• Válečný

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Zdlouhavé, nudné, nezáživné, otravné, nesympatická Julia Roberts, Prostě tenhle film je nehorázná blbost, a škoda u toto ztratit 2, 5 hodiny. Rozhodně jsem nepatřil mezi ty odvážné co u toho vydrželi do konce, musel jsem to 15. minutách vypnout, tak z tohoto důvodu to nechci shodit na odpad. Tak 10 %

8 MM (1999)

Tento film mě chytl za pačesy jak se říká, nejen tím prostředím v kterém se odehrává, ale hereckými výkony N. Cage tu byl prostě obyčejné očko, který se zhostil svého případu s vervou a šel po stopě až do konce.

Králova řeč (2010)

Králová řeč není jen obyčejný film jak by se mohlo zdát, věrně zobrazuje skutečný příběh státníka s vrozenou vadou řeči, poměry v královské rodině, a také vztah s obyčejným člověkem, se kterým budou přátele po zbytek svého života, bez jehož přátelství by nedokázal podpořit svůj národ během vyhlášeného válečného stavu s Německem.

Bitva o Hill 60 (2010)

Co si budeme povídat, filmů, které se věnují první světové válce je pramálo, a když jsou povedené tak jsou cennější než zlato, Hill 60 mě přesvědčil o svých kvalitách svým surovým zobrazením jak zákopové tak i havířské války. Muselo to být zvláštní cítit v Londýně nebo v Dublinu vůni tak velké exploze z evropského bojiště. Film je dost napínavé drama i přesto, že je o kopání v podzemí většinu času. Pro člověka se strachem ze stísněných prostor to musí být až hrůzostrašné a realistické během toho filmu. Musím vyzvednout kameru, herecké výkony a především skutečný příběh podkreslený vynikající hudbou od Cezary Skubiszewski.

Motýli jsou svobodní (1972)

Nejlepší na tomto filmu je konfrontace Goldie Hawn a matky ( Eileen Hecker). Přesto v tom nevidím víc jako průměrný film, kde hraje Goldie Hawn jako 27. letá.

Italské námluvy (1994)

Jedna z dalších romantických komedii, na kterou snadno časem zapomenete.

Le Mans (1971)

Pro mě jeden z nejlepších závodních filmů všech dob z nejznámějšího francouzského okruhu v Le Mans. V tomto filmu si člověk užije řvaní motorů i perfektně zpracovaný začátek 24. hodinového závodu. Film má kouzlo té doby i o tolik let později si připadám jako bych seděl v hledišti a sledoval ten závod na živo. Celý závod je grandiózně natočen díky dobrému umístění kamer, Steve McQueen je jako vždy vynikající a Elga Andersen je okouzlující německá herečka té doby.

Copak je to za vojáka... (1987)

Komediální film z prostředí socialistické armády, to je jak pro mě dělané :)

Lidice (2011)

Konečně se mi podařilo zajít do kina, samotný trailer byl pro mě velice silnou výzvou proč jít do kina podpořit tento film. Jsem moc rád, že takový film vznikl, který celému světu připomene Lidickou tragédii a zároveň zviditelní naše filmařské ručičky. Je fajn, že krátce před premiérou se podařilo natočit atentát na Heydricha, ale v tom filmu to bylo pár sekund, takový mlžný opar, já osobně bych tento rozhodující moment nechal delší. Musím podtrhnout hudbu, která diváka ponoří do té děsivé atmosféry. Věděl jsem, že mnoho osobností historie podpořily Lidice stejně jako pojmenování menších měst či obcí různě po světě, které přejímaly jméno Lidice, ale o těch dívčích jménech jsem neměl ponětí. Pro někoho je to kýč nejen jako film, negativní ohlasy jsem slyšel hlavně od těch co je nezajímá historie, což je klíčem k vniknutí do děje filmů a pochopení oné tragické události, která se stala po atentátu na nátlak západních mocností. Tento čin byl důležitý pro postavení poválečného Československa a vnímání jeho negativního postoje vůči nacistickému Německu během války.