• Krátkometrážní

Ousama Game (2011)

Slušné, jen jsem čekala mnohem víc hororu a mnohem méně piplání v puberťáckých citech, líbačkách a svlékačkách.

Hakai no hi (2020)

Vizuál dobrej, soundtrack taky... smysl už tolik ne... Je to jako střípek z epizodického anime, který někdo rozvlekl na šedesát minut a ke kterému chybí kontext.

Mauseu (2021) (seriál)

V jistých fázích vyprávění perfektně promyšlená a probroušená psychologická kriminálka s nádechem futuristické dystopie, kterou bohužel prokládá asi deset dílů subplotů, jejichž přítomnost zápletku nijak nepodporuje a spíš od ní rozptyluje, a dalších asi pět dílů fňukání. Úhel pohledu je navíc namířený tak, že divák vždy ví víc než postavy, proto jsem postrádala to správné napětí a hádání, kdo a jak a co a kde. Určitě je to ale zase "něco jiného" a těm, kdo se u nových kriminálek z Koreje nudí, se námět může líbit.

Černý štír (2006)

Já celou dobu při dívání: "To je Hamlet jak hovado." Já při přečtení ostatních recenzí: "Jo aha, on je to vážně Hamlet." Čínský štětec příběhu někde prospěl, jinde ho umrtvil. Ne špatné, ale ani ne úplně dobré drama. Ději by neuškodilo zhoustnout.

Qiu Ju da guan si (1992)

Vlastně velmi slušné drama zachycující drobný úsek doby a uzoučký vesnický život, který se "díky" konfliktu mezi dvěma znesvářenými rodinami o něco rozšíří. Nečekejte ani velkolepost, ani krásu jiných režisérových děl; i zakončení je mnohem blíže životu než jeho jiné, méně banální snímky. Přesto je v té banalitě právě trochu kouzla.

Jošiwara endžó (1987)

Hezoučky nastylizováno, jinak nic výjimečného. Nějak si nikdo z mužských režisérů nemůže odpustit točit o ženském utrpení a zároveň si ho i jaksi vychutnávat. Už stačilo.

Todome no kiss (2018) (seriál)

Vadí mi villainizování homosexuálů, vadí mi hrdinky bez povahy a bez ambicí, které se odmilovávají a zase zamilovávají, jak jim scénář káže (viz postava bohaté dědičky, tu by zahrála i prázdná, pěkná váza), vadí mi nezáživná kamera, vadí mi Sudovo jednotvárné přehrávání, které předvádí v každé své roli. Přestože se objevoval málo, dokázal mě pokaždé otrávit. Jediné, na čem notný kus seriálu slušně stojí až do konce, je hrdina-hajzl. Člověk mu nechce držet palce, a přece je drží. Yamazakiho si nikdy plně neoblíbím, jako herce ho ale uznávám. Rozhodně to osvěžilo stojaté romantické vody.

Malá neznámá (2018) (seriál)

Seriál si bere oblek a paruku v podobě neotřelé premisy, ale nakonec rychle sklouzává ke kýčovitým scénkám, stále tomu samému schématu zamindrákovaných chudinek a slizáckých chlapů, k teatrálnosti a deus ex machině, a nedobře zkouší zkombinovat vrcholně vypjaté situace s banálními zápletkami. Na to, jak jednotlivé díly vždy velmi vygradují, zkrátka není základní narace nikdy dost nosná a netypická sama o sobě. Musím věřit, že jsou postavy svých činů schopné, abych si podívanou užila; nestačí mi jen šoková hodnota.