Dark Matter (2015) (seriál)

Co si budem povídat, je to prostě béčko až céčko. Nicméně i přes to všechno je to občas až tak stupidní, že to pobaví a co znám lidi tak hledají právě oddechový seriál a to Dark Matter určitě je. Od SyFy se asi pure sci-fi série nikdy nedočkáme, ale aspoň něco vychází. Třeba se to ještě nějak rozjede, nicméně autoři se nebáli skočit do toho po hlavě. Žádné vysvětlování - FTL, obyvatelné planety a další věci jsou samozřejmostí, nevíme dokonce ani v jakém čase/roce se děj odehrává. Přímočará americká stupidita z toho jen srší.

Porco Rosso (1992)

"Pane náš na nebesích, naše firma byla na pokraji bankrotu ale tys nám dal ve své dobrotě chléb a práci. Odpusť nám že jsme zhřešili a k výrobě bojového letadla využijeme ženských rukou. Amen." - Picollo

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Bavil jsem se, a bavil jsem se hodně dobře, jak dosud u žádného jiného pilotu. První dvojdíl ukázal že by potenciál mohl být využitý, tak uvidíme co bude dál. Vypadá to na super seroš :-)

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

Děje se tam toho tolik, až se divák ztrácí v prostoru a čase a nechápe ... ale ta animace a celková vizualizace s tak originálními prvky které nikde jinde nenajdete je prostě pastva pro oči. Pro mě velká pecka ;-)

Coherence (2013)

Jednu hvězdu dávám za nápad, druhou za herce a scénář, ale za tu roztřepanou kameru bych někoho vypléskal = -3 hvězdy. Ještě že ta kometa už přeletěla ...

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Nevím co se na tom lidem nelíbilo, po prvním díle se ani nedalo čekat že by to mohlo dosahovat podobných kvalit. Dědictví II je velmi nostalgicky uvolněným snímkem který hezky plyne a nikoho neurazí. Herecké výkony nejsou špatné a vzhledem k tomu že je to v poslední době s českým filmem celkem bída, tak myslím že líp už to natočit nešlo. Ať si říká kdo chce co chce, mně se ten film líbil.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Vykrádačka Helixu, Walking dead, Vetřelce a mnoha dalších známých děl zabalená do jiného obalu aby to vypadalo dobře. Uvidíme co se z toho vyvine, dávám to mu ještě šanci ale také palec dolu pro jasné zklamání z přeplácanosti a vůbec žádného nového nápadu. Jedinou pochvalu můžu udělit za efekty, takové se v seriálech s ne moc jasnou perspektivou jen tak nevidí. Omílající se tématika virusu a zombie/vampire horroru už přece nemůže moc lidí bavit, nechápu to vysoké hodnocení. Z hlediska příběhové linie se mi zdá letošní novinka Extant s Halle Berry daleko lepší a tajemnější. Hodnocení po prvních dvou dílech 4,5/10 ....

Zvedá se vítr (2013)

Tak jsem se přeci jen dočkal a po necelém roce mohl shlédnout tento snímek. Mijazaki se tímto famózně zrpacovaným filmem loučí s režírováním a nutno dodat že velkolepě. Ten kdo zná jeho filmy dobře, bude určitě hledat souvislost s filmem Porco Rosso. Kaze tachinu je první a zřejmě i poslední Ghibliovkou, která je brána vážně bez větších fantasy prvků. Svou provázaností a dějovou linií postupně odhaluje život hlavního hrdiny Jira, leteckého designéra který chce za každou cenu dosáhnout svého cíle. Někteří mohou namítat že je film příliš dlouhý, je tomu opravdu tak, 126min není žádný med, ale pro vyjádření myšlenek a provázání s filmem je to pochopitelné, při pozorném sledování se objevují souvislosti s realitou a v průběhu filmu se setkáte s postavami podle skutečných lidí. Nedá se říct co jsem čekal a co ne, film Kaze tachinu ve mě zanechal skvělé pocity i když se nejedná o "klasickou" Ghibliovku. Mijazaki je král a jeho tvorba bude chybět.

REC (2007)

Za ten konec palec hore :-)

Inteligence (2014) (seriál)

Nevím jak ostatním, ale mně se tento seriál naopak hodně zalíbil. Dny Stargate a Chucka jsou nenávratně pryč a i když se jedná o zcela odlišný žánr tak "Intelligence" je zábavný, akční a velmi dobře natočený. Za sebe můžu říct že v porovnání s ostatními letošními seriály je "Intelligence" jeden z nejlepších. Líbilo se mi že v traileru byly ukázány scény pouze z pilotního dílu a tak jsem čekal co bude v tom druhém, ten příjemně překvapil a vzhledem k tomu že příběh hlavního hrdiny není ještě zcela rozvinutý, myslím že se máme na co těšit. A ano, jak už tu kdosi psal, první díly byly plné klišé následovanými trošičku trapnými postavami které by tam nemuseli nic dělat, ale mně osobně to ani trochu nenudilo. Uvidíme co bude dál ... zatím: Pilot - 50%, 02 - 75%