• Válečný

Smrt si říká Engelchen (1963)

Psychologicky mimořádně provedeno, kamera a retrospekce, dokreslují pohled na partyzánskou válku v mém kraji :)

Pražské jaro 1968 (2008) (TV film)

Musím říct, že sem mile překvapen, tvůrci tohoto hraného dokumentu se dokázali plně vžít do naší tíživé situace, i když to v roce 1968 nevyšlo podle představ, byl již postaven základ na kterém se urputně pokračovalo o 20 let později. Dubček měl dobré nápady, ale bohužel pro český národ bojovník z Kavkazu Brežněv si stál za svým, a to když si najdete jeho rozhovor o tom jak je nutné dbát o svět v míru, a že si přeje aby nezažily mladší generace to co on (myslel dobu, kdy všude rachotily tanky) tak tohle rozhodnutí na vojenskou intervenci jen potvrzuje falešnou tvář. Hrušínský zahrál Dubčeka skvěle, i ta atmosféra strachu je tak realisticky vykreslena, až sem si pomalu připadal chvilkami v roce 1968.

Příběh Rudého zla (2008)

To je taková osvěta pro mladší generaci škoda, že tohle si neměli možnost si pustit Roosevelt, Churchill možná by měli by pak dobrou představu jakého si zvolili spojence pro východní Evropu.

Neznámá válka (1978) (seriál)

Podrobné popsání východní fronty, B.L je skvělý uvaděč, líbí se mi začátky jednotlivých dílů jak např. stojí u pevnosti v Brestu, na moskevském náměstí atd :) ale také mi přijde, že v době kdy srší studená válka se snaží B.L tak trochu vlézt SSSR do zadku tím jak moc hraje na city. SSSR dělalo daleko větší masakry, různé stalinové čistky, přesuny obyvatelstva (tadžíkové, uzbekové do pracovních lágru, hladomor na Ukrajině atd .. to byly v té době známé fakty, narozdíl od Katyně. Je zvláštní, že spolupráci ukončila až sovětská invaze do Afgánistánu, srpen 68 byl naprosto v souhladu s jejich společenským kodexem.

Hitler a Stalin: Tyranská dvojčata (1999) (TV film)

Velice poučný dokument, tito dva muži měli tak společného, ale zároveň Stalin byl větší tyran, dodnes je uznávaný vůdce v novodobé ruské historii.

Útěk do divočiny (2007)

Sean Penn překvapil svým uměním, stejně jako oblíbenec Emil H. krásná příroda, nepochopení civilizace, tak trochu sem se v tom poznal, možná je to tím, že tohle prožíval v mých letech, ten konec byl opravdu smutný. Také musím hodnotit skvělou kameru, je to druh filmu, u kterého vám 2 a půl hodiny utečou velice rychle.

Lucky Louie (2006) (seriál)

Umírám u toho vždy smíchy, postavy jsou skvělé i když se jedná o vulgární humor, dokáže mile překvapit.

Evropa, Evropa (1990)

Skvělý příběh, u kterého se zaručeně nebudete nudit.

Krvavý diamant (2006)

Propracovaný příběh, krásná krajina, diamanty, perfektní herecké obsazení to všechno je zárukou toho, že se nedostanete do stavu nudy, tento film naznačuje skutečný příběh, takže nelze hodnotit jinak.