Čtyři lvi (2010)

Zaujimavy film s aktualnou témou (terorizmu). Ponukne nám pohlad na "VEC" z druhej strany rieky a ponukne mnoho komickych scén (samozrejme pre tých ktorí majú radi čierny humor). Skvele momenty sa na konci stretnu z celkovým dojmom ktorý je vláčny az nudny. Koniec velmi prekvapivy a na zamyslenie sa. Skoda ze tento film povinne nepremietaju v Pakistane...

Román pro muže (2010)

Typická moderná česká komédia, na aké sme v súčasnosti zvyknutý. Oproti podobnej tvorbe však musím vyzdvihnúť, to že som sa vôbec nenudila (čo sa mi pri takýchto filmoch často stáva) a s napätím som sledovala osudy hlavných postáv (mimochodom skvele herecké obsadenie) až do konca. Vyronila som aj dojácku slzu (to ja zvyknem...) a s celkovým dojdom som spokojná.

Andaluský pes (1929)

Fakt nechapem ludi, ktorí to tu ohodnotia za 5* a napisu, ze to presahuje ich chápanie. Bohuzial taký je surealizmus, bud ho milujete alebo nenávidíte. Ak ho milujete budete musiet pochopit co chce vlastne autor povedat! Ja som bohuzial z toho druheho sudku (a ako vidim zrejme aj 90% z vas ostatnych len si to nechcete pripustit). Pre mna stacila ta uvodna cast. Za to aspon 1* viac si to urcite nezasluzi. Takto zbytocne zabytych 16 minut mojho zivota!

Zlověstné ticho (2007)

Síce sa šialene bojím bábok, ale tento horor bol tak jednoducho natočený a tak predvídatelný, že sa v tom stratilo všetko strašidelné. Jediná scéna pri ktorej som si zakrývala oči bola vražda Lisy. Dalej to bol len slabý odvar toho čo som očakávala.

Tajemná zahrada (1993)

Nádherný príbeh plný odvahy, vzdoru a priatelstva. Dokazuje nám, že aj malé deti sú velkými osobnosťami a ked si niečo zaumienia, tak to aj dosiahnu. Tajná novoobjavená záhrada sa stane útočiskom pre troch priatelov kde každý sa pokúša vyriešiť svoje spoblémi. Tento film krásne dokazuje, že v jednoduchosti je krása.

Vlkodlak (2010)

Očakávala som poriadne napätie a poriadne dávky krvi. Dočkala som sa len vlažného príbehu a trapnych záverečných scén. Za posledný skon vlkodlaka v podaní Benicia Del Tora by som mu určite udelila minimálne zlatú malinu. Jediné, čo mi v tomto filme nevadilo bol môj oblubenec Anthony Hopkins a ten bol skvelý (ako to už pri ňom býva). Preto 2*

300: Bitva u Thermopyl (2006)

300 je jeden z najlepsie prevedených historických filmov, ktoré som videla. Nabúchaný Gerard Butler nenechá žiadnu ženu chladnou a muži budú určite potešený prepracovanými bojovými scénami. Najlepšie však je to, že sa v tomto filme stále niečo deje. Stále prichádzajú nový súperi, ktorých musí 300 udatným sparťanov poraziť.

Tma, světlo, tma (1989) odpad!

Zaradiť pod žáner - krátkometrážny horor a povoliť až od 15 +

Autoportrét (1989) odpad!

Tak toto je už fakt moc. Menej drog - a bude to možno lepšie!

Flora (1989) odpad!

Po tomto zážitku si zrejme každý z nás rozmyslí či ešte niekedy siahne po dákej rajčine.