• Válečný

Krev v mobilech (2010)

Zajímavý dokument o tom jak koupí mobilu, lze podporovat lidské utrpení v Kongu, kde se těží klíčové suroviny pro elektroniku.

Blbec k večeři (1998)

Příjemné gaggy, ale pro mě to bylo nudné.

U pokladny stál... (1939)

Nevadí mi černobílé filmy, nejsem odpůrce předválečné české kinematografie, ale nějak mě ten film nepřipoutal po dějové stránce. I když Vlasta Burian a Jaroslav Marvan je skvělá dvojice, tak z toho mého filmového zážitku vykouzlím maximálně 3* i když je film všemi ostatními nadhodnocen. Nejvíce oceňuji scénu v lázních, kdy Vlasta se snaží odpudit tu vlezlou ženskou a pak ke konci jak na ně vytasí ten diplom.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Christopher Walken je dobrej záporák, i ta scéna na slavném Golden Gate se mi líbí. Ovšem tahle bondovka opravdu lape po dechu...

Kuky se vrací (2010)

Tak jsem využil streamu od Seznamu. Rozhodně Svěrákovi nelze vytknout originalitu, která proudí z jeho fantazie. Mě to celkem překvapilo a mile, protože jak tohle přicházelo do kin, mi to nepřišlo jako něco extra zajímavého na co bych musel do kina nebo to někde stahovat. Docela jsem se spletl, a ty automobilové honičky v lese mě fakt pobavily :)

Odhalení: Továrna (2011)

Zajímavý dokument, také mám pocit na prvním místě je spíš vytvoření špatného obrazu o Mittalovi, na druhém místě je pak ovzduší Ostravska. Dokud nebude více peněz na kvalitní topivo mezi obyvateli, a využívaní osobní dopravy bude mít přednost před MHD, tak i zavření továren by stejně moc nepomohlo. Ačkoliv nejsem Ostravák, vadí mi jak nějaký indický podnikatel s britským občanstvím profituje na zdraví jiných.

Přežili jsme invazi (2012)

Filmu mohu vytknout jen slabé počítačové efekty, a nepřizenost těch třech paragánů. Plusem je ta děvčina z francouzského odporu a setkání s němci v amerických uniformách, spolu se závěřečnou přestřelkou, to považuji naopak za zdařilé. Proto hodnotím 3 hvězdami.