou za 10 let by mi nevadilo, kratší to ovšem také mohlo být.