Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

I když mě ten kluk šíleně iritoval, film (přesněji řečeno námět) jsem si okamžitě oblíbil. Jsou tu výborné herecké výkony i skvělé myšlenky. Mám rád filmy, které nutí přemýšlet a zamýšlet se.

Nadějné vyhlídky (2011) (seriál)

Tohle zpracování mě nesmírně bavilo, bez zaváhání udílím plný počet bodů (Dickens mi nijak nevadí). Slečna Havishamová alias Gilliam Anderson mě velmi překvapila, skvělý výkon.

Pokojný bojovník (2006)

Jako fantasy by mně tento film příliš neoslovil, ale jako sportovní drama plné myšlenek, to byla síla. Díky za takové filmy.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Poslední třetina filmu je doslova excelentní. Nápaditý scénář.

Surfařka (2011)

Ze Soul Surfer se vyklubal velmi povedený film. Výborný námět, vážně. A na začátku to tak nevypadalo. Ve filmu jsou i nádherné momenty při surfování.

Warrior (2011)

Uff, Warrior je vážně dobrý. I když bojová umění či zápasnictví nijak neprožívám, byl jsem filmem nadšen. Warrior je především výborný svým scénářem!, obsazením, hudbou. Vztahy otce a obou synů jsou pak bravurními, dokonalými scénami i silným diváckým zážitkem.

Bio Ráj (1988)

Poetický, dramatický a veselý film plný životního moudra - povedený od začátku až do konce. Italsko francouzská spolupráce je ve snímku více než patrná, a to já můžu. Film je plný bezstarostného života a radosti, a tak nějak to na vás všechno srší, takže si film v pohodě užíváte. Závěrečná pointa je velmi zdařilá a nápaditá. Co dodat, hudba Morriconeho je jako vždy VIP, malebné prostředí - radost pohledět, herecké obsazení je přímo hvězdné a námět ještě lepší - to vše v jediném filmu. Bio Ráj si právem vydobyl prvenství v oskarovém klání.

Válečný kůň (2011)

Válečný kůň vznikl nejprve jako kniha pro mládež (příběh vysílalo i BBC). Později se stala kniha předlohou k úspěšné divadelní hře, oceněné řadou cen, námět byl přepracován také do podoby filmového scénáře. Válečný kůň je příběh se silným mírovým poselstvím. Chápu, co chtěl Spielberg filmem říci. Co je mi ovšem podivné, jsou urážlivé komentáře na adresu filmu i režiséra. Nízká hodnocení beru, sto lidí - sto chutí (vulgárnosti si ovšem Spielberg nezaslouží). Pravda, příběh je poněkud pohádkový - tolik štěstí najednou (oba představitelé válku přežili), ale snad právě proto, v jak méně pravděpodobné rovině se děj odvíjí, je film určen zejména mladšímu divákovi. Válečný kůň je typem filmu, který mi osobně vyhovuje, líbí se mi a mohu jej opakovaně shlédnout i několikrát. **Film bych tak vysoce nehodnotil a nezařadil bych si jej ani do oblíbených, dle mého vkusu i názoru se pohybuje mezi čtyř až pěti bodovým hodnocením, ale když zde na ČSFD někdo bezdůvodně udělí filmu "odpad", a film si toto hodnocení nezaslouží, pak rád provokuju a s chutí udílím hodnocení opačné.**PS: Odpusťme starým světovým režisérům prohřešky, mohou si je dovolit.

Za lepší život (2011)

Nečekal jsem tak dobrý film. Výstavba příběhu, životní hodnoty, pointa, hudba, dobré herecké výkony - vše mě dost překvapilo. Sečteno a podtrženo, za sebe udílím pět hvězd .