Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Tak zase plavu proti proudu. Honibrci si 10x denně sjeli trailer a 12x se u něj vystříkali. Pak šli do kina s tím, že je čeká podívaná typu L.A.- přísně tajné, bohužel se tak nestalo. Po 10 minutách bylo asi jasný že se film ubírá trošku jiným a hlavně odlehčeným směrem. Jasný, postavy špatně vykreslené, ale je jich tam mraky tak se to dá pochopit. Že je scénář vyloženě slabej bych taky neřekl. Mickey Cohen mohl být napsán trochu líp, nejde z něj strach, ani si nezískal můj respekt, zároveň je trošičku přepatlanej, ale i tak to hraje dobře. Možná spíš než gangster působí jako vidlák co si hraje na štramáka. Zbytek herců super, především Brolin a Gosling, kterej podle mě měl přesně takový "troubu" hrát. Rozhodně bych neřekl, že byl rozpačitý. K dalším nářkům zdejších uživatelů se už radši vyjadřovat nebudu. Zasmál jsem se mnohem víc než u posledních Prciček, akce mě uspokojila víc než u stupidních Expendables 2, takže spokojenost. Normálně bych dal 4, ale protože to tak shazujete dávám 5!

Poslední polibek (2006)

Zajímalo by mě kde vykonával posledních pár dní potřebu...

Raubíř Ralf (2012)

Nečekal jsem, že to bude až tam moc pro děti, ale i přes to poměrně kvalitní zábava. Cením hlavně kvalitní nápad. Škoda jen, že nepřidali více známějších postav z her našeho mládí, ale i to se kvůli právům dá pochopit.

Černobílý svět (2011)

Adaptace knihy se málo kdy podaří tak aby byli čtenáři s filmem spokojení. Mě to obvykle až tak nevadí. V tomhle případě byl scénář osekán o podle mě důležité pasáže. Přesto, že většina lidí předlohu nečetla se filmů daří, takže to asi zas tak nevadí. Pro mě *** díky předloze jednu * přidávám. Zásluhu na tom má i dokonalá J. Chastain!

Argo (2012)

Ben Affleck je dobrý režisér, dokonce ho mám rád i jako herce, bohužel si v tomhle případě zvolil pro mě naprosto nezáživnou a nezajímavou látku. Rkojmí byli povrchní postavy. Bylo mi úplně u prdele jestli je dostanou domů, nebo jestli tam zařvou. Nudu vyrovnává kvalitní práce a dobré obsazení. Za zhlédnutí to stojí, ale žádná hitparáda to není.

Skyfall (2012)

Asi už mě přestali bavit nesmysly. Úvodní scéna mluví za vše.

Pelíšky (1999)

Bez pochyby nejlepší český film. Geniální scénář, který působí naprosto přirozeně. O hereckých výkonech ani nemluvím. Válí tu snad každý! Vážné a zároveň neskutečně vtipné. Skvost české kinematografie.

Láska nebeská (2003)

Zdá se mi, že filmy jako Na svatého Valentýna, nebo Štastný nový rok se snaží napodobit, tento snímek. Bohužel, nebo bohudík se jim to nedaří ani v jednom případě. Láska nebeská je jedinečná, ale není dokonalá. Pár příběhů je přitažených za vlasy, ale jinak funguje docela dobře. Průměrná vánoční podívaná.

Expresní zásilka (2012)

Abych řekl pravdu, dost jsem se na tohle těšil a jak už to bývá, s tím přichází i zklamání. Sice je to parádně natočený, Shannon i Levitt jsou parádní, ale to je asi všechno. Dost chabá zápletka, absolutně bez jakékoliv gradace. Pořád jen jízda na kole, které chybí nějaký pořádný nápad, například závod mezi Wileem a Mannym je dost protáhlej až nudnej. Ještěže to má jen 90 minut.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Fascinují mě zdejší kritiky."Nudný začátek, zdržování v Roklince, nevýrazná půlka trpaslíků, s Pánem prstenů to nemá nic společnýho" a podobně. Základ asi bude, že jediný co by měl mít Hobit s PP společnýho je Středozem, což taky má. Většina šla na Hobita asi s plenkama, v domnění, že se z toho posere. Snad každýmu muselo být jasný, že se celý film musí trošku roztáhnout, pokud má být natočený na tři filmy. A byli by jste spokojenější, kdyby byl o hodinu kratší, a tu hodinu by si schovali až pro rozšířené verze? Já ne. Celkové srovnávání s PP, mi přijde trošku scestný. A když už se do něj pouštíte, tak aspoň ať je to fér. Kdy se začalo něco dít ve Společenstvu? Asi po hodině, do té doby čistě představovačka a ukázka krás Nového Zélandu .Z toho jste byli všichni vystříkaní, ale běda, jak to vidíte ještě jednou. Nebudu se vyjadřovat ke komentování kvality 3D a dabingu, za to že na to tu není technika, a za příšerný dabing tvůrci nemůžou. Dovedu si totíž představit, jak ty přelety a virtuální kamery museli v 3D vypadat. Podle mě to Peter zvládl bravurně. První půl hodinka se pravda trošku vleče, ale i tak je za chvilku pryč a potom už se šlape do plnejch. Po celý film je poznat, že pár scén je tak trošku na víc a opravdu by se více hodili do rozšířené verze, ale aspoň pak přijdou nové scény. Že je půlka trpaslíků nevýrazná? Ano je, ale postav je tam tolik, a jsme teprve v 1/3 příběhu, takže si myslím že prostor ještě dostanou. Že si přidali do scénáře něco svýho, například skřeta "albína" se mi zdá být v pořádku. Už to není co to bývalo, digitální triky nepůsobí až s takovou hrůzu, především u skřetů, ale taková je doba a jiný to už asi nebude. Na druhou stranu Glum v podání Serkise je geniální, stejně tak scéna s hádankama. Záporně hodnotím jenom to, že chudák neví co točí. Jestli pohádku o hobitovi, nebo prequel k Lotru. Hobit má své scény při kterých mi srdce poskakuje blahem. Pokud by mi bylo 13 a já v kině viděl tento film a o Lotru neměl ani páru, byla by to pro mě brána do tohoto světa. Už tak jsem zvonu oprášil knížku a začal číst.