Tajemná řeka (2003)

Možná v tomto snímku hledám něco co tam není, ale zdá se mi, že není až tak důležitá vražda Katie jako spíš vztah tří malých/starých kluků. A především příběh Dejva, který mě z celého filmu dostal tak nějak nejvíc. Slint to celé vede hodně šikovně, čímž si mě jako režisér získal a určitě doženu resty, které u něj mám.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Čekal jsem trošku víc. Začátek se dobře rozjíždí, ale pak to trošku stagnuje. Pořád se topí v těch samejch sračkách a já netrpělivě čekal než si oholí palici a pořádně to s tím fetem rozjedou. A až to přišlo, tak to absolutně nezajímavě skončilo. Nebyl jsem nucenej koukat další díly jako u jiných seriálů. Kdybych teď přestal koukat tak si na něj zítra ani nevzpomenu. Je to ovšem stále dobrý průměr, a to díky vývoji hlavních postav. Zkusím ještě druhou řadu a uvidíme.

Mrtví a neklidní (2013)

Inteligentnější komedie než se na první pohled zdá. aaR (Romeo) a Julie si sedli jak prdel na hrnec, chemie z nich srší jako blázen a ona je ještě k tomu kost. Je to naprosto předvídatelný a nelogický, ale v tomhle případě to odpouštím, protože mě to hrozně bavilo. Ideální vtipná oddechovka.

Cat Shit One: The Animated Series (2010)

Vtipný nápad s králíky a velbloudy se super akcí zabalenej v kvalitní animaci na kraťas. A vzhledem k tomu, že to promítají příslušníci armády ČR na přednáškách tak na tom asi něco bude.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Tak zase plavu proti proudu. Honibrci si 10x denně sjeli trailer a 12x se u něj vystříkali. Pak šli do kina s tím, že je čeká podívaná typu L.A.- přísně tajné, bohužel se tak nestalo. Po 10 minutách bylo asi jasný že se film ubírá trošku jiným a hlavně odlehčeným směrem. Jasný, postavy špatně vykreslené, ale je jich tam mraky tak se to dá pochopit. Že je scénář vyloženě slabej bych taky neřekl. Mickey Cohen mohl být napsán trochu líp, nejde z něj strach, ani si nezískal můj respekt, zároveň je trošičku přepatlanej, ale i tak to hraje dobře. Možná spíš než gangster působí jako vidlák co si hraje na štramáka. Zbytek herců super, především Brolin a Gosling, kterej podle mě měl přesně takový "troubu" hrát. Rozhodně bych neřekl, že byl rozpačitý. K dalším nářkům zdejších uživatelů se už radši vyjadřovat nebudu. Zasmál jsem se mnohem víc než u posledních Prciček, akce mě uspokojila víc než u stupidních Expendables 2, takže spokojenost. Normálně bych dal 4, ale protože to tak shazujete dávám 5!

Pelíšky (1999)

Bez pochyby nejlepší český film. Geniální scénář, který působí naprosto přirozeně. O hereckých výkonech ani nemluvím. Válí tu snad každý! Vážné a zároveň neskutečně vtipné. Skvost české kinematografie.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Fascinují mě zdejší kritiky."Nudný začátek, zdržování v Roklince, nevýrazná půlka trpaslíků, s Pánem prstenů to nemá nic společnýho" a podobně. Základ asi bude, že jediný co by měl mít Hobit s PP společnýho je Středozem, což taky má. Většina šla na Hobita asi s plenkama, v domnění, že se z toho posere. Snad každýmu muselo být jasný, že se celý film musí trošku roztáhnout, pokud má být natočený na tři filmy. A byli by jste spokojenější, kdyby byl o hodinu kratší, a tu hodinu by si schovali až pro rozšířené verze? Já ne. Celkové srovnávání s PP, mi přijde trošku scestný. A když už se do něj pouštíte, tak aspoň ať je to fér. Kdy se začalo něco dít ve Společenstvu? Asi po hodině, do té doby čistě představovačka a ukázka krás Nového Zélandu .Z toho jste byli všichni vystříkaní, ale běda, jak to vidíte ještě jednou. Nebudu se vyjadřovat ke komentování kvality 3D a dabingu, za to že na to tu není technika, a za příšerný dabing tvůrci nemůžou. Dovedu si totíž představit, jak ty přelety a virtuální kamery museli v 3D vypadat. Podle mě to Peter zvládl bravurně. První půl hodinka se pravda trošku vleče, ale i tak je za chvilku pryč a potom už se šlape do plnejch. Po celý film je poznat, že pár scén je tak trošku na víc a opravdu by se více hodili do rozšířené verze, ale aspoň pak přijdou nové scény. Že je půlka trpaslíků nevýrazná? Ano je, ale postav je tam tolik, a jsme teprve v 1/3 příběhu, takže si myslím že prostor ještě dostanou. Že si přidali do scénáře něco svýho, například skřeta "albína" se mi zdá být v pořádku. Už to není co to bývalo, digitální triky nepůsobí až s takovou hrůzu, především u skřetů, ale taková je doba a jiný to už asi nebude. Na druhou stranu Glum v podání Serkise je geniální, stejně tak scéna s hádankama. Záporně hodnotím jenom to, že chudák neví co točí. Jestli pohádku o hobitovi, nebo prequel k Lotru. Hobit má své scény při kterých mi srdce poskakuje blahem. Pokud by mi bylo 13 a já v kině viděl tento film a o Lotru neměl ani páru, byla by to pro mě brána do tohoto světa. Už tak jsem zvonu oprášil knížku a začal číst.

Dokonalý trik (2006)

Jeden z těch filmů, který bych chtěl vidět znovu poprvé!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Všechno už asi bylo o tomto skvostu řečeno i napsáno. Tolkien jednoduše napsal jedny z nejlepších fantasy knih co jsem kdy četl a Peter se toho statečně ujal. Zvládl by to určitě i jiný velký režisér, proto u mě největší zásluha padá na samotného Tolkiena, který jim vykreslil nádherný svět s krásnými příběhy a Peter už to "jen" natočil. Tím neshazuji jeho dokonalou práci, pouze pokuzaju na to, že základ úspěchu je jasně daný. Snad se nedožiju remaku.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Tak jsem se v LOTRu asi po dvou letech vrátil. Zkoukl jsem celou extended edition a k mému překvapení se mi Společenstvo líbilo nejvíc. Vždycky tomu bylo naopak, tento díl mi přišel jako příliš dlouhá predstavovačka s slabou dávkou akce. Ale teď mi to přišlo jako kdybych koukal poprvé. Dokonce jsem měl i zimomriavky! Peter je proste frajer. Sice nejede pořád podle předlohy, ale i tak je to nejlepší zfilmování fantasy. Jeho režie nenudí ani chviličku. Scény jsou mnohem silnější, než v dalších dílech. Výprava, kostymy, soundtrack, nádherné lokality a spoustu dalších aspektů z filmového Pána prstenů dělá legendu! Dokonce jsem si u prvního a druhého dílu všiml, že tu má Peter cameo, o čemž jsem neměl ani páru.