Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

plakát

Neo Yokio (2017) (TV seriál)

Nepodarena animacia, absentujuci dej a otrasny eng. dabing mi nedovolili preluskat sa ani po treti diel.

plakát

Láska padá z nebe (2019) (TV seriál)

Zaujímavý námet s prepojením porovnania zivota v severnej a juznej korei. Mozno miestami otravne opakujuce sa zapletky. Ale vyborna chemia medzi hercami a prijemny soundtrack to dorovnavaju na 3+.

Cats (2019) odpad!

Najdesivejsia vec na filmovom platne aku som kedy v zivote videla - je Rebel Wilson pozierajuca šváby s ludskymi tvarami. To uz fakt nikdy v zivote vidiet nechcem! Nie ze by som cokolvek ine z tohto filmu este niekedy vidiet chcela... Ako by som to zhrnula: vizualne efekty na smiech, nohy tanecnikov pocas celeho filmu vo vzuchu (chapte, nedotykajuc sa podlahy), kolaze ludskych tvari na chlaptych zvieracich telach... a preco im nechali tie ludske nosy? Preco? Vlezle pesnicky, Hudsonovej sople z nosa a prekvapivo podpriemerna Judy Dench. A co pribeh? No ten nie je ziadny.

Srdcová královna (2019)

Určite odvážne a netradičné. Ale od polky sa začnete cítiť až zvláštne nepríjemne a tento pocit sa potom len stupňuje a stupňuje, až si na konci uvedomíte, že to vlastne ani dopozerať nechcete. Duševná a sexuálna rovnováha tvorcov je asi tiež veľmi nalomená, lebo pri niektorých scénach je jasné že čo je veľa to už je moc!

plakát

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Nechcem cely svoj komentar venovat len porovnavaniu ale nepomozem si, oproti osvieteniu je to nezaujimavá a nezapamätateľná snímka, bez štipky napätia. Okrem toho povodny film to dost vykrada. Zbytocne dlhe, cele sa to dalo vyriesit za pol hodinu. Pointa sa straca niekde v oblaku rozpakov ktory ma vyprevadzal zo saly. Ewan tiez tento raz nezabodoval a bol skor laxným sklamaním.

Bitva u Midway (2019)

Anotacia a hodnotenia plne superlativov, no film sa vobec nepodaril. Nezaujimave pasaze, hrozne efekty, nevydarena rezia. Mozno ako tv film na nedelne poobedie by som ho zvladla. Ale 2 a pol hodiny v kine na tejto nudne premotivovanej snimke nebol teda vecer podla mojich ocakavani.

Čínský obchodník (2017)

Povedala by som ze to bolo horsie ako turecka telenovela. Ale od polovice filmu som pochopila ze to mam zrejme brat ako parodiu a vtedy sa moj nazor na to uplne otocil. No a nakoniec to bola pri plneni vianocnych kosickov a piti hoegaardenu aj prijemna zabava.

plakát

Melanie: Dar života a smrti (2016)

Oproti knižnej predlohe to bolo o dosť slabšie. Chýbala tomu napínavosť a zároveň lahkosť. Tiež mi vadila zmena rás a tým aj podstatných čŕt hlavných postáv.

plakát

The End of the F***ing World (2017) (TV seriál)

Nebyť toho, že mi povahy hlavných postáv neboli moc blízke, dala by som aj 5*. A aj napriek tolkemu ich negativizmu, opovrhovaniu, sužovaniu a depresiám ma to aj tak bavilo. No nie je to divne? :)

plakát

Ash vs Evil Dead (2015) (TV seriál) odpad!

Tak toto rozhodne nie je môj šalok kávy! Vedzte že tento film budete buď milovať alebo nenávidieť. Nič medzi! Ja ale nie som až tak nad vecou ako som si myslela a typ prvoplánového primitívneho humoru zrejme nechápem. Ak však máte radi debilné hlášky, nechutné scény a iné “sračky” (tie tu myslím absolútne doslovne) - tak potom hurá do toho!