My děti ze stanice Zoo (1981)

Knižní podobu bych hodnotila na 5 hvězdiček, film je o proti tomu dost nevýrazný..

Noe (2014)

To se opravdu nepovedlo...

Květ pouště (2009)

Velké srdce, velký příběh. Poznat úplné dno, vyšplhat se až na vrchol. Jsem nesmírně vděčná, že Waris Dirie sebrala tolik odvahy a sdílela svůj příběh prostřednictvím dechberoucí knihy, která se následně dočkala skvělého filmového zpracování. Jediná škoda, že bylo vynecháno dost krutých vzpomínek z dětství a některé pasáže byly dost zjednodušené - na druhou stranu chápu, že je to obsáhlý příběh a do pouhých 130 minut se všechno vejít nemohlo. Hormann se opravdu vyšvihnul na vrchol - kontrast bohatého života na módních molech Londýna a chudoby somálských "vesniček" je opravdu emočně působivý - až bych použila slovo vyčerpávající.

Nákaza (2011)

Téma smrtícího viru zpracované zase trošku jinak a to realisticky. Není divu, že film není příliš populární, jak by si zasloužil. V dnešní době jsme zvyklí sledovat filmy s touto tématikou ve formě zombie apokalypsy. Tomuto klišé se tento snímek vyhýbá. Žádné kousání, krev, 'upíří tesáky' a podobně. Zcela realistický obraz rychle se šířící epidemie. A já říkám proč ne? Film se snaží i o takový ten dokumentární charakter a řekla bych, že se prudce vyhýbá emocím. Dávám jednu hvězdičku dolu za někdy až příliš zbytečně zdlouhavé pasáže.

Nemrtví (2009)

Musím říct, že na mě film zapůsobil úplně jinak, než asi měl za cíl. Nenazvala bych to hororem, strach z toho zas až tolik nešel. Spíš bych použila slova jako nechutné, odporné, je mi zle. :D Zvracení, krev, močení, do toho divná komunikace "Nemrtvého" se svým dítětem, které je ještě stále v matčině břiše. Divný.

LOL (2012)

Doslova LOL. Film varuje už svým názvem, o co v něm půjde. Celkem nudný příběh s laciným provedením. No možná pro teenegery to bude ideální..

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Spielberg se chytil úžasného příběhu a udělal z toho fantastický snímek. Dámy a pánové, tomu se říká talent. K tomu to perfektní obsazení - nejde hodnotit jinak než pěti. :)