• Válečný

Dědoušek se dal na odboj (1983)

Pro mě to bylo zklamání, čekal jsem ten drzý humor, není to prostě " Velký flám ", místy to bylo takové suché, ale ta scéna s granátem byla asi nejlepší.

Vyrobeno v Dagenhamu (2010)

U nás probíhá rok 1968 hekticky, pocit uvolňování končí vpádem bratrských vojsk, lidé umírají v bratrské střelbě a v Anglii ženské záčnou stávku, v které se dožadují platové rovnoprávnosti. Kde jaký obyvatel Prahy a jiných měst by chtělo mít jejich starosti. Zajímavý námět z historie Fordu, ale není to nic slavného pro mě.

Život podle Dana (2007)

Ze začátku jsem měl velkou averzi, a říkal si ten Dan to je idiot, následně se překonal a nevypl to, a plul do docela příjemně sladkého děje, který je takový citlivý a zároveň obyčejný. Není to taková ta trapná stupidní americká romantika, tahle mi přišla více ze života. 60%

Paříž (2008)

Tenhle film to jsou zabité 2 hodiny se skvělou Mélanie a taky můžeme nahlídnout do života několika obyvatel Paříže, jinak ten film nemá žádný hluboký ráz, ale netvrdím že to je matlanina.

U47 - Kapitänleutnant Prien (1958)

Tento film je poklad západoněmecké kinematografie, dá se říct, že to není jen válečné drama ale i životopisný film, který popisuje velice slavného kapitána, který potupil roayal navy v jejich námořní základně. Kapitán Prien se stal nástrojem propagandy než v roce 1941 jeho život vyhasl. Film je poměrně dobře proveden vztaženo k roku jeho vzniku.

Ztraceni v lásce (2009)

Ztracený kufr a miláček Francie Mélanie, je okouzlující jen co je pravda, ale nějak mi nepasoval její kolega Justin, vtipu tam moc nebylo a přesto mi ta romantika přišla taková umělá a utahaná, přesto hodnotím tak o hvězdu výš než je zdrávo.

5 Days of War (2011)

Pětidenní válka, o tomhle filmu jsem si ze začátku myslel jen to negativní, během sledování jsem však změnil názor. Akční zpracování tohoto nedávného konfliktu není vůbec tak zlé. Trochu jak Harrisonovy květy, souboj novinářů v nové moderní válce, kterou začalo Rusko stejně jako v Afghánistánu. Pro celý svět se tahle událost stala šokem, protože na vpády Ameriky byl zvyklý kde kdo, ale invazi od rusů čekal jen málokdo i když byla pod záminkou ochrany separatistů v Abcházii a jižní Osetii. Ten kdo má rád útoky MI-24 (Hindů) přijde si na své. Hlavně ty výpovědi na konci útočí na vaše city a probouzí emoce.

Kůže (1981)

Na tomto filmu se mi nejvíce líbila scéna s mizejícím tankem, nejvíce šokující byla ta s těma marockými vojáky jak si kupují mladé chlapce a ta nejvíce otřesná při záběrech z osvobozování Říma jak ten chlápek spadne pod pásy rozjetého tanku, tak to byla opravdu síla.

Černá labuť (2010)

Natalie Portman byla dobrá volba, stejně i její soupeřka Mila ze SSSR, a jejich společné dovádění. Ne že bych neměl rád psycho filmy, ale tento film mě zase tak nechytl abych se k němu zase vrátil. Snažím se hledat další klady, ale obavám se, že nemohu hodnotit lépe.