Noční hra (2018)

Príjemná jednohubka. Len nerozumiem, prečo v podobných filmoch vždy hrajú tak príšerné (doslova) storočné stolové hry. Je rok 2018, preboha.

BoJack Horseman - Šíp času (2017) (epizoda)

Neviem, či som niekedy videl niečo geniálnejšie ako je táto epizóda. Dokonalé vyvrcholenie dokonalej série dokonalého seriálu. Bojack je skutočný masterpiece medzi animovanými seriálmi. Pozerať ho je miestami ťažké a častokrát je viac depresívny ako zábavný. Aj tak vás to ale z nejakého dôvodu stále núti pozrieť si ďalší diel a pokračovať. Metafora na ľudský život.

Pozůstalí - The Book of Nora (2017) (epizoda)

Nádherné zakončenie. Priznám sa, že až do posledných minút som si nebol vôbec istý uspokojivým vysvetlením toho, čo sa to vlastne deje a skôr sa vynárali ďalšie a ďalšie nezodpovedané otázky. Nakoniec sme ale dostali odpoveď aj na tu najväčšiu z nich. Neveril som, že to niekedy napíšem, ale Lindelof je fakt frajer. Vytvoriť scenáristicky pôsobivé a mystériozne príťažlivé prostredie mu vždy šlo a nebolo tomu inak ani pri The Leftovers. Dôvod, pre ktorý som ho ale nikdy nemal rád, bol ten, že to vždy pôsobilo strašne nedomyslene. Ako keby len vymýšľal jednu cool scénu za druhou, ale nespájal ich cez žiaden ucelenejší koncept. Tu to ale našťastie neplatí. Všetko do seba krásne zapadá a emócie by sa dali krájať. Pridajte k tomu odvážne, až experimentálne postupy (scény z hotela sú až lynchovský mindfuck) a dostanete jeden z najzaujímavejších seriálov, aké boli kedy natočené. A ten soundtrack!

To (2017)

Najviac ma bavia mudrlanti čo tvrdia, že To nie je horor a pritom ani len netušia čo je to Psycho, Nosferatu, Omen, Halloween, či Rosemary's Baby.

Tohle je náš svět (2016)

Pokrytecký anarchokomunistický zlodej odtrhnutý od reality a jeho indoktrinované deti na výlete. Nebyť toho nepresvedčivého záveru a neustáleho vnucovania socialistických blábolov, mohol to byť celkom dobrý film o rodičovstve. Škoda.

Divoké historky (2014)

Pasternak - 90 %, Jed na krysy - 65 %, Zločin z vášne - 100 %, Bombička - 70 %, Autonehoda - 75 % a Svadba - 80 % Výsledné hodnotenie - 80 %

Finanční krize (2010) odpad!

Mohol by som sa podpísať pod Ceresov komentár. Nemyslím si, že všetko v tomto dokumente je mimo, ale skutočný dôvod krízy (expanzívna menová politika FEDu) autorovi dokumentu ušla. Bohužiaľ tak vzniklo veľmi tendenčné a zavádzajúce dielo.

Angry Video Game Nerd: The Movie (2014)

Tak toto bola teda riadna zhovadilosť! Na jednej strane sa mi páči tá béčkovosť (triky na štýl Power Rangers, Nerdov overacting), či všemožné odkazy na diely AVGN a hry, ktoré v nich nasrato recenzoval, na druhej strane si myslím, že Rolfe svoj film mohol kľudne osekať o 30 minút a bolo by to len k prospechu veci. Chápem, že sa snažil vytvoriť čo najepickejší príbeh, ale aj tu platí, že menej je niekedy viac. Čo mi ale najviac vadilo, bol casting. Takmer všetci herci mi liezli na nervy, a nechápem, prečo nerd do vedľajších rôl neobsadil niekoho zo svojich kamošov z AVGN. Každopádne, nenudil som sa, a miestami som sa dokonca rehotal ako blázon, či príjemne nostalgicky pousmial :) PS: najviac ma dostalo cameo v podaní Whitney Moore z Birdemic. Tú som tam teda naozaj nečakal :D

Jak funguje vesmír (2010) (seriál)

Možno si vravíte, čo to ten hviezdny prach je. Pravda je taká, že hviezdnym prachom ste vy sami. Každý atóm vášho tela totiž vznikol v búrlivom jadre hviezdy. Atómy z vašej ľavej ruky možno pochádzajú z inej hviezdy ako atómy z tej pravej, ale v podstate ste dieťaťom hviezd. Vaše telo tvorí uhlík, kyslík, v krvi vám prúdi železo. Všetky tieto prvky museli kedysi dávno vzniknúť pri explózii hviezd. Iný spôsob neexistuje :)

Skafandr a motýl (2007)

"Dnes sa mi zdá, že celá moja existencia nebola nič iné ako reťaz malých neúspechov. Ženy, ktoré som nedokázal milovať, šance, ktorých som sa nevedel chopiť. Okamihy šťastia, ktoré som nechal uletieť. Preteky, ktorých výsledok bol známy, ale ja som nebol schopný dosiahnúť víťazstvo."