farmnf

farmnf

Petr Sedlák

okres Třebíč
skeptický programátor

homepage

19 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Maléna (2000)

  Už to tady někdo vyjádřil, SKVOSTNÉ! Tlachat, co bylo na tomto díle nejlepší je zbytečné, navíc Tornatore není žádný trouba, neměl ale to štěstí jako Federico Fellini, jeho učitel na vysoké, aby se stal legendou. Hloupý film ale nikdy nenatočil.

 • poster

  Rozmarné léto (1967)

 • poster

  Život je zázrak (2004)

 • poster

  Dům k pověšení (1988)

 • poster

  Mechanický pomeranč (1971)

  Geniální Kubrickovo dílo nesoucí poselství: Budeš-li pořádná svině tak na to dojedeš a možná i mezi svejma. Nebo v týhle ujetý společnosti ve výsledku taky ne. Těžko říct co se na tomto filmu víc povedlo. Hudba, kamera, výkon MCdowella? Vyzdvihnul bych několik scén -bočáků, které mě nejvíc dostali. Nástup do vězení, buzeranti ve vězeňském kostele, brilantní monolog kurátora v Alexově bytěa potom ve vyšetřovačce, bitka v opuštěným kasínu, vražda majitelky farmy...Škoda, že ten Stanley je už v penále a nic nenatočí. Mě se od něj líbilo snad úplně všechno.

 • poster

  Amarcord (1973)

 • poster

  Spalovač mrtvol (1968)

  To je síla! Kamera Miloty tu předvádí čarodějný rej. Prej se u toho Holanďani smáli. No já se tedy nesmál. My češi s tím zkušenost máme, lhostejno jestli rakouskou, fašistickou nebo komunistickou. Rudolf by za to měl dostat Nobelovu cenu....minimálně. RH tam vlastně pořád mluví. Je to vlastně monolog zrůdnosti lidstva. Obávám se, že takový film byl první a poslední. Tedy díky Miloto, Herzi, Hrušínský a Chramostová!

 • poster

  Cikáni jdou do nebe (1975)

  Tento ruský film nemá jedinou chybu. Je to romance z doby, kdy ještě cigoši uměli zpívat, měli tradice, kradli maximálně koně a nevybydlovali Chánov. Pověst měli u počestných občanů na hovno stejně jako dnes. Kamera je skvělá, stavba jednoduchého děje je propracovaná, hudba vždy začne a skončí tam kde je třeba. Závěr není debilní jak tady kdosi poznamenal, závěr je cikánský, z našeho pohledu tedy debilní. Je asi reálný. Zobar miluje a je ponižován. Není na to zvyklý. Je ponižován svoji láskou tak, že to po cikánsku nezvládne a tu krásnou nafoukanou černou perlu probodne. Následně jej probodne její otec. Jak jinak! Tak to u téhle rasy chodí. Absence práva, absence zodpovědnoisti, absence přemýšlení, co bude PO. Nejlepší komentář zde poskytuje Sportovec. Jen se divím, že brežněvovské politbyro dalo zelenou. Tolikrát tam zní slovo Svoboda...nepatřičné v r. 1975!

 • poster

  Brzy bude konec světa (1969)

 • poster

  Fialkový parfém (2001)

  Asi to nejlepší z mexické kinematografie. Ty holky jsou tak uvěřitelné, že lépe to nelze natočit. Hudba nemá chyb. Všichni ten příběh znáte ale neodpustím si připomenout 2 scény. Yesica je znásilněná , bratr ji prodal za nové tenisky. Píše trest ve škole " Musím každých 28 dní očekávat menstruaci". Yesica zabije svou nejlepší kamarádku a přesto se schovává v její posteli, aby naposled před zatčením cítila lásku její matky na svém těle. To je tak geniální, že ze všech 7500 filmů, keteré jsem za svůj dlouhý život viděl-nemá to asi obdoby. Ještě, že s tím námětem nepospíchala paní Sistach pár kilometrů severněji, tam by to ti hamburgerový idioti tak dokurvili, že by z toho byl akčák!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace