• Krátkometrážní

Final Fantasy: Esence života (2001)

Úžasný vizuální zážitek s hodně slabou, místy však dobrou příběhovou stránkou. To je asi vše co mohu říct.

Méďové (2001) (seriál)

Brum, brum, brum... Tento večerníček byl jedním z mých nejoblíbenějších, a Vojta, Kuba a Matěj mě dokázali na pár hodin dobře pobavit. Je to natočené v krásné přírodě s roztomilými medvíďaty, jejichž dovádění dokáže vykouzlit úsměv na tváři určitě i dnes. S posledními díly však možná už trošku mizela pointa.

Na plovárně (1998) (pořad)

Klidný, pohodový pořad se zajímavými hosty, seriózním a příjemným moderátorem a dobrou pointou.

Matrix hunter (2004)

Od tohoto filmu jsem očekával docela dost, a musím říct, že mě dost zklamal. Objevil jsem o něm zmínku, když jsem na Wikipedii hledal informace o filmu Avatar (2009) a asi po týdnu usilovného hledání ho našel. Námět se mi zdál velice zajímavý, něco na způsob Matrixu, a byl jsem zvědavý na singapurskou tvorbu. A výsledek? Nic moc. Kyberlink je sice dosti děsivá a realistická představa, ale způsob podání v Matrix Hunteru mi vůbec neseděl, čekal jsem něco více drsnějšího, něco jako Equilibrium (2002). Z příběhu jsem pochytil jen části, kdybych si předtím nepřečetl popis, asi bych se ztratil. Kdo mě však překvapil, byli Genevieve O´Reilly (Dash), a Luoyong Wang (Victor).

Americká noc (1973)

Je neuvěřitelné, jak na mě z každého filmového políčka působí téměř hmatatelná láska k filmu a Truffautovo uznání lidí podílejících se na jeho vzniku s ohledem a citem na všechna úskalí i radosti samotné výroby. Kromě režie se mi velice líbila i kamera s citem pro detail a příjemnou kompozici.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Úsměvný příběh plachého a milého chlapíka, který touží po vztahu a také se podle toho zařídí. Líbila se mi také změna vnímání Biancy okolím; na začátku se na ni a na Larse všichni koukají skrz prsty a poté s odstupem času mění názor.

Ataque de Pánico! (2009)

Na jednu stranu úžasný výkon. Přibližně tři sta dolarů, štáb, pár lidí a hodiny úprav na PC - voilá, je z toho film. Na druhou stranu - po nějakém hlubším příběhu ani stopy, někdy dost zmatený děj a naprosto nelogická závěrečná autodestrukce robotů. Čtvrtou hvězdičku dávám opravdu z milosti, asi mě obměkčil ten malý rozpočet. Nicméně Fede Alvarezovi držím pěsti, rozhodně je to talent!

Disaster Movie (2008) odpad!

Nehorázná pí*ovina, hůř se to snad říct nedá. Herci se chovají jako banda pitomců, co sebrali na ulici, rádoby efekty jsou dělány zřejmě v něčím horším než v Movie Makeru, a je to točeno asi někým, kdo má kameru asi poprvé v ruce. Vydržel jsem to asi dvacet minut. Kdo do tohoto investoval je podle mě někdo, kdo už opravdu neví co s penězi, nebo cvok.

Metro (2004)

Klasická hororovka o slečince ve žlutých šatičkách, která zůstane zamčena v metru a něco ji pronásleduje. V některých pasážích mě docela mrazilo v zádech, třeba v ,,ordinaci" onoho ,,doktora," či zvucích, které vydával. Ale místy jsem se musel opravdu smát, třeba když ustrašená Franka Potente přeběhla přes tunel a monstrum doslova ,projelo před kamerou. Nejvíce oceňuji asi masky, ten hnusák se jim opravdu povedl, ale film je jinak spíše hororová komedie.

Strach(y) ze tmy (2007)

Skvělé, nervy drásající psycho, které mě nenechalo vydechnout. Není to žádný horor s ,,lekačkami," ale ta vypjatá atmosféra mě děsí mnohem víc. Jediné co bych z něho vynechal, jsou monology s grafickou vizualizací, které spojují jednotlivé příběhy, ty jsem moc nepochopil.