Iluze - film o vlaku (2003)

Zase výborná severská pecka. Záčíná to nenápadně. Profesně vyhořelý spisovatel odjíždína konci války ze švédska do Berlína,aby tam našel nový smysl života,ale od té chvilky co vstoupí na nádraží,začíná neuvěřitelná eskapáda událostí a zvratů,doplněná černý i lehkým humorem a je jasné,že jeho cíl(i těch,které ve vlaku jedou s ním) se ztrácí v mlhách.

Otravný chlap (2006)

Řečeno jednoduše:severské pojetí reinkarnace,i s profilem dnešní necitlivé a povrchní přítomnosti a touze se z té nudy a bídy nějakým způsobem dostat.

TRON: Legacy 3D (2010)

Co je na tomto filmu zásadní,je hudba.Daft Punk mě vrátili do videoheren mého mládí.Spolu s temnou atmosférou a neonovými pruhy,vytváří něco,co tu ještě nebylo.Dále je tu výborná grafika a celkem dobrý spád. Jediné mínus je snad až příliš "gumový" CLU. Ale po desátém,patnáctém sledování si všímám spíš těch plusů.

Říjen (2010)

Tak moje druhé setkání s peruánskou kinematografií nedopadlo tak dobře,jako u - La teta asustada. Bohužel výkony herců nebyli moc přesvětšivé,až na stárnoucí Sofii,kde touha po rodině a citovém naplnění bylo zřejmé. Ale zaplať pánbůh za každý filmeček z těch končin.

Sud prachu (1998)

U mě je to za tři.I když je film natočen realisticky a herecké vykony jsou dobré,přeci jen mě tahle strana balkánké nátury nedělá úlpně dobře a raději zůstanu u Kosturicových cikánských divočin.

Šogun (1980) (seriál)

Samozřejmě,že tomuto výbornému seriálu musím dát plný počet,i když knižní předloha Jamese Clavella bude mít navrch. V době,kdy jsem to za totality viděl,mě tento svět samurajů a špinávého evropana zcela uchvátil a snad spolu se Šogunovými nindži si mě asijská kultura a filozofie asi nadobro získala.Skvělý Mifune je jen další plus. Takže: Anjin-san.Domo.