• Válečný

Zkáza Titanicu (1958)

Pokud máte rádi příběh Titaniku, zpracování filmů v 50. letech bez zbytečných efektů, kde je kladen důraz na kvalitu příběhu. Tak Zkáza Titaniku je pro vás tím pravým filmem, osobně se mi líbí více tento film, než ten od Camerona, protože originál je lepší než remake. Možná není srovnání na místě, ale prostě mi to nedalo. Nejvíce se mi líbí, že tato verze se zaměřuje hodně na skutečné minuty osudného 14. dubna, a že film je bez zbytečných milostných nesmyslů. Je to prostě skvělé dílo, plné slušných hereckých detailů, a na tu dobu je to po technické stránce velmi zdařilé.

Super Size Me (2004)

Konečně nějaký dokumentární film, který mapuje expanzi fast foodu a jejich následků. Děsím se toho jak vidím, jak od revoluce nás všechny tyto řetězce rychlého občerstvení zaplavují. Taky nemohu ve svém okolí pochopit, proč odpad mezi jídlem je tak populární, vždy když jdu ve větším městě s někým a vidí McDonald, vidí v tom snad nějaký luxus tak tam musí zajít. Přitom je to jídlo nacucané svinstvem, které to jídlo totálně konzervuje, taky tam musí být něco jako nikotin v cigaretě. Hodně mi vadí, jak tyto řetězce kazí ráz historických měst. Ať u nás nebo na Slovensku.

Přepadení 13. okrsku (2005)

Ze začátku jsem to chtěl hodnotit jako průměr, místy zase full stars, nakonec volím něco mezitím. Film mě docela zaujal, a tento strávený čas u tohoto akčního filmu mi příjemně unikl. Herecké obsazení bylo velice příjemné. Takových 75 % :)

Český mír (2010)

Mír a nejen ten český je snem každého člověka, kromě Američanů a jejich propagace expanzivní politiky, kdy se snaží ve světě vyvolat novou vlnu zbrojení, protože na studenou válku zbrojařské koncerny vzpomínají v dobrém. Americký obranný systém, kteří naši řiťolezci se Sášou Vondrou propagovali byl zcela špatný krok naší diplomacie. Co posledních 5 let předvádí naše vlády je k pláči. S dokumenty od pana Klusáka jsem se velice vžil, působí amatérsky, i když jsou plné subjektivních faktů, jsou jeho obrazové snímky nestranné, a zobrazují skutečnost kolem nás, kterou lze špatně vnímat díky našim novinářům, televizím. Jde vidět, že lobbistům se podařilo oklamat se svou proamerickou politikou hlavně starší generaci. 4* hvězdy si to oprávněné zaslouží, aby mladší generace věděla, co nás to za vlastizrádce chtělo Americe zaprodat.

Hranice zlomu (2003)

Láska na pozadí smutné reality světa ? Zprvu si mě to nezískalo, ale jak přišla hranice zlomu tak se děj parádně rozjel, šokující atmosféra Etiopie, korupce, násilí, hlad, nemoci. V Kambodži malé dítě s granátem, a Čečně v drsném světě boj o lásku, kde neberou ohledy na novináře, červený kříž nebo OSN. Prostě ten film je zde poměrně slabě hodnocený. mohu ho všem doporučit, jelikož je to jeden z mála filmu co se snaží realisticky zobrazit utrpení.

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Vít Klusák nám představuje svůj kontroverzní dokument, který se nese v duchu investigativní žurnalistiky. Ovšem obrazové podání nepřináší žádná čísla, fakta je to spíš oboustranný pohled na fabriku zasazenou do úrodné půdy. Zobrazuje kladné i záporné ohlasy na tuto fabriku z řad obyvatel Nošovic stejně tak i zaměstnanců. Vykresluje praktiky výkupu pozemků pro stavbu této fabriky i poměry ve firmě. Můžeme vidět oddělené kanceláře i pracoviště, kde neexistuje žádné soukromí a zaměstnanci musí rubat celou směnu jako ti roboti v tzv. Jurském parku, pokud si zaměstnanec oddechne na minutku přiletí za ním kravaťák s otázkou proč nepracuje. Pokud zaměstnanec odmítne přesčas ocitne se na pracovišti, které je mu přiřazeno za trest. Můžeme vidět zapáleného PR managera jak si pěstuje v kanclu masožravky, stejně jako falešné korejské hostesky, ochotu vedení Hyundai dělat exkurze, a také laciné gesto ve formě dárkových tašek. Jako v každé firmě platí, že ti nahoře se mají poměrně dobře. Nastavit výkonové normy na manuální práci je jedna stránka věci a další je zase přiřadit na takové místo menšího zaměstnance. Výstavba přinesla mnoho pracovních míst, změnila ráz krajiny, vytvořila val kolem továrny. Mediální kampaň vytvořila dojem, že Hyundai je přítelem ČR a také jejich zaměstnanců, přitom korejci se budou vždy cítit nadřazeni nad ostatními čechy a to i ve vrcholných pozicích. Pokud bych chtěl pracovat v této firmě a viděl tento dokument asi by mě při pracovní cestě v této firmě asi nic nepřekvapilo. Je to hlavně dokument co otevře lidem oči.

Yesmeni opravují svět (2009)

S tou chemičkou to bylo velice povedené, jejich snažení je fakt příkladem pro všechny.

The Obama Deception: The Mask Comes Off (2009)

Ten kdo tomu dal odpad je pro mě ovce co se dá snadno zmanipulovat massmedii, ze začátku to vyznívá konspirativně, ale pak když je zde zobrazen rebel J. F. Kennedy si každý musí uvědomit, že ti prezidenti jsou loutky, největší kladem toho dokumentu bylo připomenutí lži Obamy, o stáhnutí z Iráku, hezky zachyceno jak postupem času měnil své sliby, které se nikdy nestanou skutečností.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Návrat do Cold Moutain je film bohatý na herecké obsazení, chytlavý děj co vykresluje příběh z války, Renee a její hlášky byly skvělé, i proměna Jude Law jako zběha. Nicole Kidman je v tomto filmu tak okouzlující až se nestačím divit :)

Ať žije republika (1965)

Silný film, nestačím se divit, že bylo něco takové natočeno vidět válku i konec války pohledem malého chlapce. Film má opravdu hloubku, a film se odehrává v takové smutné atmosféře i přesto, že se zde objeví zábavné okamžiky např. jízda na motorce, scéna s umělou kapkou rýmy. I ten konec mi nepřipadá moc propagandický, když přichází osvobození rudou armádou. Příjemné bylo vidět i Gustava Valacha, který v té době nebyl tak proslavený. Sice starší film, na naše poměry kvalitní, ovšem nemusel bych ho vidět 2 x do roka.