Million Dollar Hotel (2000)

Dosti zvláštní snímek. Typický Wenders. Z počátku velmi, velmi pomalý rozjezd. Dlouhá minutáž filmu. A rozuzlení? Vzhledem k připravované půdě mohlo být zajímavější. Nicméně, poslední půlhodinka filmu je velmi zajímavá.

Dobrodruzi z vesmíru (1986) (seriál)

Dobrodruzi jsou seríálem number ONE mého mládí. Těch krásných chvil, co jsem prožil po boku televize, kde běžel tento seriál...ach...... Nedávno jsem se dal do stahování některých dílů a musím říci, že - ač již jsem starší - tak Dobrodruzi pro mě SKORO neztratili nic ze své krásy. Jen těžko najdete seriál, který je vhodný i pro děti, i pro dospělé a který dokáže takovým nádherným způsobem pojednávat mimo jiné i o otázkách morálky, odpovědnosti, či přátelství...

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Já osobně jsem byl po prvním díle dosti znechucen, moc se mi seriál, jeho prostředí, zápletka, nelíbil. Nicméně...s přibývajícími díly je to stále lepší a lepší (což není případ např. Lost), takže teď už dávám 5 hvězdiček. Jasně, jedná se pouze o seriál, který je - jako většina současných seriálů - poplatný určitým pravidlům atd. O nějakém umění bych zde zrovna moc nehovořil, ale ...je to zábavné, a to mimořádně!

The Doors (1991)

Toto je jeden z mých absolutně nej nej nej filmů. Doors jsou pro moji srdeční záležitostí, jejich hudba je i dnes velmi inspirující a hlavně stále poslouchatelná, což se dá říci jen o málokteré skupině. Stone zde skvěle vystihl atmosféru 60tých let se všemi jejími klady i zápory. Atmosféru volnosti, lásky a také drog. Film je jasnou povinností pro všechny fanoušky Doors..

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Tohle je podstatná část mého dětství, bez které bych byl...jistě chudší.., ovšem...má to chyby, svého knižního předchůdce byste v seriálu jistě nepoznali, ale je to celkem humorné, hezky a hezky nakreslené i dosti napínavé. Co chtít od kresleného seriálu víc?

Seber prachy a zmiz (1969)

Výborné, ostatně jako každý W. Allen. Nezapomenutelná je obzvláště scéna s vyloupením banky..... Jediné, co mi vadilo, je trochu zvláštní konec, očekával jsem něco více šokujícího, ale jinak to nemá chybu.

Nenávist 2 (2003)

Už slabší než prodchozí snímek, ale stále vysoce mrazivé a nepříjemné. Ta scéna, kde oběšenec naráží do stěny, a to co jí předcházelo je nezapomenutelná..

Ostrov (2000)

Tento film mě doslova dostal. Viděl jsem jej asi před 2 roky, ale stále mám některé scény hezky v paměti. Tedy..."hezky" asi není to pravé slovo:-). Neuvěřitelná exkurze do lidské duše, do těch temných částí, které se v nás skrývají a tvrdý naturalismus. Lidská hlubina, kde sex a smrt znamenají to samé. To je Ostrov.

Mechanický pomeranč (1971)

Mechanický pomeranč je FILM, na který se nezapomíná. Už knižní předloha skvěle popisuje dosti krutý svět a podmínky v něm a film to jen svoji vizuální tváří dokončuje. Vždy když sliší toho Ludwiga van...tak cítím takové zvláštní mrazení......

2001: Vesmírná odysea (1968)

82% je podle mě málo, i když chápu, že mnohým se tento styl líbit nemusí. Vesmírná odysea je něco více než jen film, je to filosofická vizuální cesta ke kořenům lidství a možná i k něčemu více. "Daisy, Daisy, I am so lazy...."