• Thriller

Fotbal za mřížemi (2001)

Originál jsem neviděl, ale za to jsem viděl v pořadí druhý remake The Longest Yard od Petera Segala, který se mi líbil teda mnohem více. Nejspíše kvůli větší porci hlášek, větší konstelaci hvězd a lepší kameře. Ale mám raději fotbal s kopačákem než s šiškou a tak jsem se bavil i u téhle britské předělávky. Statham mohl dostat více prostoru, hrál fakt magora! Vinnie klasik - když nekrotí dlužníky mafie, tak zkrotí šmatlavé vězně. Ale víckrát bych si to asi už nepustil...

K. O. (2001)

Vtipné mi přišly jen souboje Allena s Belushim, dcerka byla až moc chytrá a celkově to působilo jako vhodný film na sobotní poopicové odpoledne sloužící jako kulisa během polospánku.

Lovec žraloků (2001) odpad!

Takhle dobře jsem se naposledy bavil když jsem si ho přiskřípl do zipu....

Ples příšer (2001)

B.B.Thorton a Halle Berry předvádějí skvělé výkony ( Berryová toho předvede ještě více!) v chladném dramatu z teplého amerického jihu plného barevného rozlišování. Ledger by byl taky vynikající, kdyby se mu dostalo více prostoru. Na mě film zapůsobil silně a nemám mu co vytknout.

Spy Game (2001)

Jo tyhle špionážní věci alá Bond, jenže reálnější prostě můžu. Brad v nejlepších letech a Robert válčí jako za mlada. Tony Scott tenhle žánr zvládá na výbornou!

Muž bez stínu (2000)

Originální a napínavý snímek, ale v závěru nás Verhoeven zkouší z logiky, a to když se z křehké blonďaté vědátorky Shueové stane McGyver, když se umrzlý a o 4 litry krve lehčí Brolin vylečí u sudu s hořícím papírem a když se z úchylného vraždícího maniaka Bacona stane nezničitelná zombie s nadpřirozenými schopnostmi. Za efekty a celkově uspokojivý zážitek dávám 4.

Nezvratný osud (2000)

Na horrory expert moc nejsem, ale tohle dílko bude svým originálním námětem a brutalitou úmrtí určitě patřit mezi ty lepší. Herecké výkony (až na Devona Sawu) zlé, ale zachránila to Wongova režie, který mě dostal úvodní katastrofickou scénou s letadlem.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Já se teda ani moc nebál i když člověk nikdy nevěděl co Annie problikne před očima za sviňárnu. Ale za docela hutnou atmosféru, hvězdné obsazení a kozy Holmesové nemůžu jít pod tři hvězdy.

Pelíšky (1999)

Pan Hřebejk na sebe může být pyšný. Film dokázal pobavit i chytit za srdce a to hlavně díky výkonům Jířiho Kodeta a dvojice Polívka-Donutil. Bezpochyby nejlepší český film!

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Tihle abnormálně sprostí parchanti a jejich narážky na Židy, Kanadu či válku mě dojímaly k slzám. Pár písniček trefných, zbylé dost nudné. Ale i tak tenhle celovečerák rozhodně ostudu seriálu neudělal.