Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Po prvých 2 častiach, ktoré som videla v TV bol môj komentár takýto: "Uboha telenovela, ktora je este o level primitivnejsia od tých brazilskych a columbijskych na aké sme všetci zvyknutý z TV. ( A to som si myslela, ze sa uz nic horsie vyprodukovat neda.) Zabery na otrasne sa tvariacich hercov, trvaju nehorazne dlho až mi drmalo ovladačom v ruke. Hned po prvej epizode viem, že týmto hnusom už čas určite zabíjať nebudem." Po tom čo som ho sem napísala a ohodnotila to samozrejme ako odpad... som si aspon 2 krát za mesiac (ked pridem v piatok domov zo skoly) po 4 hodinovej ceste vlakom lahla na gauč zapla telku a pokojne som si to nechala bežať, ked sa nad tým teraz zamyslím, určite som tento seriál podhodnotila. Ved nie je prijemne ked si aspon raz za čas možete sadnut k telke a oddychnut si?! Nepocuvat ziadne skreky tipu Jacki Chan a nečumieť na Segalov ksicht. Nehovorim, že je to najjasnejší drahokam kinematografie s akým som sa kedy stretla. Jednoducho je to pozeratelne... Preto svoje hodnotenie čestne opravujem.

Velké riziko (1995)

Zopar svetlych momentov a napadov v tomto filme bolo zatienenych celkovym dojmom - NUDA. Jet Li bol privelmi vazny na to ze tento film bol v skutocnosti skor parodiou na americke akcne filmy. A pocuvat dve hodiny tie otrasne škreky (v dabingu) pri bitkach to bolo naozaj trapenie.

Postřižiny (1980)

Dokonale herecke obsadenie a krasne lahky pribeh. Lahkost Vasaryovej postavy (trochu slaboduchej Marysky) je skutocne ocarujuca. Moment kedy sedi na komine a jej dlhe vlasy veju vo vanku - to je naozaj nezabudnutelne.

Můj brácha má prima bráchu (1975)

Ceská klasika. Vyborne herecke obsadenie aj zobrazenie doby. Tento film patri k mojim oblubenym aj koli stale gradujucemu deju a skvelemu humoru.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

"HRANICE NEMOZNOSTI". Obycajne novodobejsie prevedenie aktov X, kde pre mna hlavny hrdinovia su nehorazne neprijemni a dej sa posuva len veeelmi pomaly. Efekty nulove. Prve tri casti som sledovala s oddanostou a cakala, ze teraz pride ta bomba, teraz sa to rozbehne... Bohuzial toho som sa nedockala.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Kronika rodu Spiderwickovcov je velmi prijemny film, ktory si mozete pozriet v kruhu rodiny. Zazracne bytosti sa podobaju skutocnym zvieratam a prave preto sa mi zdali realnejsie ako keby to boli obycajne efektove priserky, na ktore som zvyknuta z ostatnych fantasy filmov. Dve rozdielne ulohy Freddieho Highmora, ako povahovo velmi vzdialenych dvojiciek boli prevedene velmi dosledne a az na niektore momenty, kedy bolo vidno ze su sceny natocene oddelene a ide o toho isteho herca, sa tychto roli zhostil na vybornu. Jediny dovod prečo filmu nedám 5 hviezd mozem odovodnit chvilkovymi momentami, kedy som pozornost venovala radsej niecomu inemu. Chybala mi tu trocha vacsia napinavost, ale inak som bola s filmom spokojna.

The Boondocks (2005) (seriál)

Po vzhliadnutí prvých pár dielov som bola z tohto anime nadšená, hlavne som sa na nom vždy dobre pobavila. Ked si však pozriete viac dielov zistíte, že všetky tie gegy sú v niektorých epizodach až nasilu, tvorcovia sa snažia urobiť každy diel tak cool - až to v konečnom dôsledku vyznieva neprirodzene a trápne. Je fajn vrátiť sa k tomuto anime po čase a pozrieť si nejaku cast, určite však neodporučam pozerat všetky diely za sebou. Straca potom svoje caro a stava sa fadnym.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Síce ma od tohto filmu odrádzalo to, že je od tvorcov Happy Feet - ktorý sa u mna nestretol s velkym nadšením, nemusela som mať až také predsudky. Príbeh o hladaní hrdinstva v každom z nás ma naozaj dostal. Z kina som si odniesla nezabudnutelne momenty. Nadherná príroda a roztomilé sovie očká v 3D - TO SA PODARILO!

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Bláznivá a nadčasová komedia natočená podla komiksovej predlohy je velmi originalna a po case dobre padne pozriet si niečo taketo. Pri sledovani mnohych scen som skutocne mala pocit akoby som prave obracala stranky komiksu. Prvky klasických bojových hier, zábavné popisky a kresléne efekty sprevádzajú cely dej. Skvele som sa pri filme zabavila a určite nebudem strácať čas, ked si ho pozriem znovu.

Faunův labyrint (2006)

Jednoduchá dráma z vojenského prostredia, ktorá by ma vôbec nezaujala sa zmenila na úžasnú fantasy v momente, ked malú Oféliu v noci navštívi líva. Tento nádherný a zároven krutý film z dielne Guilerma del Tora mi vyrazil dych. Na jeho konci som ostala užasnuto sedieť na stoličke.