Labyrint (2012)

Podle hodnocení u filmu to zas takový průšvih nebyl. Záhady a mystéria doprovazejí diváka po celý film, točilo se velmi často v pražských podzemních chodbách, což bylo alespoň pro mne dost poutavé a zajímavé, Lucie Vondráčková hraje o stošest, první polovina filmu a výstavba děje je zajímavá, jen konec pokulhává. Labyrint se mi líbil, vůbec jsem se v něm neztratil, nemám tedy nejmenší důvod udílet filmu odpad. Rád se nechávám unášet záhadami.

SuperStar 2013 (2013) (pořad)

Nijak to šílenství neprožívám, jen občas shlédnu upoutávky, poslechnu dobré písničky, mrknu na dobré zpěváky, dozvím se výsledky, toť vše. Mám však pocit, že tahle soutěž o zpěvu příliš není. Porota přibírá mezi nejlepší zpěváky kluka jen proto, že vypadá dobře a zpěvačka která umí zpívat nejlépe ze všech, je porotou občas kritizována a nakonec vypadne už jako pátá v pořadí. V soutěži jí zastavily faninky, které posílají hlasy klukům, samozřejmě. Tenhle systém a uvažování mě vážně nebere a Habera je čím dál víc protivnější, takže adieu.

Když má muž problémy (1992)

Na začátku sledování jsem chtěl pochválit výborný scénář i dobré postavy a herecké výkony, z filmu se však postupně stává ztřeštěná komedie, která mě vůbec nenadchla. Takže průměr.

V temnotě (2011)

Velmi dobře natočený a uvěřitelný film, který byl zcela právem nominován na Oskara. Robert Wieckiewicz dobře ztvárnil vývoj hlavní postavy a Agniezska Holland zabodovala. Jen ten pobyt v podzemí mi přišel příliš zdlouhavý a statický, výtku ale tak trochu opomíjím, vždyť celý film je podle skutečné události.

Ladíme! (2012)

Docela dobrý úlet u kterého jsem se náramně bavil. Líbila se mi poněkud netradiční výstavba děje a nápadité sborové zpěvy, inu proč se někdy nezasmát. A nepopírám, Beca byla fajn.

Bídníci (2012)

Občas je toto nové zpracování patetické, mdlé, smutné a utahané, ale jinak nemám filmu co vytknout. Tento námět a muzikálové písně mohu ve všech podobách, proto překousnu i chvilky nudy a protahování. Taky je mi jedno, jestli Valjeana hraje Jackman, Ventura nebo Gabain. Ale k filmu. Připadá mi, že jednou jsou herecké výkony mimořádné, jindy je nedokonalé postavy sráží na dno. Alespoň takové pocity jsem během sledování měl. Ty lepší výkony však převládají. Zapůsobil tedy genius loci epického díla. Znovu jsem se ponořil do známých scén i melodií. Tom Hooper nakonec vyhrál, Anne Hathaway mě dokonale uzemnila a staronové zpracování Bídníků mě utvrdilo v názoru, že tento monumentální pomník francouzské revoluce mohu ve všech podobách.

Hlídač č. 47 (2008)

Pro mně je Hlídač č.47 nádherný poválečný příběh a velmi povedený film. Dobře zahrané postavy (M.Dlouhý, K.Roden, L.Siposová) a umě vykreslené charaktery, dodávají dobovému filmu vnitřní náboj. I po druhém shlédnutí ve mně "Hlídač" zanechal silný dojem a trvalou stopu. Staré příběhy, jako tento na námět Josefa Kopty, zkrátka můžu.

Habermannův mlýn (2010)

Němci proti Čechům, Češi proti Němcům, řešení židovské otázky. O tom všem je nesmlouvavá 2. světová válka. V případě skutečných událostí kolem Habermannova mlýna a chybách lidí té doby by se dalo dlouze polemizovat. Já však hodnotím film, který na mně velmi zapůsobil. Věrně zachycené historické období ve filmu (i když kruté), oproti bezduchému střílení v akčních filmech, rád podpořím. Za mně tedy plný počet bodů. Juraj Herz a další herci si uznání jistě zaslouží.

Královská nemocnice (2004) (seriál)

Velmi nápadité, i když převzané z původního seriálu. Jak jinak, když se na seriálu podílel sám Stephen King. Pomalé tempo skutečně zachraňují jen bizardnosti a mystéria.

Život je krásný (1997)

Vtip a humor od prvního okamžiku, napětí, chytrost, nadsázka, to všechno jsou atributy tohoto filmu. Navíc originální scénář, krásná hudba, půvabná Nicoletta Braschi a vtipný Roberto Benigni vynáší film vysoko. Alespoň podle mně. Výklad o áríjské rase, překlad z němčiny do italštiny do pomyslého bodování, hádanky za každou cenu a samotná hra otce se synem v koncentračním táboře na body činí film originálním. Film Roberta Benigniho mohu vidět opakovaně, nikdy mně neomrzí.